0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

معمول‌ترین آلوده کننده‌های آب آرشیو مقالات

Most Common Water Contaminants

معمول‌ترین آلوده کننده‌های آب
11 اسفند 1396 98 بازدید

منبع : Free Drinking Water مترجم :

 انتظار می‌رود آب آشامیدنی، از جمله آب بطری و آب شیر حاوی حداقل مقدار کمی آلاینده باشد. آژانس حفاظت از محیط زیست، استانداردهای سختگیرانه ای برای حدود 90 نوع مختلف آلاینده ها که می توانند در آب آشامیدنی یافت شوند، تنظیم می کند. در این مقاله، لیستی از رایج‌ترین آلوده کننده‌های آب را ارائه و دسته‌بندی کرده‌ایم تا اطلاعات دقیقی در مورد آلوده‌کننده‌های خاص و اثرات آنها بر سلامت شما را در اختیارتان قرار دهیم.

 • میکروب‌ها
 • رادیونوکلئید ها
 • مواد غیرمعدنی
 • مواد آلی فرار
 • ضدعفونی کننده ها
 • مواد ضدعفونی کننده
 • MTBE

 

میکروب‌ها

کولیفرم مدفوعی Fecal Coliform و ای کولی E coli باکتری‌هایی هستند که وجود آنها نشان دهنده این است که آب ممکن است با پسماند انسانی یا حیوانی آلوده باشد. میکروب‌های این پسماند‌ها می‌توانند باعث اثرات کوتاه مدت مانند اسهال، شکم درد، تهوع، سردرد یا سایر علائم شوند.

کریپتوسپوردیوم انگلی است که از طریق فاضلاب و پسماند حیوانی وارد دریاچه و رودخانه‌ها می‌شود. این میکروب یک پوسته بیرونی دارد که به آن اجازه می دهد برای مدت طولانی در خارج از بدن زنده بماند و باعث می‌شود در مقابل ضد عفونی کردن با کلر مقاوم باشد. این انگل باعث بیماری کریپتوسپوردیوسیس و بیماری  های گوارشی خفیف می‌شود. با این حال، این بیماری می‌تواند برای افرادی که سیستم‌ ایمنی بدن آنها بسیار ضعیف است، شدید یا کشنده باشد.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) برای افرادی که سیستم ایمنی آنها به شدت به خطر افتاده و نگران کریپتوسپوردیوم هستند، اطلاعاتی تهیه کرده اند.

لامبلیا ژیاردیا Giardia lamblia انگلی است که از طریق فاضلاب و پسماند حیوانی وارد دریاچه و رودخانه‌ها می‌شود. باعث بیماری گوارشی (مثل اسهال، استفراغ، درد شکم) می‌شود. ژیاردیا مانند کریپتوسپوردیوم می‌تواند مدت طولانی بیرون از بدن زنده بماند و همچنین با مواد ضد عفونی کننده کلر به سختی تصفیه می شود.

باکتری کولیفرم معمولا در محیط وجود دارد و به طور کلی مضر نیست. با این حال، وجود این باکتری ها در آب آشامیدنی معمولا باعث مشکل در سیستم تصفیه آب یا لوله‌های توزیع آب می شود. این نشان می‌دهد که آب ممکن است با میکروب‌ها آلوده بوده و باعث بیماری شود.

کدر بودن آب تاثیری بر سلامتی ندارد. با این حال، کدری آب می‌تواند در ضدعفونی کردن آب تداخل ایجاد کند، زیرا ذرات می‌توانند به عنوان محافظ ویروس ها و باکتری‌ها عمل کرده و محیطی برای رشد میکروبی شوند. کدری آب می‌تواند نشان دهنده وجود ارگانیسم‌های بیماری زا باشد. این ارگانیسم‌ها شامل باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌هایی هستند که می‌توانند باعث علائمی مثل تهوع، درد شکم، اسهال و سردرد شوند.

 

Giardia lamblia

رادیو نوکلوئید

 • منتشر کننده‌های آلفا (Alpha emitters) : بعضی مواد معدنی رادیواکتیو هستند و می‌توانند یک نوع تابش به نام تابش آلفا را از خود منتشر کنند. برخی از افرادی که بیشتر از استاندارد EPA، آب حاوی منتشرکننده‌های آلفا می‌نوشند در طول زمان ریسک بیشتری برای مبتلا شدن به سرطان خواهند داشت.
 • منتشر‌کننده‌های بتا/ فوتون (Beta/photon emitters) : برخی مواد معدنی رادیواکتیو هستند و می‌توانند اشکالی از تابش را منتشر کنند که به تابش فوتون و بتا شناخته شده است. برخی افرادی که بالاتر از استاندارد EPA، آب حاوی منتشر کننده‌های بتا و فوتون می‌نوشند، در طول سالیان در معرض ریسک بیشتر سرطان هستند.
 • رادیوم ترکیبی 228/226 (Combined Radium 226/228) : مقدار کل رادیوم مجاز در آب آشامیدنی بسیار کم است. با این حال، افرادی که بیشتر از استاندارد EPA، آب حاوی رادیوم 226 یا 228 می‌نوشند در طول سالیان ممکن است در خطر فزاینده ابتدا به سرطان باشند.
 • گاز رادون (Radon gas) : گاز رادون می‌تواند در منابع آب زیرزمینی مانند چاه‌ها و در هوای خانه شما حل و انباشته شود. تنفس رادون می‌تواند باعث سرطان ریه شود. آب آشامیدنی حاوی رادون خطر ابتدا به سرطان را ایجاد می‌کند. رادون در هوا خطرناک‌تر از رادون در آب است.

 

برای از بین بردن تمام این آلاینده ها باید از انواع دستگاه تصفیه آب دقیق مانند دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس و دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون که دارای فیلترهای کربن فعال  از جمله فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک هستند، استفاده نمایید. در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید.

معمول‌ترین آلوده کننده‌های آب ـ بخش دوم

 

 

 

 

 **ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905