0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

بررسی استاندارد NSF برای انواع دستگاه تصفیه آب آرشیو مقالات

NSF International Certification

بررسی استاندارد NSF برای انواع دستگاه تصفیه آب
28 شهریور 1395 2283 بازدید

منبع : The Healthy House مترجم : مصطفی گردان

زمانی که از یک دستگاه تصفیه آب استفاده می کنید و یا حتی زمانی که یک فیلتر تصفیه آب و قطعات تصفیه آب را تهیه می کنید، چیزی که بیش از هر چیزی اهمیت دارد، استاندارد بودن آن است. استفاده از یک تصفیه آب یا فیلتر آب استاندارد، این اطمینان را به شما می دهد که آب تهیه شده از آن کیفیت لازم را داشته و هیچ گونه ضرری هم برای مصرف کننده ندارد.

متاسفانه انواع دستگاه تصفیه آب بی کیفیت و انواع فیلتر آب ناکار آمد در سراسر دنیا یافت می شوند. این وسایل غیر استاندارد نه تنها آب را تصفیه نمی کنند، بلکه موادی از آنها آزاد شده که سلامت مصرف کننده را تهدید می کنند.

یکی از معتبرترین استانداردهای جهانی برای تصفیه آب ، گواهی NSF می باشد. همواره دقت کنید که  آب آشامیدنی و کل محصولات تصفیه آب، همگی به طور مستقل تست شده باشند و استانداردهای لازم را دارا باشند.

 

تاییدیه و استاندارد بین المللی NSF

صدور گواهینامه شخص ثالث NSF این تضمین را برای مصرف کننده فراهم می کند که محصول مورد نظر، مطابق با استاندارد تهیه شده و همه الزامات فنی مرجع استاندارد را دارد.

  NSFاستانداردها را می نویسد و تمامی جزییات فنی لازم را به طور دقیق مشخص می کند. NSF همچنین خدمات جامعی برای تست و صدور گواهینامه انواع دستگاه تصفیه آب آشامیدنی، فیلتر آب، قطعات و اتصالات تصفیه آب آنها فراهم میکند. تست می تواند شامل کیفیت مواد استفاده شده در ساخت، ایمنی مواد، تمامیت ساختاری و آزمایش کاهش آلاینده ها باشد. آنها  هزاران محصول را در سراسر دنیا، مطابق با استانداردهای مختلف محلی و جهانی تست کرده و کیفیت محصول را تضمین می کنند.

 NSF اولین استاندارد تصفیه آب را در سال 1973 توسعه داد. امروزه NSF هفتمین نسخه از استاندارد تصفیه آب را نوشته و تدوین کرده است. استاندارد NSF به طیف وسیعی از انواع تکنولوژی های تصفیه آب آشامیدنی در بازار امروز اشاره کرده است.  این خدمات عبارتند از انواع فیلتر تصفیه آب، انواع رزین تبادل یونی ، انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، انواع فیلتر سرامیکی ، انواع فیلتر تصفیه دوش حمام و صدها مورد دیگر.

هر استاندارد NSF مجموعه الزامات بهداشتی و معیارهای عملکرد صحیح را برای انواع خاصی از محصولات تنظیم می کند. ادعاهای شرکت های سازنده درباره کاهش آلاینده ها، تحت هر استانداردی میتوانند تایید شوند. آن ادعاها میتوانند مطابق هر ظرفیتی از تکنولوژی تصفیه آب تغییر کند. سیستم هایی که بیش از یک تکنولوژی تصفیه آب را استفاده می کنند، ممکن است لازم باشد که مورد تایید چندین استاندارد قرار گیرند. فرایند تایید NSF برای هر محصولی، خاص می باشد.

 

صدور تاییدیه NSF برای هر محصول، هفت گام را در پیش دارد:

 • تولید محصول و ارسال اطلاعات دقیق
 • ارزیابی محصول
 • تست محصول در آزمایشگاه
 • بازرسی مرکز تولید، تایید تولید و نمونه محصول
 • بررسی نتایج آزمون و پذیرش
 • قرارداد امضا شده و محصولات ذکر شده
 • بازرسی کارخانه بصورت سالانه و بازآزمایی محصولات

 

 استانداردهای NSF برای دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون    NSF Filtration Standards

NSF/ANSI 42 :  استانداردی است برای دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی. البته تاثیرات زیبای شناختی را مورد بررسی قرار می دهد.

بخش استاندارد NSF/ANSI 42 الزامات لازم را برای تصدیق سیستم های تصفیه آب طراحی شده در ارتباط با کاهش آلاینده های غیر مرتبط با سلامت، ایجاد می کند.

حوزه NSF/ANSI 42 شامل ایمنی مواد، تمامیت ساختاری و کاهش آلاینده های غیر بهداشتی می شود. رایج ترین فناوری که این استاندارد بر آن اشاره ای دارد انواع فیلتر کربن است.

 

NSF/ANSI 53 :  استانداردی برای دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی _ با رویکرد بررسی تاثیرات بهداشتی محصول.

بخش استاندارد NSF/ANSI 53 حداقل الزامات را برای تصدیق سیستم های تصفیه آب طراحی شده، جهت کاهش آلاینده های بهداشتی مرتبط با سلامت ایجاد می کند.

حوزه NSF/ANSI 53 شامل ایمنی مواد، تمامیت ساختاری و کاهش آلاینده های مرتبط با سلامت  می باشد. رایج ترین فن آوری تصفیه آب که این استاندارد بر آن اشاره دارد، انواع فیلتر کربنی استفاده شده در صنعت تصفیه آب است. 

 

Nsf/Ansi 401 : ایجاد ترکیبات / آلاینده های جزیی

بخش Nsf/Ansi 401  به توانایی یک دستگاه تصفیه آب در حذف آلاینده ها اشاره دارد. این آلاینده ها که حداقل 15 مورد هستند، در آب آشامیدنی سراسر دنیا دیده شده اند و تاثیرات سوء آنها در مطالعات منتشر شده اند. 

استاندارد Nsf/Ansi 401 بیشتر در ارتباط با انواع دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس است.

 

لیست برخی آلاینده هایی که بر اساس استاندارد NSF باید از آب آشامیدن حذف شوند (در صورت وجود) :

 

داروهای تجویزی

 • Meprobamate : ترکیبات یافت شده در داروهای ضد اضطراب
 • Phenytoin : یک داروی ضد صرع
 • Atenolol : یک داروی بتا مسدود کننده
 • Carbamazepine : یک داروی ضد تشنج و تثبیت خلق و خوی
 • Trimethoprim : یک داروی آنتی بیوتیک
 • Estrone : داروهای تجویزی  برای کنترل بارداری 

 

سایر داروها

 • Ibuprofen : یک مسکن کاملا ضد درد و جزو داروهای ضد-تورمی 
 • Naproxen : یک مسکن کاملا ضد درد و جزو داروهای ضد-تورمی 

 

علف کش ها و آفت کش ها

 • (DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide : یک آفت کش و مواد تشکیل دهنده فعال در مواد دافع حشرات رایج می باشد.
 • Metolachlor : یک ترکیب آلی است که به طور گسترده ای به عنوان علف کش استفاده می شود.
 • Linuron : علف کش است و اغلب در کنترل علف ها و چوب ها  استفاده می شود.

 

ترکیبات شیمیایی

 • (TCEP (Tris(2-chloroethyl)phosphate:  یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک بازدارنده آتش و خاموش کننده، نرم کننده و تنظیم کننده ویسکوزیته در انواع مختلفی از پلیمرها از جمله پلی یورتان، رزین های پلی استر و polyacrylates استفاده می شود.
 • (TCPP (Tris(1-chloro-2-propyl) phosphate : یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان بازدارنده شعله و خاموش کننده استفاده می شود.
 • (BPA (Bisphenol A :  یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک نرم کننده استفاده می شود.
 • Nonyl phenol:  مجموعه ای از ترکیبات است که اغلب به عنوان یک پیش ماده برای مواد شوینده تجاری استفاده می شود.

 

 

استانداردهای NSF برای تصفیه آب اسمز معکوس        NSF Reverse Osmosis Standards

NSF/ANSI 58 : استانداردی برای انواع دستگاه تصفیه آب آشامیدنی که به روش اسمز معکوس کار می کند.

بخش استاندارد NSF/ANSI 58 حداقل الزامات را برای تایید سیستم های طراحی شده تصفیه آب، جهت کاهش آلاینده ها ایجاد می کند.

قلمرو Nsf/Ansi58 شامل ایمنی مواد، تمامیت ساختاری و کاهش کل مواد جامد محلول TDS می باشد . همچنین می تواند شامل دیگر ادعاهای سازنده درباره کاهش آلاینده های خاص باشد. رایج ترین مواردی را که معمولا سازندگان دستگاه تصفیه آب به صورت اختیاری درخواست بررسی و صدور تاییدیه برای آن دارند، در این مجموعه پیشنهاد شده است. این موارد شامل کاهش کیست، کاهش ترکیبات کروم شش ظرفیتی و کروم سه ظرفیتی، کاهش آرسنیک، نیترات و نیتریت و کادمیوم و کاهش سرب می شود.

 

Nsf/Ansi 401 : ایجاد ترکیبات / آلاینده های جزیی

بخش Nsf/Ansi 401  به توانایی یک دستگاه تصفیه آب در حذف آلاینده ها اشاره دارد. این آلاینده ها که حداقل 15 مورد هستند، در آب آشامیدنی سراسر دنیا دیده شده اند و تاثیرات سوء آنها در مطالعات منتشر شده اند. 

استاندارد Nsf/Ansi 401 بیشتر در ارتباط با انواع دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس است.

 

 

استانداردهای NSF برای انواع فیلتر تصفیه دوش حمام        NSF Shower Filter Standards

NSF/ANSI 177 : استانداردی برای انواع تصفیه آب حمام و انواع فیلتر دوش . تاثیرات فیزیکی و زیبایی شناختی محصول

پوشش ایمنی و عملکرد محصولات تصفیه آب دوش حمام ، در این بخش بررسی می شود. گواهی NSF177 درباره ایمنی مواد استفاده شده در محصول، تمامیت ساختاری، حداقل عملکرد جریان و توانایی فیلتر در کاهش کلر بحث می کند.

 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905