0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

چگونه تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به عملکرد بهتر آن کمک می کند آرشیو مقالات

How Reverse Osmosis System Maintenance Helps RO System For Best Performance

چگونه تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به عملکرد بهتر آن کمک می کند
25 شهریور 1398 148 بازدید

منبع : wateradvise مولف : مصطفی گردان

طبق یک تحقیق آماری، اغلب خانواده هایی که به فکر سلامتی خود بوده و دستگاه تصفیه آب تهیه کرده اند، نسبت به سرویس و نگهداری آن بی توجه بوده اند! از دیدگاه این افراد، تصفیه آب کار خودش را انجام میدهد و نیازی به توجه اضافه ندارد!

ولی واقعیت چیز دیگری است که در این مقاله به آن می پردازیم. بگذارید از اینجا شروع کنیم:

آیا از خود پرسیده اید که سرویس و نگهداری دستگاه تصفیه آب واقعا چه اهمیتی دارد؟

آیا برای شما سوال شده که برای تعمیر و نگهداری تصفیه آب خود به چه چیزی نیاز دارید؟

 

دلیل خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

امروزه دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس که معمولاً با نام سیستم RO شناخته می شود، تبدیل به یکی از لوازم مورد نیاز همه خانه ها شده است. برای اینکه زندگی شاد داشته باشیم، باید سالم بمانیم. این یک واقعیت غیرقابل انکار است که بدون نوشیدن آب نمی توانیم زندگی کنیم و به همین دلیل است که آب "زندگی"  و مایه "حیات" نامیده می شود! برای سالم ماندن، باید قبل از نوشیدن آب، آلاینده های سمی و مضر را از آن خارج کنیم.

drinking water contaminants آلاینده های موجود در آب

 

همه ما به خوبی از این واقعیت آگاه هستیم که فناوری روز به روز در حال پیشرفت است و بدیهی است که ما در زندگی روزمره خود از جدیدترین فناوری ها استفاده کنیم به گونه ای که مزایای آن شامل حال ما شود. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO نمونه ای از جدیدترین فناوری ها است. فناوری RO برای تصفیه آب آشامیدنی توسعه یافته و برای حذف ناخالصی های آب آشامیدنی استفاده می شود.

اگر دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس خود را به درستی نگهداری و فیلترهای آب را به موقع تعویض کنید، می توانید بهترین خدمات را از آن دریافت کنید و عمر بیشتری داشته باشد.

 

سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

معمولا، دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس خانگی به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند. اگر فکر می کنید یک سیستم اسمز معکوس گران قیمت، لزوما کیفیت بالایی دارد و نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد، در اشتباه هستید.

نه تنها دستگاه، بلکه فیلترهای تصفیه آب نیز برای کار با توانایی کامل، به تعمیر و نگهداری مناسب نیاز دارند. متاسفانه در کشور ما هنگام خرید دستگاه تصفیه آب هیچ دفترچه راهنمایی همراه آن ارائه نمی شود که عملکرد کامل دستگاه را توضیح دهد. شاید عمده دلیل نا آگاهی مردم در خصوص روش صحیح سرویس و نگهداری تصفیه آب همین باشد. به همین دلیل سعی کرده ایم در سایت تصفیه آب بهاب راهنماهای آموزشی زیادی درباره سرویس و نگهداری تصفیه آب ایجاد کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله چگونه یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با بهترین عملکرد داشته باشیم را مطالعه نمایید.

برای سرویس دستگاه تصفیه آب ، دو کار اساسی باید انجام داد:

 • تعویض فیلترها در زمان صحیح، آن هم با یک فیلتر با کیفیت
 • تعویض یا تعمیر قطعات ناسالم ، بلافاصله پس از بروز مشکل، جهت جلوگیری از ایجاد آسیب به سایر فیلترها و قطعات

در ذیل به شرح موارد بالا می پردازیم:

 

1. فیلتر رسوب گیر آب

این مرحله یکی از پیش فیلترهای سیستم تصفیه آب اسمز معکوس شما است. باید فیلتر رسوب گیر الیافی را به طور منظم تعویض کنید. این مرحله موجب حذف ناخالصی هایی نظیر گل و لای، شن و ماسه، لجن، جلبک، خزه، رسوبات و سایر ذرات معلق از آب آشامیدنی می شود.

Sediment Polypropylene Filter فیلتر رسوب گیر الیافی دستگاه تصفیه آب

از همه مهمتر، فیلتر PP برای محافظت غشای فیلتر ممبران که به شدت تحت تاثیر ذرات معلق است، طراحی شده است. اگر فیلتر رسوب گیر الیافی را به طور منظم تعویض نکنید، غشای سیستم اسمز معکوس مسدود و از بین می رود.

آب تصفیه نشده وارد اولین هوزینگ تصفیه آب شده، جامدات معلق درون فیلتر PP جمع می شوند و آب تصفیه شده از آن خارج می شود.


فیلتر شماره ۱ دستگاه تصفیه آب

 

 

2. فیلتر کربنی تصفیه آب

اگر در حال نوشیدن آبی هستید که به اندازه کافی تصفیه نشده است، ممکن است مقدار زیادی کلر را مصرف کنید که برای سلامتی شما بسیار مضر است. شما ممکن است گاهی اوقات متوجه طعم و بوی متفاوت آب آشامیدنی خود بشوید. این ممکن است به دلیل وجود مقدار زیادی کلر به همراه سایر ناخالصی های موجود در آب رخ دهد.

اگرچه شما از دستگاه آب تصفیه کن استفاده می کنید اما ممکن است فیلتر کربنی (فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک ) را مدت زیادی است که تعویض نکرده اید، که در نتیجه عملکرد آن مختل می شود. فیلتر کربنی با حذف عناصر سمی مانند کلر از آب آشامیدنی، سطح دوم حفاظت از آب را فراهم می کند. شما باید هر 6 ماه یکبار فیلترهای کربنی را تعویض کنید.

 

 

3. فیلتر ممبران اسمز معکوس

فیلتر ممبران وظیفه حذف آلودگی هایی را به عهده دارد که توسط فیلتر رسوب گیر الیافی و فیلتر کربن قابل حذف نیست. اگر این دو فیلتر تصفیه آب را در بازه زمانی تعیین شده تعویض کنید، غشای اسمز معکوس دو تا دو و نیم سال عمر می کند. بعد از این بازه زمانی، باید فیلتر ممبران دستگاه خود را تعویض کنید. اگرچه این بازه زمانی ممکن است بسته به میزان مصرف و کیفیت آب خانه متغیر باشد.

 

4. فیلتر پست کربن

اگر از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس 4 یا 5 مرحله ای استفاده می کنید، فیلتر پست کربن آخرین مرحله آن است. اگر آلاینده یا ناخالصی بعد از فرایند تصفیه آب مراحل قبل به جا مانده باشد، این فیلتر آب مسئول حذف ریزترین ناخالصی ها از آب آشامیدنی است. هر بو و حتی طعم باقیمانده از آب پس از عبور از فیلتر کربن نهایی، حذف می شود. آب خروجی از این مرحله به طور کامل تصفیه شده و قابل آشامیدن است. فیلتر پست کربن عموما هر سال یکبار عوض می شود و پس از آن کارایی خود را از دست می دهد.

 

5. فیلتر مواد معدنی

در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس 6 مرحله ای، قاعدتا آخرین فیلتر باید فیلتر مواد معدنی یا فیلتر مینرال باشد. این فیلتر وظیفه افزودن مواد معدنی مفید و موثر را به آب تصفیه شده به عهده دارد. فیلتر مواد معدنی را عموما هر 1.5 سال یکبار عوض می کنند.

 

6. تعمیر و تعویض قطعات معیوب

در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، تعداد زیادی سوییچ فشار، شیر قطع کن، پمپ تصفیه آب ، آداپتور برق و ... وجود دارند. تولید آب سالم و تصفیه شده در صورتی ممکن است که همه اجزاء و قطعات سالم بوده و عملکرد درستی داشته باشند. اما به مرور زمان این قطعات دچار مشکل شده و کیفیت خود را از دست میدهند. در این صورت به سرعت باید نسبت به شناسایی مشکل و رفع آن اقدام شود. یک قطعه معیوب، ضمن آنکه تولید آب تصفیه را با اختلال مواجه میکند، برای سایر قطعات و فیلترها نیز مشکل ایجاد کرده و ممکن است خسارات بسیار زیادی به شما تحمیل کند.

پیشنهاد می کنیم سرویس های دوره ای که هر 6 ماه یکبار توسط کارشناسان بهاب انجام میشود را در برنامه خود قرار دهید تا همواره از سلامت سیستم تصفیه آب خود مطمین باشید.

 

 

اگر فراموش کنید فیلترهای تصفیه آب را تعویض کنید چه اتفاقی می افتد؟

فرض کنید شما یک دستگاه تصفیه آب پیشرفته باکیفیت و با بهترین کارایی برای خانه خود خریداری و نصب کرده اید. اکنون تقریباً یک سال و نیم از آن به طور مرتب استفاده می کنید. ممکن است متوجه شوید عملکرد سیستم افت کرده و تولید آب روز به روز در حال کاهش است. برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود مقاله علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب را مطالعه نمایید.

بعضی اوقات طعم آب متفاوت یا بوی نامطبوعی دارد. برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود مقاله علت تلخ شدن آب تصفیه شده را مطالعه نمایید.

 اینها نشانه این است که فیلترهای تصفیه آب را مدت زیادی است تعویض نکرده اید. با وجود اینکه از سیستم تصفیه آب با کیفیت استفاده می کنید، اما به تعمیر و نگهداری منظم و مناسب نیز نیاز دارد.

بدون تعمیر و نگهداری درست، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس شما به خوبی کار نخواهد کرد و عملکرد همه قسمت های آن کارآمد نخواهد بود، غشا اسمز معکوس ممکن است مسدود و در نتیجه آب کامل تصفیه نشود که خطراتی برای سلامتی به دنبال خواهد داشت. به منظور پیشگیری از وقوع چنین حالاتی باید به تعمیر و نگهداری سیستم خود توجه بیشتری کنید که برای مراقبت از سلامت شما الزامی است.

 

نتیجه گیری

به نظر شما می توان بدون آشامیدن روی کره زمین زندگی کرد؟

خب مشخصا نه!  این یک واقعیت غیرقابل انکار است که هیچ کس روی کره زمین نمی تواند بدون نوشیدن آب زنده بماند. اما امروزه این شعار عوض شده است و دانشمندان حوزه سلامت اعتقاد دارند اگر نتوانید آب سالم و تصفیه شده بنوشید، زندگی شما در خطر است.

در صورت عدم نوشیدن آب تصفیه شده، ممکن است با خطراتی برای سلامتی مواجه شویم و از بیماری های ناشی از آب آلوده رنج ببریم. بنابراین، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تقریباً به یک وسیله اساسی تبدیل شده و به ما کمک می کند تا آب تصفیه شده بنوشیم و در امنیت و سلامت بمانیم.

اگر نسبت به تعمیر دستگاه تصفیه آب خود بی توجه هستید و آن را نادیده گرفته اید، قادر به تولید آب خالص برای نوشیدن نخواهد بود. در نتیجه، اگر می خواهید در مورد تعمیر و نگهداری سیستم خود و در نتیجه عملکرد بهتر و طلانی مدت بدانید، مقاله آموزش تعمیر و عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه نمایید! 

اگر سؤال دارید که چگونه سیستم RO خود را تعمیر کنید تا بتواند عملکردی مؤثر و برای مدت طولانی دوام داشته باشد، و همچنین هزینه تعمیر و سرویس دستگاه آب تصفیه آب چقدر است؟، پیشنهاد می شود مقالات زیر را مطالعه نمایید.

سرویس و عیب یابی تصفیه آب خانگی

هزینه تعمیر و تعویض فیلتر تصفیه آب

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

 

**ن   /   ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905