0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

باورهای غلط درباره دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس آرشیو مقالات

Common Reverse Osmosis Water System Myths Debunked

باورهای غلط درباره دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس
07 شهریور 1398 42 بازدید

منبع : wateradvise مترجم : مصطفی گردان

 شفاف سازی سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس

با توجه به همه اطلاعات مربوط به آلودگی آب در سراسر دنیا و کاهش عرضه آب تمیز در دنیای امروزی، دستیابی به آب آشامیدنی سالم بسیار دشوار است. به همین دلیل است که دغدغه دسترسی به آب تمیز در هر خانواده ای وجود دارد و بیشتر افراد برای اطمینان از دسترسی خانواده خود به آب تمیز، به روشهای مختلف فکر کرده اند.

برخی آب آشامیدنی را از بیرون تأمین می‌کنند، در حالیکه بعضی افراد تصمیم می گیرند دستگاه تصفیه آب در خانه خود نصب کنند. یکی از معروف‌ترین سیستم‌های فیلتراسیون آب خانگی ، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است. اگرچه، تصورات غلط رایج در مورد این روش فیلتراسیون آب وجود دارد. بهتر است آنها را لیست کنیم و آنها را یک به یک شفاف سازی کنیم.

 

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تمام مواد معدنی مورد نیاز بدن را حذف می‌کند

سیستم اسمز معکوس با استفاده از هدایت آب اولیه به مجموعه فیلترهای تصفیه آب و غشاء، به منظور تولید آب آشامیدنی تمیز و مطمئن، عمل می‌کند. یک دستگاه اسمز معکوس RO عموما حاوی سه فیلتر پیش تصفیه و یک غشاء ممبران است که به از بین بردن هرگونه ذره و نرم شدن آب کمک می کند.

سیستم اسمز معکوس عموما در مرحله اول دارای یک فیلتر رسوب گیر الیافی است که شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، خزه، زنگ زدگی و پوسیدگی لوله ها، که ممکن است باعث مسدود شدن و از بین بردن سایر فیلترهای تصفیه آب شوند، را حذف می کند.

سپس در مرحله دوم از یک فیلتر کربن گرانول استفاده می‌کند که بو و مولکول‌های کلر را حذف می‌کند. در مرحله سوم نیز یک فیلتر کربن بلاک که وظیفه آن تکمیل تصفیه فیلتر الیافی و فیلتر کربن پودری است و ذرات فیزیکی رد شده از مراحل قبل، کلر و مواد شیمیایی باقی مانده، رنگ، بو و مزه نامطبوع آب، فلزات سمی و سنگین مانند سرب را حذف می کند، استفاده می شود. 

در مرحله بعد، فیلتر ممبران اسمز معکوس تمام مولکول‌های موجود در آب را حذف می‌کند. این مولکول ها شامل یون ها و سایر مواد مضر هستند. یک فیلتر کربنی دیگر با نام فیلتر کربن نهایی ، نیز که پس از فیلتر ممبران قرار دارد، برای اطمینان از فیلتراسیون صحیح آب است.

یکی از دغدغه های اصلی و مهم این است که دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس کلیه مواد معدنی که نقش مهمی در سلامت انسان دارند را از بین می برد. به‌طور معمول، آب تمیز حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و.. است، اما این مواد معدنی در مقادیر کم در آب وجود دارند. سطح آنها به حدی کم است که حتی بر سلامتی افراد نیز تأثیر نمی گذارد. همچنین ، برخی از این مواد معدنی به شکل نامحلول موجود هستند، به این معنی که بدن ما به راحتی نمی تواند آنها را جذب کرده یا به‌صورت مواد غذایی از آن‌ها استفاده کند.

نکته دیگر این است که آب شیر ممکن است حاوی فلزات سنگین سمی باشد که به طور بالقوه می تواند به خانواده شما آسیب برساند. یکی از این فلزات سنگین سرب است که می تواند مشکلات ذهنی و رشدی را برای فرد ایجاد کند. تصفیه آب به روش اسمز معکوس می تواند به طور موثری این مواد سمی موجود در آب را از بین ببرد و آب سالم و تمیز را برای شما فراهم کند.

 

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس مقدار زیادی فاضلاب تولید می‌کند

اسمز معکوس مواد زائد را از آب خارج می‌کند. این بدان معنی است که یک سیستم اسمز معکوس باعث تولید پساب می شود. فاضلاب زمانی تولید می‌شود که آلاینده ها از غشاء ممبران شسته شوند. این روند کمک می کند تا غشاء در وضعیت خوبی قرار بگیرد و یک سال و نیم تا دو سال عمر کند. همچنین این اطمینان را می‌دهد که آلاینده‌ها در غشا راکد نمی‌مانند و به‌طور منظم شسته می‌شوند.

اگرچه فاضلاب تولیده شده توسط سیستم اسمز معکوس بسیار ناچیز است. در مقابل، فاضلاب اسمز معکوس معادل این است که پنج فلاش تانک توالت در روز زده شود. همچنین، به گفته عموم، این فاضلاب به‌ اندازه‌ای تمیز است که در مصارف خانگی مانند آبیاری گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله میزان فاضلاب دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس را مطالعه نمایید.

 

آب آشامیدنی تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، اسیدی است

به طور کلی آب دارای pH خنثی است. Ph آب شیر نیز 7 است. اما سیستم اسمز معکوس می‌تواند کریستال‌های بی‌کربنات را با استفاده از فیلترهای تصفیه آب حذف کند اما ذرات دی اکسید کربن را از بین نمی برد. این باعث می‌شود آب نسبت به حالت عادی اسیدی‌تر شود، زیرا کربن دی‌اکسید از نظر ماهیت اسیدی است.

اما تغییر pH آب زمانی که در سیستم اسمز معکوس باشد، قابل‌توجه نیست. آب خروجی سیستم اسمز معکوس 6 است، در حالی‌که قهوه دارای pH 4 و سودا pH 2.5 ، اینها هیچ آسیبی بدیهی به بدن وارد نمی کنند.

 

 

آب نرم هنگامی که برای حمام یا دوش استفاده می شود، یک‌لایه روی پوست ایجاد می‌کند

آب شهری حاوی مقدار زیادی مولکول کلسیم و منیزیم است که باعث سخت شدن آب می‌شود. به همین دلیل است که از سیستم تصفیه آب RO به عنوان نرم کننده آب استفاده می شود.

آب سخت بیشتر در مناطقی که آب مصرفی از چاه تامین می شود، دیده می شود، آب هنگام عبور از میان سنگ ها، مواد معدنی نظیر کلسیم و منیزیم را جذب می کند. انحلال صابون و شامپو در آب سخت کم است و همین امر باعث می شود که به راحتی از روی سطح پوست پاک نشوند. مواد معدنی موجود در آب سخت در حین تماس با پوست، روی پوست باقی می مانند.

برای پیشگیری از بروز این مشکلات توصیه می شود از دستگاه تصفیه آب استفاده شود. زیرا فیلترهای تصفیه آب موجب حذف مواد معدنی موجود در آب سخت می شوند.

اما برخی افراد که از آب تصفیه شده برای شستشوی صورت و استحمام استفاده نموده اند، ادعا می‌کنند که به نظر یک لایه لغزنده‌ای روی پوست آن‌ها ایجاد می‌شود. البته این لایه در نتیجه نفوذ صابون در آب نرم است که متفاوت با قبل، تمیز و مرطوب می‌ماند. در نتیجه نترسید و از این پوست جدید و نرم خود لذت ببرید. 

سوءبرداشت‌های متعددی حول استفاده از سیستم اسمز معکوس وجود دارد. خوشبختانه، در این مقاله، همه سؤالات را پاسخ دادیم و شک افراد را برطرف کردیم. در نتیجه سیستم اسمز معکوس را تهیه کنید و اطمینان داشته باشید عاری از آلاینده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود سوالات متداول درباره دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO را مطالعه نمایید.

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905