0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

تصفیه آب به روش نانوفیلتراسیون آرشیو مقالات

Water Treatment by Nanofiltration

تصفیه آب به روش نانوفیلتراسیون
10 مهر 1397 175 بازدید

منبع : Drink Water Engineering adn Science مترجم : مصطفی گردان

در مقاله قبل به نانوفیلتراسیون در تصفیه آب و فاضلاب و دسته بندی فرایندهای غشاء پرداخته شد، در این بخش به تصفیه آب به روش نانوفیلتراسیون می پردازیم. برای مطالعه بخش قبلی مقاله روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

نانوفیلتراسیون چیست ؟

نانوفیلتراسیون جدیدترین فرایند غشاء تحت فشار است که برای جداسازی فاز مایع توسعه یافته است. نانوفیلتراسیون به علت مصرف انرژی پایین و نرخ شار بالاتر در بسیاری از کاربردها جایگزین اسمز معکوس شده است.

 ویژگی‌های غشاهای نانوفیلتراسیون بین غشاهای اسمز معکوس غیرمتخلخل ( جایی که انتقال توسط یک مکانیسم انتشار محلول انجام شده) و غشای متخلخل اولترافیلتراسیون (UF) است (جایی که جداسازی معمولا به علت استثناء اندازه و در برخی موارد اثرات بار است).

غشاء نانوفیلتراسیون صنعتی دارای یک بار ثابت ایجاد شده بوسیله تجزیه گروه‌های سطحی نظیر سولفونات sulphonated یا کربوکسیلیک اسید carboxyl acids است. بنابراین ویژگی‌های غشای نانوفیلتراسیون، به یون‌ها امکان جداسازی بوسیله ترکیبی از اندازه و اثرات الکتریکی اولترافیلتراسیون و مکانیزم‌های تعامل یون اسمز معکوس می‌دهد.

غشای نانوفیلتراسیون، فناوری نسبتا جدیدی در سیستم تصفیه آب و فاضلاب است.

 اندازه منافذ در غشاء نانوفیلتراسیون (به طور اسمی 1 نانومتر) به گونه‌ای است که حتی مواد کوچک حل نشده بدون بار به شدت رد شده‌اند، در حالیکه ویژگی‌های الکترواستاتیک سطحی به یون‌های تک قطبی امکان می‌دهند اغلب بصورت منطقی با یون‌های چند قطبی بیشتر حفظ شوند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود غشاهای نانوفیلتراسیون در بخش‌بندی کردن و حذف انتخابی مواد حل شده از جریان‌های پیچیده فرآیند، سودمند باشند.

تصفیه آب به روش نانوفیلتراسیون Nanofiltration

 توسعه فناوری NF بصورت یک فرایند ماندگار در سال های اخیر منجر به افزایش چشمگیر کاربرد آن در تعدادی از صنایع شده از جمله تصفیه مایعات سفید کننده خمیر در صنعت پارچه، جداسازی دارویی از مایعات تخمیر، کانی‌زدایی در صنایع لبنیات و بازیابی فلز از فاضلاب و حذف ویروس شده است.

نانوفیلتراسیون یکی از فناوری‌های نویدبخش برای تصفیه ماده ارگانیک خنثی و آلوده‌کننده‌های غیر ارگانیک در آب سطحی است. از آنجایی که آب سطحی فشار اسمزی پایینی دارد، عملکرد کم فشار NF ممکن است.

جداسازی بالای مواد ارگانیک مثل گندزدایی پیش‌ماده، محصول جانبی گندزدایی بوسیله فرایند نانوفیلتراسیون است. در نانوفیلتراسیون آب های سطحی، ترکیبات ارگانیک طبیعی، که در مقایسه با اندازه منفذ غشا مولکول‌های نسبتا بزرگی دارند، با مکانیزم الک کردن قابل حذف هستند، در حالی که نمک‌های غیر ارگانیک با اثر بار غشاها و یون‌ها حذف می‌شوند. 

 

در ادامه مطلب به مکانیزم‌های جداسازی در نانوفیلتراسیون و  تفاوت بین  MF,UF, NF و RO می پردازیم. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905