0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

تصفیه هوا با استفاده از فیلتر هپا آرشیو مقالات

HEPA Air Purifier Technology

تصفیه هوا با استفاده از فیلتر هپا
12 دی 1396 321 بازدید

منبع : Air Purifiers مترجم :

انواع دستگاه‌ تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA جزو برترین‌ها هستند و توسط پزشکان متخصص برای کاهش علائم ناگوار آسم و آلرژی توصیه می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا بهترین دستگاه تصفیه کننده هوا که از فناوری HEPA برای رسیدگی به علایم آسم و انرژی استفاده می‌کند را پیدا کنید.

 

تاریخچه فناوری تصفیه هوای HEPA

 در دهه 1950، کمسیون انرژی اتمی امریکا به چیزی نیاز داشت تا ذرات کوچک رادیواکتیو را حذف کند، بنابراین فیلترهای HEPA مخفف "High Efficiency Particulate Air" به معنای  «حذف ذرات معلق در هوا با کارایی بالا » ساخته شدند. از آن زمان، فیلتر HEPA در دستگاه تصفیه هوا مورد استفاده قرار گرفت‌ تا فضای داخلی محیط هایی مانند اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق‌های تمیز پزشکی، سالن‌های زیبایی و... را تصفیه کند. دستگاه های تصفیه هوا دارای فیلتر HEPA نیز بخشی از درمان مورد استفاده توسط پزشکان برای کمک به کاهش علایم آسم و آلرژی هستند.

 

تصفیه هوای HEPA چیست؟

دستگاه‌های تصفیه هوا دارای فیلتر هپا جزو برترین‌ها و  مورد استفاده پزشکان برای کاهش علایم سخت  شرایط آسم و آلرژی می باشند. فیلتری را تصور کنید که تنها به ذرات بسیار ریز امکان عبور می‌دهد. اگر یک ورق از این ماده HEPA را در مقابل یک فن قراردهیم، به عنوان تصفیه هوا، محدود خواهد بود، زیرا به دلیل اندازه کوچک منافذ، هوای بسیار کمی می تواند از آن عبور کند.

به علت عملکرد بالای فیلتر تصفیه هوای HEPA، این فیلتر اغلب باید تعویض شود، زیرا منافذ کوچک به سرعت گرفته می‌شوند. دوبرابر کردن اندازه ورق فیلتر HEPA امکان مضاعف جریان هوا و طول عمر فیلتر را می‌دهد. علاوه بر این، تا کردن ورق بصورت عقب و جلو به شکل زیگزاگ، باعث می‌شود ناحیه سطحی بسیار بزرگی برای جریان هوا  ارائه دهد، این طراحی نحوه کارآمد و موثر بودن دستگاه تصفیه هوا است.

HEPA air purifiers فیلتر هپا دستگاه تصفیه هوا

 فیلترهای معتبر HEPA و دستگاه‌های تصفیه هوای HEPA ممکن است به اندازه 40 فوت مربع مواد فیلتر HEPA نیاز داشته باشند. ماده HEPA معمولا بصورت بافت کاغذی مانند یا پلیمر ساخته شده است. به نظر می رسد مواد HEPA یک پوشش بسیار نازک از الیاف است. هوا باید مسیر را از طریق این پیچ و خم الیاف پیدا کند. تصویر زیر بخش های اصلی یک فیلتر  HEPA را نشان می‌دهد. 3 نمودار کوچکتر نحوه کارکرد فیلتر HEPA در دستگاه تصفیه هوا را نشان می‌دهد:

 • خطوط قهوه‌ای ضخیم- نشان دهنده رشته ها در محیط فیلتر
 • خطوط آبی- جهت جریان هوا را نشان می‌دهد.
 • دایره سیاه- ذره ها را نشان می‌دهد (یعنی گردوغبار، باکتری، هاگ و ...)
 • خط چین قرمز- نشان دهنده جهت ذرات است به محض اینکه ذره داخل شعاع یک فیلتر HEPA قرار می گیرد که به آن می‌چسبد.

HEPA air purifiers فیلتر هپا دستگاه تصفیه هوا

سه مرحله در فرایند گرفتن ذرات در فیلتر HEPA وجود دارد :

 • نخست، ذره وارد تارهای فیلتر هپا شده و می‌چسبد (ذرات بزرگتر از 0.4 میکرون را جذب می کند).
 • سپس ذره در یک قطر رشته فیلتر هپا در دستگاه تصفیه هوا وارد می‌شود، درحالیکه تلاش می‌کند در رشته هایی که گیرکرده جلو برود.
 • سرانجام، به عنوان یک ذره بسیار کوچک (حدود 0.1 میکرون) در جریان گاز حرکت می‌کند، به علت برخورد با مولکول‌ها (خطوط قهوه‌ای) تقریبا از بین می رود، ذره نزدیک تارها لغزیده و گیر می‌افتد.

 بدین صورت است که دستگاه‌های تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA جلوی هاگ قارچ همچنین بسیاری از باکتری‌ها، ویروس‌ها و گردوغبار را می‌گیرد. دستگاه‌های تصفیه هوا HEPA با عملکرد برتر، مانند دستگاه تصفیه هوای نئوتک ، حداقل 98% ذرات (0.3 میکرون و بزرگتر) را حذف می‌کنند.

فیلتر تصفیه هوای HEPA، بو، مواد شیمیایی و گازها را حذف نمی‌کند مگر اینکه فناوری‌های دیگری برای حذف این‌ آلاینده ها داشته باشد. این‌ آلاینده ها ذراتی در سطح مولکولی هستند و منافذ مواد HEPA در مقایسه با مولکول‌های گاز بزرگتر هستند، به طوری که آنها می توانند از طریق فیلتر عبور کنند. دستگاه‌های تصفیه هوای پیشرفته به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا با استفاده از فیلتر کربن فعال بو را هدف قرارداده و دود، بو و مواد شیمیایی را به هنگام عبور از دستگاه تصفیه هوا جذب کنند. سطح کربن فعال بسته به دستگاه تصفیه هوا متفاوت خواهد بود. بعنوان مثال مقدار قابل توجهی از کربن فعال در دستگاه تصفیه هوای نئوتک NeoTec  امکان حذف موثر مواد شیمیایی، گازها و بو را می‌دهد. کربن، گازهایی را جذب می‌کند که توسط فیلتر تصفیه هوای HEPA به تنهایی جذب نمی‌شوند.

دستگاه‌های تصفیه هوای نئوتک و دستگاه تصفیه هوا سی کا پیور نیز برندهایی هستند که از کربن فعال در ترکیب با فیلتراسیون HEPA استفاده می‌کند تا بو، دود و سایر آلاینده ها را پوشش دهند.تصفیه کننده هوای نئوتک و دستگاه تصفیه هوا CK Pure مدل YS-384 ACC  از یک روش پیشرفته برای فیلتراسیون HEPA استفاده می‌کنند که باعث می‌شود دستگاه‌های تصفیه هوای آنها بسیار کارآمد شوند. این دستگاه‌های تصفیه هوا از فیلتر الکترواستاتیک در جریان هوا پیش از فیلتر HEPA استفاده می‌کند. این فیلتر تصفیه هوا ذرات آلاینده را باردار کرده، باعث می‌شود به واسط فیلتر بچسبند. فیلتر الکترواستاتیک قابل شستشو است و میتواند گرد و غبار و آلاینده های فیزیکی هوا را با دقت بالایی حذف نماید.

فیلتر الکترواستاتیک دستگاه تصفیه هوا

برای حل این مساله، دستگاه‌های تصفیه هوا، هوا را از فیلتر HEPA عبور می‌دهند. هرچه در یک ساعت جریان هوای بیشتری از فیلتر عبور کند، هوای اتاق تمیزتر می شود. هرچه فضا بزرگتر باشد، به دستگاه تصفیه هوا با ظرفیت بیشتری نیاز خواهد بود. سیستم های تصفیه و تهویه مطبوع هوا برای تمیز کردن هوای کل خانه کافی نیست و برای پوشش دادن یک اتاق طراحی شده‌اند. برای بالا بردن کیفیت هوای کل خانه، مهم است که یک دستگاه تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA را برای هر اتاق در نظر بگیرید.

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905