0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

تبلور قالبی نرم کننده ای جایگزین در تصفیه آب آرشیو مقالات

Template Assisted Crystallization A Softening Alternative

تبلور قالبی نرم کننده ای جایگزین در تصفیه آب
26 اردیبهشت 1396 725 بازدید

لینک منبع مترجم :

جدیداً در بازار انواع دستگاه تصفیه آب طراحی شده است که دیگر مشکلات ایجاد فلس در اثر نرم کننده های مرسوم آب در لوله ها و استفاده از نمک ، تخریب محیط زیست و غیره ندارند.

بسیاری از جایگزین های اولیه ی سیستم های «نرم کننده آب » جهت ارسال امواج و پالس ها از طریق لوله ، به منظور تنظیم مجدد ساختار ملکولی یون های سخت کننده های آب (کلسیم و منیزیم) ، به آهن ربا و تجهیزات الکتریکی مختلف وابسته اند.

جدیدترین جایگزین مواد نرم کننده آب به نحو متفاوتی عمل می کند. مشابه نرم کننده های مرسوم آب، از مدیم تصفیه کننده ای که در مخزن آب معدنی استانداردی قرار دارد استفاده می کند. آب از مدیم دانه بندی شده ی داخل مخزن عبور می کند و تصفیه آب انجام می شود. 

با این همه برخلاف نرم کننده ها، نیازی به احیاء مجدد با نمک و اتصال به تخلیه ندارند. به سیستم کنترلی پیچیده  هم نیاز ندارند. بنابراین نصب و راه اندازی آن ها بسیار آسان تر است. نیازی به نگهداری، برق یا نمک ندارند.  

جایگزین های نرم کننده های استایل جدید مدیا از مدیایی استفاده می کنند که با نام های تجاری مختلفی به فروش می رسد. به عنوان مثال فیلتر سورب، نکست، اسکیل نت و پلیکان.

ویژگی مشترکی که دارند این است که یون های منیزیم و کلسیم را از آب جدا نمی کنند (درحالیکه نرم کننده ها این کار را انجام می دهند) اما، آن ها ساختار یونی این مواد معدنی سخت را به کریستال های بی خطر تبدیل می کنند. در این حالت کاملا پایدار، کلسیم و منیزیم به سطح لوله ها، لوازم و اتصالات نمی چسبند. کریستال ها به اندازه ای کوچک هستند که در حقیقت با جریان طبیعی آب به بیرون رانده می شوند. این تکنولوژی غالبا تحت عنوان «تبلور قالبی» یا ساده تر TAC ارجاع داده می شود.

اگر می خواهید توصیف تکنیکی تر و چوب میچادی داشته باشید، TAC را اینگونه توصیف نمایید:

«TAC از بستر رزین تصفیه ی سطحی به خصوصی برای واکنش به عنوان منطقه ی هسته ای تبلور برای تبدیل و رشد کریستال های سخت استفاده می کند، که متعاقبا آزاد شده و در محلول هایی بدون مقیاس شکل گیری باقی می مانند.»

به طور مشابه، نویسنده ی دیگر می گوید: «مناطق شکل گیری هسته با ابعاد اتمی بر سطح بسترهای پلیمرهای سرامیکی کوچک سختی های حل شده را به کریستال های میکروسکوپی تبدیل می کنند. به محض اینکه کریستال تا اندازه ی مشخصی رشد می کند از بستر جدا می شود. کریستال های موجود در محلول سختی را از آب دور نگه می دارند بنابراین دیگر امکان ایجاد سطح مشترکی با صابون را ندارند.»

و نویسنده ی دیگر می گوید: «تکنولوژی منحصر بفرد «تبلور قالبی» (TAC) تشکیل کریستال های میکروسکوپی کلسیمی که به طرز موثری سختی را از شیمی آب دور نگه می دارند را کاهش می دهند.»     

با این حال که روند این تکنولوژی توضیح داده شده است، کاربردهای TAC در زمان کوتاهی حتی در صنایعی که به سمت آموزش متمایل می باشند و از سود سازمان خود حفاظت می کنند، نرم کننده های آب مرسوم در تصفیه آب ، نیز مقبولیت بالایی کسب کرد.  

دستگاه تصفیه آب رسوبی وب سایت ما توسط واتس طراحی، آزموده و ساخته شده اند از مدیم تهویه ی بدون بعد اسکیل نت، مخزن مواد معدنی بدون شن پیشگام وورتچ و قطعات و لوازم جانبی کلاک استفاده نموده اند.

سیستم انتقال دهنده که از اسکیل نت استفاده می کند از نرم کننده ی مرسوم آب بسیار ساده تر است. با اینکه تنها مقدار کمی اسکیل نت مورد نیاز است، برای اطمینان از مدت زمان تماس کافی در مخازن معدنی ای با اندازه های کامل به کار می رود – مخازنی با همان ابعادی که برای نرم کننده ها و فیلتر تصفیه آب بزرگ به کار می رفتند. 

برخلاف نرم کننده ها، برای دستگاه تصفیه آب اسکیل نت نیازی به هیچ گونه ارتباطی با تخلیه و ارتباط الکتریکی نیاز نداریم. نیازی به احیای مدیم نیز نیست.

باید چند نکته را در مورد اسکیل نت در نظر داشته باشیم:

- اسکیل نت به زمان تماس کمتری از رزین های نرم کننده نیاز دارد، بنابراین می توانیم در هر جریان خدمات از مخازن تصفیه آب کوچکتری استفاده کنیم.

- به هیچگونه نمک، مواد شیمیایی یا احیاء کننده نیاز ندارند.

- بک واش ندارند، پس با تخلیه یا استفاده ی آب ارتباطی ندارند.

-  اسکیل نت دارای رتبه ی تجاری با اضافه نمودن بیشتر مدیم های تصفیه آب به مخزن تماسی ساخته شده اند.

- بدون تخلیه ی آب دستگاه تصفیه آب اسکیل نت می توانند در محل هایی که استفاده از نرم کننده های مرسوم در آن ها ممنوع است یا باید با نظارت انجام شود، به کار روند. 

- اسکیل نت های دانه بندی شده طول عمر بالایی دارند ( در کاربردهای خانگی عموما چیزی در حدود 5 سال )

- سن متوسط خود دستگاه تصفیه آب (انحصار مدیم) چندین سال است. مخزن مواد معدنی برای مدت زمان سالیانه ضمانت شده است و دستگاه تصفیه آب هیچ بخش متحرکی ندارد.

- کاربری های کارتریجی برای تصفیه آب کاربردی خاص موجوداند (مثل حفاظت از گرم کن های برقی فوری آب) 

- یک تفاوت مهم بین اسکیل نت و نرم کننده ها این است که اسکیل نت در حقیقت پوسته های موجود را از لوله ها و ادوات جدا می کند. نرم کننده ها از ایجاد پوسته های جدید جلوگیری می کنند اما پوسته های تجمع کرده ی موجود را خارج نمی کنند.

- اسکیل نت کلر را جدا نمی کند اما تا حدی در برابر کلر مقاوم است. مدیم در صورتیکه فیلتر کربنی ای برای جدا کردن کلر در مقابل آن نصب شود طول عمر بیشتری خواهد داشت.

- برخلاف نرم کنندها، دستگاه تصفیه آب اسکیل نت به آب سدیم اضافه نمی کنند.

- بیشترین میزان سختی ای که توسط سیستم های مسکونی استاندارد تصفیه می شود 25 دانه است. برای آب هایی با سختی بیشتر یا سرویس های وسیع تر واحدهای تجاری موجوداند، یا سیستم های خانگی برای جدا نمودن این سختی اضافه می توانند ابعاد بزرگ تری داشته باشند.  

- دستگاه تصفیه آب اسکیل نت هیچگونه پاک کننده یا عوامل تهویه شیمیایی نیاز ندارند.

- اسکیل نت به پسآب اساسا تمیزی نیاز دارد. آهن، منگنز و رسوبات اضافی (در صورت وجود) باید در واحدهای بالادستی تصفیه شوند. نرم کننده های آب آهن را جدا می کنند، اما دستگاه تصفیه آب اسکیل نت باید در برابر آهن حفاظت شوند.

- ابعاد دستگاه تصفیه آب خانگی اسکیل نت برای کاربردهای خانگی استاندارد توقف/شروع طراحی شده است. برای سرویس های جریانی وسیع تر مثل آبیاری های طولانی یا پر کردن استخر آب، دستگاه تصفیه آب باید کنار گذاشته شود یا باید از واحد تجاری استفاده نمود. 

در ژانویه ی 2008، موسسه تصفیه آب واتس یک سری آزمون بر کارایی اسکیل نت برای جلوگیری از ایجاد پوسته در المنت های گرم کن های برقی آب انجام داد. نتیجه چشمگیر بود. اسکیل نت نه تنها از ایجاد رسوبات پوسته پوسته ی جدید جلوگیری می کرد که در حقیقت پوسته های موجود را هم خارج می نمود.

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905