0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آشنایی با انواع رسوبگیر کولر آبی ـ فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب آرشیو مقالات

Acquaintance Anti Scaling Filter Swamp Cooler

آشنایی با انواع رسوبگیر کولر آبی ـ فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب
24 اردیبهشت 1398 556 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

همانطور که می دانید برای پیشگیری از ایجاد رسوب در کولر آبی ، از فیلتر رسوب گیر آب استفاده می شود. چنانچه مایلید اطاعات بیشتری درباره ضد رسوب کولر بدانید، پیشنهاد می شود مقاله فیلتر رسوب گیر کولر آبی چیست را مطالعه نمایید.

در بخش اول مقاله آشنایی با انواع فیلتر رسوبگیر کولر آبی ، ضد رسوب پلی فسفات را بررسی کرده ایم. در این بخش، دو مدل دیگر از ضد رسوب کولر آبی که از فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مطالعه بخش اول روی لینک قبل کلیک نمایید. 

 

 

رسوبگیر کولر آبی با فیلتر سرامیک

 فیلتر سرامیک تصفیه آب از هزاران سال قبل به عنوان یک فیلتر رسوبگیر آب استفاده میشده است. در مصر باستان و همچنین ایران قدیم، از کوزه های سرامیکی برای حذف آهک و شوری آب استفاده میکردند. شرکت تصفیه آب بهاب همین ایده را بکار برده و از محفظه هایی با فیلتر سرامیک برای رسوبگیر کولر آبی استفاده کرده است. فیلتر سرامیک دقتی معادل 0.5 میکرون دارد و می تواند:

 • شن و ماسه، گل و لای، لجن، خزه، جلبک، و ذرات معلق بزرگتر از 0.5 میکرون را حذف کند.
 • بخش عمده ای از آهک و رسوب آب حذف می شود.
 • بخش زیادی از شوری و نمک آب حذف می شود.
 • بخش قابل قبولی از باکتری ها، انگل و میکروارگانیسم های بزرگتر از 0.5 میکرون حذف می شوند.

با توجه به خواص فوق العاده فیلتر سرامیک، استفاده از آن قبل از آب ورودی به کولر آبی، میتواند بخش زیادی از مشکلات را حل کند و میزان رسوب در کولر آبی را به حداقل برساند. البته شرکت بهاب فیلتر سرامیک را به تنهایی به کار نبرده و آن را با چندین روش دیگر ترکیب نموده تا حداکثر بهره وری ایجاد شود.
Ceramic Water Filter فیلتر تصفیه آب سرامیکی

رسوبگیر کولر آبی با فیلتر رزین : 

پلیمر تبادل یونی که به آن رزین تبادل یونی یا به اختصار رزین نیز میگویند، یک پلیمر است که به عنوان یک محیط برای مبادله یون عمل می‌کند. رزین به شکل دانه های بسیار ریز با  شعاع ۰٫۲۵–۰٫۵ میلی‌متر است که به رنگ زرد ساخته شده و در آب حل نمی شود. تصویر زیر یک نمونه فیلتر رزینی تصفیه آب ۱۰ اینچ را نشان می دهد.

Ion exchange Resin فیلتر رزینی تصفیه آب

رزین دارای بار الکتریکی بوده و به همین دلیل میتواند کلیه آلاینده ها، رسوبات، ذرات معلق، آهک و نمک و ... را که دارای بار الکتریکی مخالف باشند، حذف نماید. رزین یک ماده سختی گیر بسیار قدرتمند است. به دلیل همین ویژگی ها، شرکت تصفیه آب بهاب از رزین به عنوان یک ماده نرم کننده آب برای رسوبگیر کولر آبی استفاده کرده و توانسته با ترکیب چند فیلتر تصفیه آب دیگر به سطح بسیار بالایی از کیفیت در رسوبگیر کولر آبی برسد.

Antifouling for Swamp Cooler with Resin رسوب گیر کولر آبی با فیلتر رزینی تصفیه آب

رزین در سه نوع کاتیون و آنیون و همچنین ترکیبی (میکس بد) وجود دارد. رزین کاتیون و آنیون قابل احیاء بوده و می توان بارها از طریق نمک یا سود آنها را احیای مجددا استفاده کرد. رزین میکس بد قدرت بسیار بیشتری دارد اما قابل احیا و استفاده مجدد نیست. 

برای خرید فیلتر رسوب گیر کولر آبی با فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

در بخش بعدی دو مدل دیگر از رسوب گیر کولر آبی که از فیلتر کربن فعال و دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید.

آشنایی با انواع رسوب گیر کولر آبی ـ بخش سوم

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله دلایل استفاده از رسوب گیر کولر آبی را مطالعه نمایید.

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905