0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

افزایش کیفیت هوای داخلی خانه با تصفیه کننده هوا آرشیو مقالات

Indoor Air Cleaners

افزایش کیفیت هوای داخلی خانه با تصفیه کننده هوا
04 بهمن 1396 272 بازدید

منبع : Air Purifier Power مترجم : مصطفی گردان

دستگاه تصفیه هوای خانگی باید مناسب با مشکلی که برای حل آن خریداری شده و اندازه اتاقی که باید تمیز کند، باشد. نخستین گام در جهت داشتن هوای پاکیزه، حذف منابع سمی از داخل خانه است. بسیاری از افراد از وسعت و پیچیدگی این خطر بی اطلاع هستند.

شاید باور نکنید اما بسیاری از افراد خانه‌ای را خریداری یا اجاره می‌کنند و متوجه می‌شوند که در یک خانه شبح‌زده به دام افتاده‌اند. (خانه شبح‌زده کنایه از خانه ای پر از کثیفی و آلودگی می باشد). سپس ایمیل می‌زنند و درخواست دستگاه تصفیه کننده هوا برای محیط داخلی خانه می‌کنند. در واقع، بسیاری از افراد فکر می‌کند آلودگی هوا فقط مربوط به هوای خارج از منزل است.

سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به این نتیجه رسیده که آلوده‌کننده‌های هوای داخلی خانه 70 برابر بیشتر از آلاینده های هوای بیرون از منزل هستند. ضمن اینکه نصب دستگاه تصفیه هوا در داخل خانه توصیه می‌شود، درک مسائل مربوطه هم باعث موفقیت بیشتر خواهد شد.

ما 90% زندگی خود را در داخل خانه سپری می‌کنیم، جایی که احساس امنیت می‌کنیم. ما کنترل محدودی روی آلودگی هوا در محل‌های عمومی داریم، اما خانه ما قلعه ماست، درست است؟

شاید پاسخ این سوال منفی باشد زیرا قلعه ما توسط اشباح ناپاکیزه‌ای از گذشته تسخیر شده است. پاکیزگی هوای داخلی بسیاری از منازل مسکونی بدتر از بعضی محل های صنعتی است. حتی اگر سالها بطور منظم آن را تمیز کرده‌ایم، ما روکش را برنمی‌داریم تا به داکت‌های سیستم تهویه مطبوع، پشت یخچال، یا شکاف بین اجاق و کابینت‌ها نگاهی بیاندازیم. مهمتر اینکه، حتی اگر نگاه می کردیم، نمیتوانستیم ببینیم، این چیزی است که سلامت ما را به خطر می‌اندازد. یک خانه معمولی دارای بیش از 60 ماده شیمیایی سمی علاوه بر گرده، اسپور قارچ، پوست و موی حیوانات خانگی و انواع مختلفی گردوغبار خانگی است.

blitz mold pro dirty air duct اآودگی در محیط داخلی خانه

 

پیش از نصب دستگاه تصفیه هوا، منابع آلودگی در محیط داخلی خانه باید حذف شوند.

عجیب است که، برخی از بدترین مهاجمان سمی از محصولات پاک کننده می‌آیند. لباس‌های خشک و تمیز که به طور منظم در کمد آویزان هستند منبع بزرگی از آلودگی در اتاق خواب که مکان بسیار مهمی است، هستند. یک از بررسی های سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا به این نتیجه رسید که احتمال ابتلا به تومور در مواد شیمیایی سمی موجود در پاک کننده های خانگی، نسبت به هوای آزاد خارج از خانه 3 برابر بیشتر است. پاک‌کننده‌های خانگی علت اصلی مصرف مواد سمی توسط کودکان هستند.

کوچکترین ذرات گردوغبار به راحتی از جاروبرقی های معمولی عبور می کنند. جارو برقی مخزنی معمولی، حتی نوع HEPA، برای تمیز کردن توده انبوه ذرات نامرئی خروجی خود به تصفیه هوا نیاز دارد. لطفا پاکت جاروبرقی را در محیط داخل خانه تخلیه نکنید. وقتی زباله های موجود در پاکت جارو تخلیه می‌شوند، میلیون‌ها ذره ریز در هوای داخل منتشر می‌شود. 99% از میلیون‌ها ذرات هوا در یک فوت معکب، در هوای محیط داخلی، اندازه ای کوچکتر از  ۲۰  تا ۳۵ میکرون دارند، که برای چشم عادی انسان قابل مشاهده است. یک میکرون یک میلیونم یک متر، 39 میلیونم یک اینچ است. واقعا کوچک است.

یک دانه نمک حدود 60 میکرون است، موی انسان 100 میکرون قطر دارد و سلول انسان چندین میکرون است. ذرات ریز، همان‌هایی که به عمیق‌ترین بخش‌های ریه ما نفوذ می‌کنند، خائنان واقعی هستند. آنها در هوا شناور شده، به ندرت جایی می نشینند که بتوانیم با جاروبرقی  آنها را جمع کنیم. حرکت هوا، قدم برداشتن روی قالی، بخار شومینه یا باد کولر و جریان‌های انتقال گرمای طبیعی (هوای گرم بالا می‌رود و هوای خنک پایین می‌آید) آنها را معلق نگه می‌دارد. این ذرات کوچک به دهم میکرون اندازه‌گیری می‌شوند.

در صنعت تصفیه کننده هوای خانگی، دستگاه‌های تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA براساس توانایی خود در حذف ذرات 0.3 میکرونی موثر هستند. این اندازه ذره‌ای است که بیشترین نفوذ را دارد. اما تنها فیلترهای موثر HEPA، که منافذ ریزی دارند، به طور موثر ذرات ریز را به دام می‌اندازند. ۰.۳ میکرون زیر سطحی که دستگاه‌های تصفیه هوای ارزان قیمت طراحی شده‌اند، است، هوا از فیلتر تصفیه کننده عبور کند تا وقتی فیلترها مسدود می شوند و کارایی مناسبی ندارند، از خنک شدن موتور اطمینان حاصل شود.

برخی از دستگاه های تصفیه هوا به تمام ذرات کوچکتر از ۲ میکرون اجازه عبور می‌دهند. مشتریان ناآگاه همچنان این جنس بی کیفیت را خریداری کرده و از گردوغبار درشتی که روی فیلتر تشکیل می‌شود تعجب می‌کنند. لازم است بدانید این مدل از تصفیه کننده های هوا بی کیفیت هستند، زیرا 90٪  ذرات، کوچکتر از ذرات پرنفوذ استاندارد فیلتر هپا با انداره ۰.۳ میکرون هستند. این بدان معنا نیست که تصفیه‌کننده‌ هوا با فیلتر موثر HEPA نمی‌تواند ذرات کوچکتر را جذب کند. بلکه ذرات ریزتر می‌توانند از دستگاه‌های تصفیه هوای ارزان که دارای فیلترهای منافذ خیلی ریز نیستند، فرار کنند. پوست و موی حیوانات خانگی مانند گربه و مایت گردوغبار به کوچکی ۰.۱ میکرون هستند. دود سیگار ذراتی به ریزی ۰.۰۱ میکرون دارند.

micron chart

 

هنگامی که بزرگترین ذرات توسط دستگاه تصفیه کننده هوا حذف می شوند، به نظر می رسد که هوا در محیط داخلی خانه تمیز شده است. اما ظاهر تصفیه کننده هوا ما را فریب می‌ دهد، زیرا مواد گازی سمی و ذرات ریزی که نمی‌توانیم ببینیم در هوا باقی می‌مانند. مجددا یاد آوری می شود که ۰.۳ میکرون، اندازه پرنفوذترین ذره HEPA است، ذرات کوچکتر فاقد وزنی هستند که وارد شوند. 

بسیاری از فروشندگان، حتی تعداد کمی از سازندگان، مشخصات فیلتر HEPA را درست اعلام نمی‌کنند. ذرات  ۰.۳ میکرون و کوچکتر از ۰.۳ میکرون و نقل‌قول‌های دیگر نادرست هستند. فیلتر های HEPA در ۰.۳ میکرون آزمایش شده‌اند اما نمونه‌های مطابق استاندارد تمام اندازه ذرات را با درصدی کارایی تمیز خواهند کرد.

با این حال، بسیاری از دستگاه های تصفیه هوا دارای فیلتر HEPA بی کیفیت و تقریبا تمام فیلترهای الکترواستاتیک‌ها و هر نوع فیلتر  HEPA-TYPE به ذرات کوچکتر امکان عبور می‌دهند. به همین دلیل تصفیه کننده هوا در معرض خطر است: ذرات ریزتر می‌توانند داخل شکاف‌های فیلتر یا پوشش ضعیف اتصال قرار گیرند. همچنین توجه داشته باشید که تقریبا تمام خطرات سلامتی، غیر از گرده‌ها، زیر خط سیاه در گوشه پایین سمت راست «قابل دیدن برای چشم عادی»  "visible to naked eye" هستند.

 

برای مطالعه ادامه مقاله می توانید روی لینک های زیر کلیک نمایید.

بخش دوم : حذف هوای آلوده ی خانه با دستگاه تصفیه کننده هوا

 بخش سوم : تصفیه آلاینده های بیولوژیکی با دستگاه تصفیه هوا

 

 

**ن

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905