0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

اثر بخشی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی آرشیو مقالات

Effectiveness of Backpacking Water Treatment System

اثر بخشی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی
14 شهریور 1397 141 بازدید

منبع : OutdoorGearLab مترجم : مصطفی گردان

در این بخش قصد داریم به مقایسه دستگاه تصفیه آب کوهنوردی و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی و اثربخشی آنها بپردازیم. برای بخش های قبلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

بخش اول : انتخاب فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

بخش دوم : انواع فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

بخش سوم : چرا باید در طبییعت آب را تصفیه کنیم

 

 

مقایسه دستگاه تصفیه آب کوهنوردی و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب تفاوت های فنی در کارایی دارند. یک فیلتر تصفیه آب به طور مکانیکی آب را از طریق فیلتر واقعی هدایت می کند، باکتری و پروتوزوئید را از بین می برد، اما معمولا ویروس ها را نمی کشد.

دستگاه تصفیه آب سیستمی است که برای حذف ویروس و همچنین باکتری و پروتوزوئید تایید شده است و معمولا شامل مواد شیمیایی است، اگرچه نور UV نیز به عنوان تصفیه کننده آب عمل می کند.

در حال حاضر چند فیلتر تصفیه آب وجود دارد که همچنین به عنوان تصفیه کننده آب واجد شرایط هستند، مانند MSR Guardian. نمونه از فیلتر تصفیه آب که ویروس را تصفیه نمی کند، می توان کاتادین هایکر پیشرفته Katadyn Hiker Pro و تصفیه آب آکوامیرا Aquamira Water Treatment drops را مثال زد.

متاسفانه، هیچ سیستمی به عنوان راهکار فوق العاده معجزه نمی کند اگرچه برخی سیستم های تصفیه آب به حالت ایده آل نزدیک هستند. اغلب، تولیدکنندگان حمل فیلتر تصفیه آی و تصفیه شیمیایی را توصیه می کنند زیرا سریع ترین و کارامدترین راه برای حذف همه احتمالات خطرناک آب محسوب می شود. در این مطلب در مورد انواع سیستم های تصفیه آب و پاتوژن هایی که از بین می برند (و بالعکس)، تفکیک سریع و ساده ای ارائه می کنیم:

 

اثر بخشی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی

فیلترهای تصفیه آب : باکتری و کریپتوسپوریدیوم را حذف می کند، اما ویروس ها را حذف نمی کند. آنها ذرات را تحت فشار قرار می دهند و معمولا طعم آب را بهبود می بخشند. اغلب فیلترهای تصفیه آب منافذی دارند که برای تصفیه ویروس به اندازه کافی کوچک نیست، اما فیلتر تصفیه آب گاردین Guardian منافذ بسیار کوچکی دارد و ویروس ها را نیز تصفیه می کند.

تصفیه شیمیایی : باکتری و ویروس را حذف می کند، و معمولا می تواند تنها کریپتوسپوریدیوم را بعد از زمان انکوباسیون طولانی حذف کند، (اگرچه همه تصفیه های شیمیایی ادعای حذف کریپتوسپوریدیوم را نمی کنند، برچسب را چک کنید)، ذرات را صاف نمی کند، و معمولا اثرات منفی بر طعم آب دارد.

تصفیه کننده نور فرابنفش UV : موثر در برابر همه پاتوژن ها: باکتری، ویروس و پروتوزوئید.

تصفیه آب UV در واقع پاتوژن ها را نمی کشد، آنها به سادگی DNA ارگانیسم ها را درهم می ریزد به طوری که نمی توانند تکثیر شوند. به تصفیه آب دقت کنید و اجازه دهید مدت زمان طولانی در معرض نور مرئی قرار گیرد، زیرا ارگانیسم ها می توانند دوباره فعال شوند. تصفیه کننده UV، ذرات را تصفیه نمی کنند مگر اینکه از پیش فیلتر تصفیه آب استفاده نمایید.  آنها همچنین طعم آب را تغییر نمی دهد.

نکته قابل توجه دیگر این است که EPA فرایند UV را به عنوان تصفیه کننده آب تایید می کند، به همین دلیل در بسیاری از تاسیسات تصفیه آب تجاری بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، EPA در واقع به دستگاه های تصفیه آب UV خاصی که کوهنورد حمل می کنند، تاییدیه نمی دهد.

 

 

در بخش بعدی مقاله، به این مطالب که کدام سیستم تصفیه آب کوهنوردی پاتوژن های خاص را حذف می کند ، حداقل کارایی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی ، وزن فیلتر تصفیه آب کوهنوردی ، زمان تصفیه آب و سایر ویژگی های آنها می پردازیم. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905