0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

تصفیه آب با استفاده از پوست موز آرشیو اخبار

A Unique Water Filtration Idea Using Bananas

تصفیه آب با استفاده از پوست موز
19 اسفند 1396 335 بازدید
منبع : Survival Camping Store

نیاز به آب پاکیزه، بخصوص در شرایط جدی بقاء، غیر قابل انکار است. از این‌ گذشته، شما برای مدتی بدون غذا می‌توانید زندگی کنید اما پس از چند روز، بدن بدون آب قطعا نمی‌تواند درست کار کند. علاوه بر این، آب نه فقط برای نوشیدن، بلکه برای پخت و پز، تمیزکردن و کارهای بهداشتی هم مورد نیاز است. مشکل این است که حتی اگر حین فاجعه یا حتی پس از آن هم آب در دسترس باشد، ممکن است تمیز یا تصفیه شده نباشد تا از ایمنی و سلامت آن مطمئن باشیم. خوشبختانه، یک ایده جالب و منحصر بفردی برای کمک به تصفیه آب و تمیزکردن منبع آبی که در دسترس دارید، وجود دارد.

 

پوست موز برای تصفیه آب

پوست موز را می‌توان برای تصفیه آب استفاده کرد. دلیل اصلی این امر این است که پوست موز دارای تعدادی اسید و مولکول‌های دیگر است که قادر به تصفیه هیدروژن و اکسیژن است. جالب اینکه این مولکول‌ها در کل برای انسان مضر نیستند. بطور مشخص، پوست موز حاوی سولفور، نیتروژن، کربوکسیلیک اسید و اتم‌های دیگری است که درست همانند آهنربا در جذب فلزات سنگین عمل می‌کنند.

 این خبر خوبی است زیرا فلزات سنگین یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به آلودگی آب هستند. برخی از این فلزات که ممکن است در آب تصفیه نشده وجود داشته باشند شامل سرب، مس، جیوه و آهن هستند. این فلزات برای انسان کشنده هستند و به تدریج در بدن رسوب کرده و سرانجام منجر به آسیب مغزی و سیستم عصبی می‌شوند. فلزات سنگین آب عموما بار مثبت دارند و یون‌های اسید کربوکسیلیک در پوست موز بار منفی دارند. دو ترکیب به سمت هم کشیده می‌شوند، مثل اینکه آهنربایی وجود داشته باشد.

 

نحوه تصفیه آب با پوست موز

در واقع بهترین پیشنهاد برای استفاده از این روش این است که کمی پوست‌ موز را خشک کنید. فقط چند ساعت زمان نیاز است تا پوست موز خشک شود. سپس می‌توانید آنها را به تکه های کوچک برش دهید یا آنها را در غذا ساز ریخته و کمی چرخ کرده، آنها را خرد کنید. البته در شرایط بقا، ممکن است غذاساز یا برق برای این کار نداشته باشید. پوست‌های موز را خرد یا پودر کنید و داخل یک فیلتر قهوه یا حتی پارچه کتان بریزید. آبی که باید تصفیه شود را روی آن بریزید. آبی که از فیلتر ساخته شده بیرون می‌آید باید کاملا تمیز و عاری از فلزات سنگین باشد.

 

راهنمای گام به گام ساختن فیلتر آب با پوست موز

 • از یک خشکن کن برای خشک کردن پوست یک موز (یا بیشتر) استفاده کنید.
 • پوست‌های خشک شده را در غذاساز ریخته یا با یک چاقوی تیز به تکه‌های ریز تبدیل کنید. پوست‌های موز می‌توانند به شکل پودر یا قطعات ریز باشند، هرکدام که ترجیح می‌دهید.
 • یک فیلتر قهوه یا پارچه کتان را از پوست‌های قطعه قطعه شده پر کنید.
 • به سادگی آب را از فیلتر گذرانده و از ظرف آب تصفیه شده و تازه لذت ببرید.
 • علاوه بر این، ممکن است بخواهید فیلتر تصفیه آب را مسدود کنید و برای استفاده بعدی نگهداری کنید. معمولا، یک فیلتر تصفیه آب پوست موز را می‌توان چندین بار استفاده کرد.

یک روش فیلتراسیون موثرتر این است که پوست‌های موز را مستقیما در آب بگذارید. سپس اجازه دهید حدود ده دقیقه بماند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که ده دقیقه عددی جادویی است و مدت زمان بیشتر، اثر چشمگیر بیشتری نخواهد داشت.

اگر از پودر استفاده می‌کنید، از یک تور ماهیگیری تمیز یا یک قاشق برای برداشتن پوست‌ها استفاده کنید. اگر هیچکدام از این‌ها در دسترس نبود، یا می‌خواستید مطمئن شوید که تمام پودر را حذف کرده‌اید، آن را از یک صافی یا فیلتر دیگر عبور دهید.

در واقع پوست‌های موز را می‌توان تا 8 بار استفاده کرد، اگرچه قطعا می‌خواهید بین استفاده آنها را تمیز کنید یا بشویید. همچنین با اینکه با این روش فلزات سنگین را بطور موثر از بین می‌برید، همچنان برای کشتن باکتری‌ها باید از قرص‌های تصفیه آب استفاده کنید.

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905