0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آلودگی آب کمپ لژیون نیروهای دریایی امریکا و ووبورن ماساچوست آرشیو اخبار

Water Contamination U.S. Marine Corps Base Camp Lejeune and Woburn Massachusetts Water Contamination

آلودگی آب کمپ لژیون نیروهای دریایی امریکا و ووبورن ماساچوست
11 فروردین 1398 21 بازدید
منبع : All About Water Filters

در این بخش به دو مورد از آلودگی های آب وحشتناک در تاریخ می پردازیم. برای مطالعه بخش اول روی لینک زیر کلیک نمایید.

11 فاجعه آلودگی آب وحشتناک در تاریخ

 

1. کمپ لژیون Lejeune نیروهای دریایی امریکا  U.S. Marine Corps Base Camp Lejeune

واقعه آلودگی آب کمپ لژیون نخستین بار در سال 1952 تا سال 1987 رخ داد. در این بازه حدود 30 ساله، حدود 500000 نفر در معرض مواد شیمیایی یافت شده در آب آلوده کمپ قرارگرفتند.

افرادی که آنجا زندگی می‌کنند به دلیل مواد شیمیایی نامطبوع تحت تاثیر بیماری‌های مختلف خطرناک و کشنده مانند سرطان (کبد، کلیه، سینه، مثانه، تخمدان، گردن و ریه) اختلالات تولید مثل، نقص در تولد و بسیاری شرایط نادر دیگر برای زندگی قرار گرفتند. این مثالی است که نشان می‌دهد چگونه آلودگی آب با شکست هیدرولیکی می‌تواند مرگبار شود.

خانواده‌ها و سایر ساکنان کمپ در واقع آب پر از مواد شیمیایی مختلف و سرطان زا مانند تری کلرواتیلن Trichloroethylene ، تترا کلرو اتیلن Tetrachloroethylene ، بنزن Benzene و وینیل کلرید Vinyl Chloride را می‌نوشیدند و با آن حمام می‌کردند. پس از مدتی، علائم آلودگی آب کمپ لژیون ظاهر شدند.

روش‌های تصفیه آب که می‌تواند برای مقابله با این مواد شیمیایی استفاده شود تخلیه هوا Air Stripping است، هوا را از آب عبور داده و مواد ارگانیک فرار و TCE را تبخیر می‌کند.

 کربن فعال گرانولی برای PCE، مواد شیمیایی آب را جذب می‌کند و فیلتراسیون کربن فعال برای بنزن و وینیل کلرید Vinyl Chloride ، همان فرایند کربن فعال گرانولی است اما با استفاده از قطعات کامل یا ریز کربن است نه گرانول‌ها.

ادعاهای مربوط به آلودگی آب کمپ لژیون واقعا وحشتناک و هشدار دهنده است. این مساله خنده‌داری نیست و افراد باید کار درست را انجام بدهند. یک نمونه عالی آن دعوای قانونی آلودگی آب کمپ لژیون است.

 

 2. آلودگی آب ووبورن ماساچوست Woburn Massachusetts Water Contamination

در بررسی انجام شده توسط آدل ک هنگان Adell K. Heneghan از دانشگاه آیداهو Idaho، آب ووبورن ماساچوست با محلول‌های صنعتی آلوده شده است. با این حال، از سال 1969 تا 1979، دوازده سرطان خون در کودکان آن ناحیه رخ داده است.

Woburn Massachusetts Water Contamination آلودگی آب ووبورن ماساچوست

غیر از لوسمی (سرطان خون)، ساکنان ووبورن ماساچوست (طی اوج آلودگی) علایم سرطان کبد، کلیه، پروستات و مجاری ادراری را نشان می‌‌دهد. در آن زمان خطر نقص مادرزادی، ناهنجاری و نقص در تولد نیز وجود داشت.

آب به کولیفورم Chloroform، 1.2 دی کلرو اتیلن Dichloroethene و آرسنیک Arsenic آلوده بود، یک ترکیب فلزی سنگین که سرطان زا هم هست. GAC یکی از روش های ایده‌آل برای حذف کلروفرم در آب است، اما برای 1.2 دی کلرواتیلن ، پیشنهاد می‌شود که GAC با برج هوادهی Packed Tower Aeration ترکیب شود، برعکس تخلیه هوا Air Stripping.

همانند آرسنیک، اسمز معکوس بهترین راه است زیرا می‌تواند مولکول‌های غیرارگانیک نظیر سرب، آهن و آرسنیک را تصفیه کند.

 

برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید.

آلودگی آب هینکلی و یامیونای هند

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905