0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دستور العمل استفاده از آب سردکن آرشیو مقالات

How Use Water Dispenser

دستور العمل استفاده از آب سردکن
10 مرداد 1396 10795 بازدید

منبع : تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

استفاده از آبسردکن آنقدر گسترش یافته است که تقریبا می توان آن را در هرجایی از جمله ادارات، شرکت ها، مدارس ، آموزشگاه ها و... مشاهده کنید. علاوه بر ادارات و شرکتها، حتی منازل نیز به انواع دستگاه آبسردکن مجهز شده اند. تولید دائمی آب سرد و آب جوش، مزیتی است که کمتر خانواده ای می تواند از آن چشم پوشی کند. در کنار راحتی داشتن آب سرد و جوش دائمی، اما استفاده از آب سردکن نیازمند رعایت نکاتی است که اگر در مورد آنها دقت نشود، می تواند باعث صدمه دیدن آب سرد کن شود.

آنچه در این مقاله آورده می شود، حاصل تجربیات کارشناسان فنی تصفیه آب بهاب است و می تواند در حفظ کیفیت آبسردکن بسیار موثر باشد:

 

جابجایی آبسردکن :

زمانی که آب سردکن خود را خریداری می کنید، مطمئنا باید آن را حرکت داده و به منزل یا محل کار خود ببرید. این دقیقا همان زمان حساسی است که ممکن است آب سردکن شما بیشترین صدمه را ببیند. علاوه بر آن زمان جابجایی منزل و اسباب کشی نیز رعایت نکات ایمنی حمل ضروری است:

 • مهمترین نکته برای جابجایی آبسردکن این است که هنگام انتقال آب سردکن، از خم نمودن بیش از اندازه آن اجتناب کنید. اشتباهی که اغلب اتفاق می افتد این است که دو سر آبسردکن را گرفته و به حالت نیمه خوابیده جابجا می کنند. کاری که به راحتی آبسردکن را خراب خواهد نمود. بیشترین زاویه مجاز حمل برای آب سرد کن 30 درجه می باشد. ممکن است در این حالت حمل آن کمی سخت تر باشد، اما به سالم ماندن آن می ارزد!
  در صورتی که آبسرد کن بیش از اندازه خم شود، گاز و روغن کمپرسور به داخل آن برگشت پیدا کرده و سیستم را دچار مشکل می کند.

نکات ایمنی برای استفاده از آب سردکن                نکات ایمنی برای استفاده از آب سردکن

اگر به هر دلیل هنگام جابجایی، متوجه شدید که آب سردکن را بیش از حد خم نموده اید، آن را به برق نزنید. آب سردکن را در حالت ایستاده قرار داده و حداقل 12 ساعت صبر کنید.

 • آب سرد کن را در هیچ شرایطی (جابجایی یا نگهداری در انبار) به پهلو نخوابانید . آبسردکن همواره باید ایستاده باشد.
 • حتی اگر همه نکات ایمنی را برای جابجایی آبسردکن رعایت کردید، ولی بازهم باید در روشن کردن آن عجله نکنید. زمانی که آب سردکن را جابجا نمودید، حداقل به مدت 3 ساعت آن را به برق نزنید. برای اطمینان بیشتر معمولا تا 5 ساعت آب سردکن را به برق وصل نمی کنند.
 • آب سردکن را با احتیاط زیادی جابجا نمایید . انداختن آن حتی از یک ارتفاع کم (مثلا 10 سانتی متری) یا ضربه زدن به آن می تواند باعث خرابی شود.
 • روی دستگاه آب سردکن ممکن است انواع مخزن آبسردکن نصب شده باشد. هنگام جابجا کردن آب سردکن حتما مخزن آب معدنی و یا مخزن تصفیه دار را از روی آن بردارید. این مخازن روی آبسردکن محکم نشده اند و با کوچکترین تکانی به زمین افتاده و خواهند شکست. مهمتر اینکه آب داخل آنها وارد مدارات الکتریکی آبسردکن شده و ممکن است باعث سوختن آن شود.

   

 

 • قبل از جابجایی آب سردکن، لازم است آب داخل آن را خالی کنید. برای این کار می توانید از شیر تخلیه ای که در پشت آب سردکن تعبیه شده استفاده نمایید. همچنین با باز گذاشتن شیر آب سرد و گرم، مخازن داخلی آنها را نیز تخلیه نمایید. این کار مانع از ریختن آب به داخل سیستم آبسردکن می شود.
 • در صورتی که هنگام جابجایی، آب به داخل آبسردکن ریخته شد تا 5 ساعت آن را به برق نزنید چون ممکن است مدارات داخلی آن بسوزد. در صورت ریخته شدن آب، مدتی دستگاه آب سردکن را ایستاده نگه دارید تا کاملا خشک شود.

 

اتصال آبسرد کن به برق

 • آبسردکن قطعات برقی زیادی دارد. کمپرسور برای شروع کار جریان بیشتری مصرف خواهد کرد، همچنین هیتر آبجوش با برق کار می کند. برد الکتریکی آبسردکن نیز از برق شهری تغذیه می شود. بنابراین رساندن یک برق با ولتاژ ثابت و مطمئن، حداقل کاری است که می توانید برای سلامت آب سردکن خود انجام دهید. از آنجایی که کمپرسور و المنت آبسردکن نسبت به تغییرات جریان برق حساس هستند، حتما از یک محافظ برق مطمئن و با کیفیت استفاده نمایید. دقت کنید که اکثر محافظ برق هایی که در بازار به فروش می رسند، تنها تاخیر دهنده هستند و نمی توانند ولتاژ خروجی را ثابت کنند. سعی کنید از یک تثبیت کننده مطمئن استفاده کنید.
 • سعی کنید از یک پریز برق که دارای ارت باشد استفاده نمایید. بسیاری از آبسردکن ها دارای سیم ارت و آنتی شوک هستند. این مساله برای حفظ ایمنی بسیار موثر است. درصورتی که پریز  شما ارت ندارد، حداقل بدنه دستگاه آبسردکن را به زمین وصل کنید. اگرچه این کار زیاد صحیح نیست و تنها یک راه حل موقت محسوب می شود.
 • زمانی که آبسردکن را خریداری نمودید، قبل از وصل کردن آن به برق شهر، حتما آن را پر از آب نمایید. مقدار کمی نیز شیر برداشت آب سرد و گرم را باز کنید تا هوای درون مخازن تخلیه شده و آب به طور کامل در دستگاه آب سردکن قرار بگیرد. سپس آبسردکن را به برق وصل نمایید. عدم رعایت این نکته می تواند باعث بروز مشکل در آبسردکن شود.

 

تغذیه آب در آبسردکن

 • آب سردکن را تحت هیچ شراطی خالی از آب نگذارید. این بزرگترین ظلمی است که می توانید در حق آبسردکن خود نمایید. در صورتی که آب در آبسردکن نباشد هیتر برقی آن به سرعت می سوزد، همچنین بخش خنک کننده آن دچار مشکل خواهد شد. پیشنهاد می شود از مخزن یدکی استفاده نمایید و یا آب سردکن را به آب مستقیم شهر وصل نمایید.
 • در مخزن اصلی آب سردکن یک مسیر تخلیه بخار وجود دارد. هیچگاه اجازه ندهید سطح آب از آن بالاتر بیاید. در صورتی که مجرای تخلیه بخار با آب پوشیده شود، بخار خارج شده باعث جوش آمدن کل آب مخزن خواهد شد. درحالت پیش فرض نباید نگران باشید چون در صورتی که از بطری های آب معدنی یا مخازن استاندارد استفاده می کنید، طراحی آنها به گونه ای است که اجازه بالا آمدن آب تا لوله تخلیه بخار را نمی دهد. مشکل جوش آمدن آب بیشتر زمانی دیده میشود که اشخاص خود به صورت دستی اقدام به پر کردن مخزن دستگاه آبسردکن می نمایند و آب را تا بالای لوله تخلیه پر می کنند.

 

 • How Use Water Dispenser    How Use Water Dispenser

 

 • یک مشکل رایج دیگر این است که اغلب مخزن اضافی را به شکل نادرستی روی آبسردکن قرار می دهند. مخازن اضافی دارای یک شناور در انتهای مخزن هستند که هنگام قرار گرفتن روی آبسردکن، هوا داخل آن پر شده و باعث قطع و وصل کردن جریان آب خواهد شد. بعضی ها عادت دارند هنگام گذاشتن مخزن، آن را کج کرده تا بتوانند داخل مخزن را ببینند. با این کار، آب وارد شناور شده و جای هوا را می گیرد. بدین ترتیب شناور درست عمل نخواهد کرد. پس در صورتی که از مخزن تصفیه دار یا مخزن مستقیم به آب شهر استفاده می کنید. هنگام قرار دادن آن روی آب سردکن حتما آن را به حالت عمود نگه داشته و به همان شکل روی آب سردکن قرار دهید. در صورتی که مخزن را کج وارد آب سردکن نمایید. شناور آن درست عمل نخواهد کرد و آب تا روی لوله بخار پوشیده خواهد شد.

 

  

 

 • اگر آب سالم و با کیفیت وارد آبسردکن نشود، هیچ اذتی از نوشیدن آب نخواهید برد. بنابراین اکیدا پیشنهاد می شود از مخزن تصفیه دار استفاده نمایید و یا آب سردکن خود را به یک دستگاه تصفیه آب وصل نمایید. زیرا آب سخت باعث رسوب زدن در مخزن و هیترهای آبسرد کن شده و بهره وری آن را به شدت کم خواهد نمود.
 • در صورتی که آب سردکن شما دارای یخچال است، از قرار دادن غذاهای گرم داخل آن خودداری نمایید. معمولا یخچال تعبیه شده برای نگهداری نوشیدنی ها و مقدار کمی میوه مناسب است.

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید.

 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905