0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

تنظیم باد مخزن تصفیه آب آرشیو مقالات

How To Re-Pressurize RO Storage Tank

تنظیم باد مخزن تصفیه آب
10 مهر 1398 50 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

اگر شماهم دستگاه تصفیه آب دارید، ممکن است گاهی با مشکلات کوچکی روبرو شده باشید. یکی از این موارد کاهش فشار آب خروجی از شیر تصفیه آب است. 

همانگونه که میدانید، در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO برای ذخیره سازی آب از یک مخزن تحت فشار استفاده می شود. این مخزن وظیفه دارد آب کافی را در خود نگه داشته و در مواقع نیاز با فشار کافی در اختیار مصرف کننده قرار دهد. مخزن تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد

مخزن از لحاظ ابعاد در اندازه های مختلف و از 1 تا 5 گالن تولید شده است. از لحاظ جنس نیز میتواند پلاستیکی و یا فلزی باشد. برای آشنایی با مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی روی لینک قبل کلیک نمایید.

مخزن تصفیه آب ، تحت فشار است و باد در بخش پایینی آن (کیسه هوا) ذخیره می شود. فشار باد از طریق یک دیافراگم لاستیکی، به آب قرار گرفته در بالای مخزن وارد شده و آن را خارج میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مخزن دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند را مطالعه نمایید.

مخزن دستگاه تصفیه آب

هر مخزن دارای یک فشار کاری است که با توجه به جنس و نوع مخزن معمولا بین 7 تا 10 psi تنظیم میشود. همچنین مخزن دارای یک حداکثر فشار کاری است که عموما تا 100 psi می باشد و با توجه به جنس مخزن توسط کارخانه سازنده تعیین میشود.

مشکل رایج این است که بدلیل کارکرد طولانی ممکن است باد مخزن تخلیه شده و در نتیجه فشار آب خروجی دستگاه تصفیه آب کم می شود. در این صورت لازم است باد مخزن تنظیم شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله علت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه نمایید.

 

مراحل تنظیم فشار تانک تصفیه آب

مخزن تصفیه آب دارای یک شیر جهت ورود و خروج آب است. عموما در بالای مخزن یک رزوه استیل یا پلاستیک تعبیه شده که محل نصب شیر مخزن می باشد. این شیر 2 حالت باز یا بسته دارد. مخزن ذخیره سازی آب توسط یک شلنگ خانگی با قطر ۱/۴ اینچ با دستگاه آب تصفیه کن ارتباط دارد. این شلنگ می تواند آب تصفیه شده را وارد مخزن کرده و در صورت نیاز آب را از مخزن خارج کرده و در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

برای نحوه تنظیم فشار دستگاه تصفیه آب ، باید مخزن را از دستگاه جدا کرده و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. 

1. ابتدا آب ورودی شهر به سیستم را ببندید.

2. دستگاه تصفیه آب را از برق بکشید.

3. شیر مخزن را ببندید.

 

How To Re-Pressurize RO Storage Tank

 

4. اگر شیر مخزن دستگاه تصفیه آب از نوع اتصالات فیتینگی است باید ضامن فیتینگ را به سمت داخل فشار داده تا اجازه خروج شلنگ داده شود. اگر اتصال از نوع مهره ای است، باید مهره را چرخانده تا باز شود. 

5. شلنگ را به سمت بیرون کشیده تا از شیر مخزن جدا شود.

6. از آنجا که مخزن حاوی آب است، بهتر است مخزن را روی سینک قرار داده و تنظیم باد را کنار سینک ظرفشویی انجام دهید.

 

How-To-Re-Pressurize-RO-Storage-Tank

7. در قسمت پایین مخزن یک پیچ برای تنظیم باد وجود دارد.

8. درپوش آن را باز نموده و آن را بردارید.

9. در حالی که مخزن به حالت عمودی قرار دارد، با یک ابزار نوک تیز مانند سوزن، والف آن را به سمت داخل فشار دهید. اگر آب خارج شد، دیافراگم مخزن پاره شده و دیگر قابل استفاده نیست. اگر تنها باد خارج شد، مخزن سالم است. حال باید میزان باد مخزن را کنترل کنید. برای این کار میتوانید از یک گیج فشار باد استفاده کنید که میتواند دیجیتالی و یا عقربه ای باشد.

 

 

10. برای باد زدن مخزن میتوانید از یک تلمبه دستی و یا تلمبه برقی استفاده کنید. بهتر است تلمبه دارای گیج فشار باد باشد که بتوانید همزمان فشار باد مخزن را نیز کنترل کنید.

11. تلمبه را به مخزن تصفیه آب وصل کنید.

12. مخزن را به صورت افقی روی سینک قرار دهید و درحالی که سمت تخلیه آب پایین باشد، شیر مخزن را باز کنید. دقت کنید که آب با فشار تخلیه خواهد شد. از آنجا که ممکن است مخزن دارای مقدار زیادی آب باشد، باد زدن مخزن در حالی که شیر مخزن بسته باشد، میتواند سبب صدمه زدن به تیوپ شده و یا فشار به درستی تنظیم نشود.

 

 

13. حال شروع به باد زدن مخزن کنید. همزمان فشار باد را از روی گیج تلمبه کنترل نمایید. اگر تلمبه شما گیج ندارد، لازم است هر از گاهی تلمبه را باز کرده و با یک گیج دیگر فشار مخزن را کنترل کنید.

14. مقداری باد وارد مخزن کرده و سپس صبر کنید تا آب اضافی خارج شود. این کار را به دفعات انجام دهید.

نکته : فشار مخزن را بین 7 تا 10 psi و بسته به نوع کارکرد خود تنظیم کنید. 

 • اگر فشار باد کم باشد، حجم آب ذخیره شده بیشتر بوده، منتها آب با فشار کمتری از شیر برداشت خارج می شود.
 • اگر فشار باد زیاد باشد، حجم آب ذخیره شده کمتر بوده، منتها آب با فشار بیشتری از شیر برداشت خارج می شود.

15. برای اطمینان از تخلیه مخزن میتوانید وزن آن را از طریق بلند کردن مخزن تخمین بزنید.

 

 

16. درپوش هواگیری را ببندید. 

17.  شیر مخزن تصفیه آب را ببندید.

18. شلنگ را وارد شیر مخزن نمایید.

 

 

19. شیر مخزن را باز کنید.

20. شیر ورودی دستگاه را باز کنید.

21. دستگاه را به برق بزنید.

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com  باکارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقالات زیر را مطالعه نمایید.

زمان تعویض مخزن دستگاه تصفیه آب

شستشوی مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905