0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

استانداردهای هدایت الکتریکی آب آرشیو مقالات

Water Conductivity Standards

استانداردهای هدایت الکتریکی آب
26 خرداد 1398 147 بازدید

منبع : Mary River Catchment Coordinating Committee مترجم : مصطفی گردان

رسانایی الکتریکی آب Electrical Conductivity که به اختصار EC نیز شناخته میشود، یکی از شاخص های کیفی آب است که میتواند برای سنجش شوری آب نیز مورد استفاده قرار بگیرید. محدوده هدایت الکتریکی آب  از 0 تا 50.000 میکرو زیمنس بر سانتی متر uS/cm متغیر است.

رسانایی الکتریکی براساس میکرو زیمنس بر سانتی متر (uS/cm) اندازه گیری می شود. عموما رسانایی آب شیرین 0 تا 1،500 uS/cm و آب دریا چیزی در حدود 50،000 uS/cm است.

عموما در مسیر آبراهه ها سطوح ناچیزی نمک وجود دارد که برای رشد گیاهان و حیوانات حائز اهمیت است. افزایش سطح نمک در آب شیرین می تواند برای اکوسیستم و کاربری های انسانی مشکلاتی در پی داشته باشد. در این مقاله محدوده های مختلف هدایت الکتریکی آب و کاربرد آنها را ذکر میکنیم. برای آشنایی با هدایت الکتریکی آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

هدایت الکتریکی 0 تا 800 uS/cm :

 • آب شرب مناسب برای انسان ها در این محدوده قرار دارد ( البته درصورت عاری بودن از آلاینده های ارگانیک و نبود ذرات معلق گل و لای)
 • مناسب برای آبیاری  و گیاهان. البته برای مقادیر بالاتر از 300 uS/cm ممکن است رسوبات ایجاد شود و علی الخصوص هنگام استفاده در آبیاری قطره ای و آبپاش ها باید تمهیداتی برای این نوع آبها در نظر گرفته شود. چرا که علاوه بر گرفتگی نازلهای آب ، احتمال ایجاد سوختگی در برگ برخی گیاهان حساس به نمک وجود دارد.
 • مناسب برای استفاده در مصارف دامی، مرغداری ها، گاوداری ها و ...

 

هدایت الکتریکی 800 تا 2500 uS/cm :

 • هنوز هم قابل استفاده برای انسان ها است. با این حال باز هم آبی با نصف این میزان رسانایی ترجیح داده می شود.
 • برای گیاهان زیاد مناسب نیست و در صورت استفاده برای آبیاری باید تمهیدات ویژه ای برای پیش تصفیه آب اندیشیده شود تا ذرات معلق آب گرفته شوند. همچنین در صورت استفاده برای آبیاری قطره ای، حتما باید از پیش تصفیه آب مناسب استفاده شود. از آنجا که بسیاری از گیاهان به این محدوده هدایت الکتریکی سازگاری ندارند، باید میزان تحمل گیاه به شوری در نظر گرفته شود.
 • برای استفاده در مصارف دامی می توان گفت مناسب است. اگرچه ایده آل نیست.

 

هدایت الکتریکی 2،500 تا 10،000 uS/cm :

 • غیرقابل استفاده برای مصارف انسانی. البته آبی تا رسانایی 3000 uS/cm را می توان در این زمینه استفاده نمود. با این حال کیفیت لازم را ندارد و عموما از طرف مردم مطلوب شناخته نمی شود. می توان با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی کیفیت آن را مناسب آب شرب نمود.
 • عموما غیرقابل استفاده برای مصارف آبیاری. البته آبی با رسانایی 6000 uS/cm را می توان برای گیاهانی با تحمل بالای نمک، به شرط استفاده از تکنیک های مدیریتی ویژه استفاده نمود. برای رسانایی بالاتر از 6000 uS/cm در صورت اضطرار باید شرایط مراقبتی ویژه ای در نظر داشت.
 • در صورت استفاده برای مرغداری ها میزان شوری باید در 6000 uS/cm محدود شود. سایر مراکز پروش دام می توانند از آبی تا حد شوری 10000 uS/cm نیز استفاده نمایند.

 

هدایت الکتریکی بالاتر از 10،000 uS/cm :

 • غیرقابل استفاده برای مصارف انسانی و آبیاری
 • غیرقابل استفاده برای مرغداری ها و مراکز پرورش دام و یا هر گونه حیوان شیرده، گاو گوشتی و گوسفندان بالغ با خوراک خشک به ترتیب می توانند هدایت الکتریکی آب تا 17،000 و 23،000 uS/cm را تحمل نمایند.

با این حال این احتمال وجود دارد که آب هایی با سطح EC کمتر از این، غلظت های یونی نامطلوب دیگری داشته باشند. به همین خاطر قبل از استفاده از آب با شوری بالا باید آنالیز جزئی و دقیقی در نظر گرفته شود.

 • آبی با رسانایی بالاتر از 50،000 uS/cm (شوری آب دریا) می تواند برای مصارف غیر شرب مانند استفاده در مخزن برای فلش تانک ها و شستشوی اماکن و تولید بتن مورد استفاده قرار بگیرد، مشروط بر اینکه فاضلاب ناشی از آن به درستی پوشش داده شود.

 

Water salinity diagram

 

 

برای آشنایی با هدایت سنج الکتریکی آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

در صورت هرگونه سوال می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید. 

 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905