0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آیا آب سختی‌گیری شده می تواند باعث خوردگی لوله‌های مسی شود آرشیو اخبار

Can Softened Water Cause a Copper Pipe to Corrode

آیا آب سختی‌گیری شده می تواند باعث خوردگی لوله‌های مسی شود
27 دی 1397 67 بازدید
منبع : sciencing

لوله‌ های مسی از بیش از 50 سال پیش برای لوله‌کشی خانه ها استفاده شده است. سازندگان از آن استفاده می‌کنند زیرا قیمت آن پایین و یافتن آن آسان است. متاسفانه لوله‌کشی مسی می‌تواند مستعد خوردگی باشد که منجر به نشتی و آلودگی آب می‌شود. میزان این اتفاق به خواص شیمیایی آب خاص منطقه شما بستگی دارد.

 

شیمی آب سخت و نرم

دانشمندان آب را بر اساس غلظت مواد معدنی محلول دسته‌بندی می‌کنند. از نظر فنی آب سخت آبی است که غلظت زیاد از یون‌های مثبت چند ظرفیتی دارد. این یون‌ها مانند Ca2+ و Mg2+ معمولا بوسیله آب حین عبور از زمین جمع می‌شوند. آب نرم غلظت کمتری از یون‌های کلسیم و منیزیم دارد.

 

انواع خوردگی سوراخ کننده مس

سوراخ شدن مس یک نوع متفاوت از خوردگی است که منجر به نازک شدن دیواره لوله در آن ناحیه می‌شود. سوراخ مس چندین نوع است که به دما و pH آبی که از لوله عبور می‌کند بستگی دارد.

 نوع 1 سوراخ شدگی هنگامی رخ می‌دهد که آب سرد با نسبت سولفات به کلرید بالا از لوله عبور می‌کند. نوع 2 سوراخ شدگی هنگامی رخ می‌دهد که آب داغ با pH زیر 7.2 از لوله عبور می‌کند. نوع 3 سوراخ شدگی هنگامی رخ می‌دهد که آب نرم با pH زیر 8 از لوله عبور می‌کند.

 

سوراخ شدگی مس نوع 3

بررسی‌های متعدد آب نرم را با نوع 3 خوردگی مس مرتبط دانسته‌اند. اگرچه خوردگی لوله اتفاق می‌افتد، سوراخ شدگی مس نوع 3 معمولا با تولید سوراخ‌هایی که منجر به نشتی می‌شوند ارتباطی ندارد. در عوض، با تولید محصولات خورنده مانند سولفات مس ارتباط دارد. این نوع خوردگی را به سادگی با بررسی مقطعی لوله می‌توان شناسایی کرد.

رسوب سولفات مس، که رنگ آبی روشن دارد، داخل لوله‌ها پیدا می‌شود که سوراخ شدن نوع 3 می‌تواند رخ دهد. برخی از این رسوبات ممکن است سست باشند و در آب جریان پیدا کنند. در نتیجه رنگ آب آبی می‌شود.

 

جلوگیری از خوردگی

شرکت‌های تامین کننده آب از مشکلات خوردگی در مناطق خاص آگاه هستند. دانشمندان اثر مواد شیمیایی مختلف در کاهش خوردگی در لوله‌های مسی را بررسی کرده‌‌اند. یکی از موثرترین روش‌ها افزودن ارتوفسفات orthophosphate به آب در تاسیسات آب است.

ارتوفسفات منجر به تولید لایه‌های سرب-فسفات با حلال‌پذیری کم در سطوح داخلی لوله ها می‌شود. این لایه از لوله در مقابل خوردگی محافظ می‌کند و همزمان مقدار سرب آب را کاهش می‌دهد.

در سال 2003، دکتر مارک ادوارد Marc Edwards از کمیسیون بهداشتی حومه واشنگتن پیشنهاد افزودن ارتوفسفات به آب آشامیدنی واشنگتن دی سی به منظور جلوگیری از خوردگی را داد. نتیجه آن کاهش گسترده نشتی‌های ناشی از خوردگی از 5200 در سال 2003 به 6 مورد در سال 2010 رسید.

 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905