0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

ثبت در علاقه مندی ها
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران


  Home Reverse Osmosis System Artec

 • وضعیت: ناموجود
 • برند: آرتک - Artec
  ساخت و مونتاژ در : ایران
 • گارانتی:
 • رنگ های موجود:
 • قیمت : 1,390,000 تومان
 • تعداد علاقه مندی: 0
  تعداد بازدید: 1009
 • خدمات پشتیبانی: دارد 3 سال پشتیبانی تامین قطعات و فیلترهای اصل
  خدمات نصب: دارد نصب و را ه اندازی رایگان در تهران و کرج
 • افزودن به سبد خرید
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ ایران - Home Reverse Osmosis System Artec
 • نگاه کلی
 • بررسی فنی

با توجه به استفاده روز افزون از دستگاه تصفیه آب مدل های زیادی در داخل ایران مونتاژ می گردند که کیفیت مناسبی داشته و با قیمیت های پایین تری نسبت به نمونه های وارداتی عرضه می شوند. این مدل از دستگاه تصفیه آب آرتک Artec نیز دارای قطعات تایوانی بوده و در داخل ایران مونتاژ می گردد. در صورتی که مایلید با صرف هزینه کم، یک دستگاه تصفیه آب مناسب برای منزل خود داشته باشید این مدل از تصفیه آب آرتک Artec گزینه مناسبی است.

تصفیه آب آرتک دارای 6 مرحله تصفیه آب است که می تواند تمام آلاینده های آب را حذف نموده و در انتها مواد معدنی مورد نیاز بدن را نیز به آب برگرداند. تصفیه آب آرتک هوشمند بوده و مجهز به سوییچ های برقی با عملکرد خودکار می باشد که می توانند سیستم تصفیه آب را به طور کامل کنترل نمایند. تصفیه آب آرتک دارای پایه فلزی ایستاده بوده و به همین دلیل به راحتی می توان آن را زیر سینک نصب نمود. زیر این مدل از تصفیه آب آرتک فیلتر ممبران 50 گالون با کیفیت قابل قبولی نصب شده است که ظرفیت تولید روزانه تا 180 لیتر آب را دارد. این حجم آب تصفیه شده برای تمامی مصارف شرب یک خانواده متوسط کافی می باشد.تصفیه آب آرتک از روش دقیق اسمز معکوس استفاده می کند که حتی آلاینده های محلول در آب را نیز حذف می کند.

این دستگاه تصفیه آب از یک مخزن با برند سافت واتر SoftWater  استفاده می کند که حجم آن ۳.۲ گالن است. روی کارتن مخزن تائیده های  WQ ,CE و ISO درج شده است.

هوزینگ های نصب شده روی دستگاه تصفیه آب آرتک همگی ساختار عمومی دارند. هوزینگ ممبران استفاده شده در این دستگاه نیز کیفیت و آب بندی مناسبی دارد.

دستگاه تصفیه آب آرتک مجهز به یک شیر برقی است که پشت دستگاه پیچ شده، همچنین یک شیر میکس که زیر فیلتر ممبران قرار دارد روی آن تعبیه شده است.

تصفیه آب آرتک دارای پایه ایستاده ۶ مرحله ای کامل می باشد، به همین دلیل می توانید به راحتی آن را زیر سینک نصب کنید، اما قسمتی روی براکت وجود دارد که این امکان را می دهد که دستگاه را روی دیوار نیز نصب کنیم.

**ن

 • مزایا
 • قیمت مناسب برای داشتن سیستم تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس به دلیل مونتاژ در ایران
 • عملکرد کاملا هوشمند و خودکار دستگاه تصفیه آب
 • استفاده از هوزینگ های با ساختار عمومی
 • درج استاندارهای WQ ,CE و ISO روی کارتن مخزن دستگاه تصفیه آب
 • معایب
 • استفاده از سه راه استیل کوتاه
 • عدم استفاده از گیج فشار روغنی
 • عدم استفاده از مخزن تصفیه آب استیل و آنتی باکتریال
 • عدم درج برچسب روی هوزینگ ها
 • حک نشدن استانداردهای لازم روی کارتن و قطعات دستگاه تصفیه آب

امروز قرار است دستگاه تصفیه آب خانگی آرتک مونتاژ را مورد بررسی قرار دهیم. کارشناسان تصفیه آب بهاب این دستگاه را زیر ذره بین قرار داده اند و هر آنچه را که درباره آن باید بدانید در اختیار شما قرار می دهند. ابتدا در رابطه با کیفیت عمومی دستگاه تصفیه آب آرتک Artec صحبت خواهیم کرد .

این دستگاه تصفیه آب کارتن رنگی با کیفیت متوسط دارد که روی کارتن اسم دستگاه حک شده اما متاسفانه استاندارها و نام کشور سازنده روی آن درج نشده است.

 وقتی کارتن دستگاه تصفیه آب را باز می کنیم، فضای خالی زیادی مشاهده می کنیم، که خود دستگاه در یک سمت کارتن قرار گرفته و مخزن این دستگاه نیز در کنار آن جای گرفته است. لوازم جانبی که برای نصب این دستگاه تصفیه آب لازم است، همگی در یک بسته مجزا دیده می شوند.

لوازم جانبی این دستگاه شامل سه راه استیل ، بست فاضلاب ، شلنگ تصفیه آب حدودا ۳ متری، شیر مخزن تصفیه آب ، شیر ورودی استیل ، فیلتر ممبران با ظرفیت ۵0 گالن و یک آچار هوزینگ خانگی می باشد، که البته این آچار نمی تواند برای محفظه ممبران استفاده شود. عدم وجود آچار ممبران می تواند یک نقطه ضعف برای این دستگاه تصفیه آب به شمار می آید. البته بیشتر شرکتها برای عدم دستکاری فیلترهای اصلی توسط افراد غیر متخصص، اقدام به حذف آچار ممبران می کنند.

متاسفانه سه راه استیل استفاده شده در این دستگاه تصفیه آب کوتاه است و بهتر بود از سه راه استیل بلند استفاده شود تا باز و بسته شدن شیر راحت تر انجام شود.

آرتک از یک شیر مخزن مهره ای برای  دستگاه تصفیه آب خود استفاده کرده که پیشنهاد کارشناسان بهاب استفاده از شیر مخزن فیتینگی است.

در دستگاه تصفیه آب آرتک سه هوزینگ ، پایین دستگاه قرار داده شده که متاسفانه این هوزینگ ها برچسب ندارند اما ساختار عمومی دارند و در صورت خرابی می توانید هوزینگ هایی که در بازار موجود است را جایگزین کنید.

هوزینگ اول شفاف است و رنگ متمایل به بنفش دارد و شفاف بودن آن باعث می شود تغییر رنگ فیلتر را به راحتی ببینیم، اما هوزینگ دوم و سوم آن مات هستند. هوزینگ ها تک اورینگ هستند و رزوه روی هد آنها قرار دارد.

هوزینگ ممبران در قسمت بالای دستگاه تصفیه آب قرار دارد و به نظر کیفیت و آب بندی مناسبی دارد.

دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ از اتصالات فیتینگی استفاده کرده که بهتر بود از خار فیتینگی هم استفاده شود تا آب بندی را محکم تر کند.

پمپ تصفیه آب و آداپتور برق پشت دستگاه نصب شده اند به همین دلیل فضای بالای دستگاه خلوت است، و می توانیم فیلترهای اضافه را در این فضا نصب کنیم.

این دستگاه تصفیه آب را در ۶ مرحله انجام می دهد و فیلتر ششم آن پشت دستگاه قرار داده شده و در ظاهر دیده نمی شود.

شلنگ کشی در این دستگاه تصفیه آب تقریبا مناسب است، سیم کشی آن نیز بسته بندی شده و مناسب است. اگرچه برای شلنگ ها و سیم کشی ها فضای جداگانه و مسیر مشخصی در نظر گرفته نشده اما بهتر است بگوئیم که ساختار نسبتا مرتبی دارد.

فیلترهای پایین دستگاه :

فیلتر الیافی عموما به عنوان اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می شود. جنس این فیلتر تصفیه آب از الیاف پلی پروپیلن است. وظیفه فیلتر الیافی تصفیه فیزیکی آب است. فیلتر الیافی می تواند ناخالصی ها آب از جمله شن و ماسه، گل و لای، خاک، لجن، زنگ لوله ها، جلک، رسوب و ذرات معلق فیزیکی را از بین ببرد.

کیفیت تصفیه آب به دقت فیلتر الیافی بستگی دارد، متاسفانه در دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ از فیلتر الیافی که کیفیتی متوسط دارد استفاده شده است. فیلتر دوم آن فیلتر کربن پودری و فیلتر سوم آن فیلتر کربن بلاک است که این دو فیلتر نیز کیفیتی در حد متوسط دارند.

فیلترهای استفاده شده در دستگاه تصفیه آب آرتک Artec عمومی بوده و هر فیلتری که در بازار موجود باشد را می توانید جایگزین این فیلترها کنید و هیچ نگرانی بابت کمیاب بودن فیلترهای این دستگاه وجود ندارد.

فیلتر چهارم این دستگاه تصفیه آب، فیلتر پست کربن Post Carbon و فیلتر پنجم آن فیلتر مینرال Mineral می باشد. فیلتر پست کربن از لحاظ کربنی که در آن قرار داده اند و بدنه استفاده شده کیفیت متوسطی دارد و فیلتر مواد معدنی یا همان Mineral نیز کیفیت متوسطی دارد که متناسب با قیمت دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ می باشد.

اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب فیلتر ممبران است. می دانید که بار زیادی از تصفیه آب بر روی دوش فیلتر ممبران امی باشد. این دستگاه از یک فیلتر ممبران ۵۰ گالن خانگی استفاده می کند که روی این فیلتر برچسبی درج نشده اما ظاهرا این فیلتر تایوانی است. فیلتر ممبران استفاده شده در دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ برای آب های شهری با سختی متوسط مناسب می باشد. تعداد دور آن ۱۱ بوده و دقت نسبتا خوبی دارد.

همانطور که گفتیم پمپ دستگاه تصفیه آب پشت آن به صورت عمودی نصب شده است و هد آن رو به پایین است که این باعث میشود عمر دستگاه بیشتر شود و این یکی از مزیت های این دستگاه محسوب می شود. همچنین روی پمپ و هد آن عبارت Made in Taiwan حک شده است. این پمپ می تواند ۱.۲ لیتر آب را در دقیقه پمپاژ کند. کیفیت آن در حد متوسط است و نسبت به کارکرد و کیفیت دستگاه وضعیت مناسبی دارد.

بحث بعدی آداپتور دستگاه تصفیه آب است. همانطور که می دانید اگر برق با کیفیت مناسب تولید نشود قطعا پمپ نمی تواند به خوبی کار کند.

آداپتور این دستگاه 24 ولت است و آمپر خروجی آن 1.2 می باشد. از لحاظ برق ورودی مناسب است. آداپتور این دستگاه بادوام است و عبارت Made In Taiwan  روی آن درج شده است. محل مناسبی برای نصب آداپتور در نظر گرفته اند، این آداپتور پشت دستگاه تصفیه آب قرار گرفته که تا حد زیادی دور از آب است.

دستگاه های تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس چون دقت بالایی دارند، خروجی آب آنها در لحظه خیلی کم است به همین دلیل نیاز است که از یک مخزن تصفیه آب برای ذخیره آب استفاده کنند. دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ از یک مخزن بزرگ ۳.۲ گالن، که ساخت کمپانی سافت واتر Soft Water است استفاده کرده و 12 لیتر آب را در خود ذخیره می کند. جنس این مخزن پلاستیک است و بدنه داخلی آن نیز ار جنس پلاستیک بوده و کیفیت متوسطی دارد. بهتر بود جنس بدنه داخلی مخزن استیل باشد زیرا استیل بودن بدنه داخلی مخزن باعث می شود عمر و دوام آن بالا رود و اگر آب برای مدت بیشتری در مخزن بماند، بو، طعم و مزه آب تغییر پیدا نکند. رزوه مخزن تصفیه آب در قسمت بالا و رو به داخل است و ممکن است  شیر مخزن مخصوص به خود را داشته باشد و نتوانید شیر مخزن دیگری روی آن نصب کنید. شیر مخزن تصفیه آب، جهت اتصال شلنگ تصفیه آب به مخزن استفاده می شود. همچنین جهت باز یا بسته کردن مسیر ورود و خروج آب به مخزن کاربرد دارد. در قسمت پایین مخزن هم محل تنظیم باد تعبیه شده است. قسمتی که شیر دستگاه به آن وصل می شود بالای مخزن قرار دارد که جنس آن پلاستیک بوده و موقع بستن باید احتیاط کنید.

شیر برداشت آب که برای دستگاه آرتک مونتاژ درنظر گرفته شده، یک شیر برداشت ستاره ای خم تماما نقره ای رنگ است که از لحاظ کیفیت در حد متوسط است.

این شیر برداشت زاویه ۴۵ درجه رو به بیرون دارد. ارتفاع کلی شیر از روی سینک چیزی حدود ۲۲ سانتی متر است و ارتفاع دهانه خروجی شیر از روی سینک تقریبا ۱۷.۵ سانتی متر می باشد که متاسفانه ارتفاع کمی برای آن در نظر گرفته اند.

دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ از محدود کننده فاضلاب 300 سی سی در بالای براکت خود استفاده کرده است. وظیفه محدود کننده فاضلاب، کنترل خروجی فاضلاب است. محدود کننده فاضلاب بر اساس میزان آبی که در هر دقیقه از آن خارج می شود، شناسایی می شود. به عنوان نمونه محدود کننده 300 به این معنی است که در هر دقیقه تنها به 300 سی سی پساب اجازه خروج می دهد. محدود کننده استفاده شده در دستگاه تصفیه آب آرتک عمر نسبتا خوبی دارد و متناسب با فیلتر ممبران ۵۰ گالن است که روی این دستگاه می باشد.در این دستگاه در صورتی که بخواهید فیلتر ممبران بالاتر استفاده کنید باید محدود کننده فاضلاب را بالاتر نیز استفاده کنید.

این دستگاه دارای دو عدد سوئیچ فشار بالا و سوئیچ فشار پایین است که کیفیت نسبتا مناسبی دارند. سوئیچ فشار بالا پشت فیلتر ممبران قرار دارد، که بهتر بود این سوئیچ را ثابت می کردند. سوئیچ فشار پایین هم بالای دستگاه قرار داده شده است.

دستگاه دارای یک گیج فشار است که متاسفانه روغنی نیست، این گیج فشار روی فیلتر سوم نصب شده است و فشار پمپ  را به psi و به کیلوگرم بر سانتی متر مربع نشان می دهد.

شیر برقی دستگاه تصفیه آب آرتک مونتاژ پشت دستگاه پیچ شده است. همچنین این دستگاه یک شیر میکس دارد که زیر فیلتر ممبران قرار دارد. البته تنظیم کردن این شیر تا حدودی مشکل است زیرا دهانه پیچ آن زیر فیلتر ممبران قرار دارد.

دستگاه یک براکت ۶ مرحله ای کامل دارد که براکت آن از جنس فلز سفید رنگ می باشد و محلی برای قسمت های مختلف جایگذاری شده است، یعنی می توان پمپ را هم بالا و هم پایین آن نصب کرد. دستگاه تصفیه آب معمولا زیر سینک ظرفشویی نصب می شود.

* *ن

خدمات و سرویس ها

نصب و را ه اندازی رایگان در تهران و کرج

در صورتیکه در تهران و کرج ساکن باشید، کارشناسان فنی بهاب در محل شما حاضر و دستگاه تصفیه آب شما را به صورت رایگان نصب خواهند نمود. همچنین عملکرد دستگاه تصفیه آب کاملا تست شده و آب شرب استاندارد تحویل داده خواهد شد.

3 سال پشتیبانی تامین قطعات و فیلترهای اصل

شرکت بهاب تلاش دارد سیستم هایی را ارایه نماید که قطعات و فیلترهای آن موجود بوده و به راحتی قابل تهیه باشد.این شرکت کیفیت قطعات و فیلترها را نیز بسیارحایز اهمیت می داند. کلیه فیلترها و قطعات با کیفیت اورجینال تامین خواهد شد.

 • سیستم تصفیه آب
 • روش تصفیه آب
  اسمز معکوس
 • تعداد مراحل تصفیه آب
  6 مرحله
 • مشخصات فیلترها
 • فیلتر مواد معدنی
  دارد
 • فیلتر ضد باکتری
  ندارد
 • فیلتر قلیایی
  ندارد
 • فیلتر قلیایی
  ندارد
 • نوع فیلترهای پیش تصفیه(1و2و3)
  فیلترهای کارتریجی (داخل محفظه)
 • فیلتر 1
  فیلتر الیافی
 • فیلتر 2
  فیلتر کربن پودری فعال GAC
 • فیلتر 3
  کربن جامد فعال CTO
 • فیلتر 4
  ممبران 50 گالن
 • فیلتر 5
  فیلتر پست کربن
 • فیلتر 6
  فیلتر مواد معدنی
 • سایر مشخصات
 • حداکثر توان تولید در روز
  50 گالن _ معادل 185 لیتر
 • نوع اتصالات
  اتصال سریع (فیتینگی)
 • کاور یا پایه نگهدارنده
  پایه ایستاده
 • محل نصب
  زیر سینک
 • شیر برداشت
  شیر ستاره ای استیل
 • مشخصات مخزن ذخیره سازی
 • ظرفیت مخزن
  3.2 گالن _ معادل 11.5 لیتر
 • نوع و مدل مخزن
  مخزن تایوانی
 • مشخصات فنی دستگاه
 • گیج فشار
  گیج فشار بزرگ
 • قطع کن هوشمند فشار بالا
  دارد: خاموش کردن هوشمند پمپ هنگام پر شدن مخزن
 • قطع کن هوشمند فشار پایین
  دارد: خاموش کردن هوشمند پمپ هنگام قطع شدن آب ورودی دستگاه
 • قطع کن جریان آب
  شیر برقی
 • شیر میکس
  شیر میکس فلزی دارد
 • شیر بکواش(شستشوی ممبران)
  ندارد
 • مشخصات پمپ
 • مدل پمپ
  HF-8367
 • نوع پمپ
  Diaphragm pump, 24V DC
 • برق ورودی
  220 ولت، 50 هرتز
 • میزان مصرف برق
  60 وات (تنها هنگام استفاده)
 • میزان فشار تولید شده توسط پمپ
  125 psi
 • مشخصات آب ورودی
 • حداکثر سختی قابل قبول TDS
  1000 PPM
 • محدوده دمای آب ورودی
  2 تا 40 درجه سانتی گراد
 • محدوده فشار آب ورودی
  10 الی 40 PSI

مشخصات فیلترها

فیلترهای نصب شده بر روی دستگاه

 • 1

  فیلتر الیافی خانگی

  فیلتر الیافی عموما به عنوان اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. جنس این فیلتر از الیاف پلی پروپیلن است و تقریبا در هر دستگاه تصفیه آب، یک فیلتر الیافی وجود دارد. وظیفه فیلتر الیافی حذف شن و ماسه، گل و لای، خاک، لجن، زنگ لوله ها، جلبک، رسوب و ذرات فیزیکی از آب می باشد. این فیلتر آب را زلال می کند. عملکرد آن به این صورت است که آب با فشار وارد این فیلتر شده و با عبور از دیواره آن، ذرات ناخالصی در فیلتر گرفتار شده و اجازه عبور پیدا نمی کنند. فیلتر الیافی در دقت های 1 ، 5 ، 10 و 20 میکرون و حتی بیشتر ساخته می شود. 

  این فیلتر به صورت کارتریج طراحی شده و درون محفظه فیلتر خانگی قرار می گیرد. ارتفاع آن استاندارد بوده و می توان آن را در انواع دستگاه تصفیه آب نصب نمود. بر خلاف فیلترهای خطی که قیمت بیشتری دارند، فیلتر الیافی هوزینگی بسیار ارزانتر می باشد. تفاوت فیلترهای الیافی در کیفیت آنهاست. هرچه کیفیت ساخت، تراکم و دقت فیلتر بالاتر باشد، آب زلال تری نیز بدست خواهد آمد. ضمن اینکه دارا بودن تاییدیه های جهانی می تواند مصرف کننده را نسبت به کیفیت محصول مطمین سازد.

  سرویس و نگهداری

  فیلتر الیافی نقش مهمی در تصفیه آب دارد و باید همیشه مراقب سلامت آن بود. فیلتر الیافی را باید پس از تصفیه مقدار مشخصی آب و یا پس از گذشت زمان معینی تعویض نمود. فیلترهای الیافی قابل شستشو و استفاده مجدد نیستند و در صورتی که از تاریخ تعویض آن بگذرد، ذرات ناخالصی را از خود عبور داده و سایر فیلترها را خراب خواهند کرد. ضمن اینکه گرفتگی فیلتر باعث فشار مضاعف روی پمپ دستگاه تصفیه آب شده و عمر آن را به شدت کاهش می دهد. عمر این فیلترالیافی تصفیه آب، به چند عامل بستگی دارد:

       -- میزان مصرف: هر فیلتر برای تصفیه مقدار مشخصی آب طراحی شده است. پس از آن اشباع شده و قدرت جذب نخواهد داشت.

       -- زمان استفاده: حتی اگر میزان مصرف کم باشد، پس از مدتی فیلتر خاصیت جذب خود را از دست داده و باید تعویض شود.

       -- کیفیت آب: هرچه آب سخت تر باشد و یا گل و لای آن بیشتر باشد، باید آن را زودتر تعویض نمود.

  زمان تعویض توسط کارشناس تعیین می شود ولی عموما بین 3 تا 6 ماه قابل استفاده است.

  در صورتیکه فیلتر الیافی در زمان تعیین شده توسط کارشناس تعویض نشود، ممکن است با این مشکلات روبرو شوید:

  خرابی زودهنگام فیلتر ممبران و کیپ شدن آن

  وارد شدن فشار زیاد به پمپ دستگاه تصفیه آب. احتمال نشتی آب و خرابی پمپ وجود دارد

  مستهلک شدن قطعات تصفیه آب مانند سوییچ ها و شیر برقی

  رشد و تکثر باکتریها، انگل، قارچ و میکرو ارگانیسم های بیماریزا و انتقال آنها به آب

 • 2

  فیلتر کربن پودری خانگی

   

  فیلتر کربن پودری معمولا پس از فیلتر الیافی در دستگاه تصفیه آب قرار داده می شود. وظیفه این فیلتر حذف کلر و ترکیبات کلر، تری هالومتان ها، هالو استیک اسیدها، مواد شیمیایی، آفت کش ها و حشره کش های استفاده شده در کشاورزی، بو و طعم و مزه آب، کدورت و رنگ آب و ... است. فرایند تصفیه با عبور آب از دانه های ریز کربن فعال شده انجام می پذیرد. ناخالصی ها در کربن جذب می شوند و آب تصفیه شده خارج می شود. کربن داخل این فیلتر باید از مواد دارای پایه گیاهی که با بدن سازگار باشد Food Grade ساخته شود. بهترین کربنی که در حال حاضر استفاده می شود کربن بدست آمده از پوست نارگیل است. البته در ایران کربن های مرغوبی از پوست پسته و پوست گردو تهیه می شود. علاوه بر آن، کربن باید طی فرایندهای خاصی فعال شده باشد تا قدرت جذب آن افزایش یابد. مواد غیر استاندارد، نه تنها جذب کافی ندارند، بلکه ممکن است مواد و آلاینده هایی از آنها وارد آب شرب شود که برای سلامت مصرف کننده مناسب نباشد.

  این فیلتر به صورت کارتریج طراحی شده و درون محفظه فیلتر خانگی قرار می گیرد. ارتفاع آن استاندارد بوده و می توان آن را در انواع دستگاه تصفیه آب نصب نمود. بر خلاف فیلترهای خطی که قیمت بیشتری دارند، فیلتر کربن هوزینگی بسیار ارزانتر می باشد. تفاوت فیلترهای کربنی در نوع و کیفیت کربن استفاده شده در آنهاست. هرچه کیفیت کربن بالاتر باشد، آلاینده های بیشتری نیز حذف خواهند شد. دارا بودن تاییدیه های جهانی می تواند مصرف کننده را نسبت به کیفیت محصول مطمین سازد.

  سرویس و نگهداری

  فیلتر کربن پودری یکی از فیلترهای پایه و مهم در تصفیه آب می باشد. فیلترکربن پودری را باید پس از تصفیه مقدار مشخصی آب و یا پس از گذشت زمان معینی تعویض نمود. جهت ورود و خروج آب روی فیلتر کربنی مهم است. بستن اشتباه ممکن است باعث مسدود شدن فیلتر شود. فیلتر کربن پودری نیاز به شستشوی اولیه دارد. در غیر این صورت سایر فیلترها را خراب خواهد کرد. پس از شستشو و نصب، حدود ۲۰ لیتر آب اول عبور کرده از فیلتر را برای آشامیدن مصرف نکنید. ممکن است در روزهای اول حباب های هوا در آب تصفیه شده دیده شود و آب حالت جوش خورده و سفید داشته باشد. در این مورد جای نگرانی وجود ندارد و کاملا طبیعی است.

   فیلترهای کربنی قابل شستشو و استفاده مجدد نیستند و در صورتی که از تاریخ تعویض آن بگذرد، آلاینده های شیمیایی و کلر را از خود عبور داده و سایر فیلترها را خراب خواهند کرد. عمر فیلتر کربن پودری تصفیه آب، به چند عامل بستگی دارد:

       -- میزان مصرف: هر فیلتر برای تصفیه مقدار مشخصی آب طراحی شده است. پس از آن اشباع شده و قدرت جذب نخواهد داشت.

       -- زمان استفاده: حتی اگر میزان مصرف کم باشد، پس از مدتی کربن موجود در فیلتر، خاصیت جذب خود را از دست داده و باید تعویض شود.

       -- کیفیت آب: هرچه مواد شیمیایی و آلاینده های آب بیشتر باشد، باید فیلتر را زودتر تعویض نمود.

  زمان تعویض توسط کارشناس تعیین می شود ولی عموما بین ۴ تا ۶ ماه قابل استفاده است.

  در صورتیکه فیلتر کربن پودری در زمان تعیین شده توسط کارشناس تعویض نشود، ممکن است با این مشکلات روبرو شوید:

  خرابی زود هنگام فیلتر ممبران به علت پارگی غشاء که بر اثر عبور کلر بوجود می اید

  رشد و تکثیر باکتریها، انگل، قارچ و میکرو ارگانیسم های بیماریزا و انتقال آنها به آب

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

 • 3

  فیلتر کربن جامد خانگی

  جنس فیلتر کربن جامد از کربن فعال شده می باشد که طی فرایندهایی به شکل یک بلوک جامد با منافذ ریز تولید شده است. این فیلتر معمولا به عنوان فیلتر سوم در دستگاه تصفیه آب نصب می گردد و وظیفه آن تکمیل فرایند تصفیه فیلتر الیافی و فیلتر کربن پودری است. از آنجایی که حذف کامل ذرات معلق و همچنین کلر و آلاینده های شیمیایی روی سلامتت دستگاه تصفیه آب تاثیر زیادی دارد، فیلتر کربن بلاک طراحی شده و وظیفه آن حذف ذرات فیزیکی رد شده از مراحل قبل، کلر و مواد شیمیایی باقیمانده، تکمیل فرایند حذف رنگ و بو وو مزه نامطبوع آب و... است. این فیلتر معمولا دارای یک روکش پارچه ای یا توری برای محافظت نهایی و جلوگیری از عبور ذرات شکسته شده از فیلتر است. فیلترهای مرغوب از کربن پایه گیاهی (عموما از پوست نارگیل) ساخته میشوند و هرچه درصد این کربن بالاتر باشد، قدرت جذب فیلتر بالاتر است. استفاده از مواد غیر استاندارد می تواند سلامت مصرف کننده را تهدید کند.

  این فیلتر به صورت کارتریج طراحی شده و درون محفظه فیلتر خانگی قرار می گیرد. ارتفاع آن استاندارد بوده و می توان آن را در انواع دستگاه تصفیه آب نصب نمود. بر خلاف فیلترهای خطی که قیمت بیشتری دارند، فیلتر کربن هوزینگی بسیار ارزانتر می باشد. تفاوت فیلترهای کربنی در نوع و کیفیت کربن استفاده شده در آنهاست. هرچه کیفیت کربن بالاتر باشد، آلاینده های بیشتری نیز حذف خواهند شد. دارا بودن تاییدیه های جهانی می تواند مصرف کننده را نسبت به کیفیت محصول مطمین سازد.

  سرویس و نگهداری

  اگرچه بر سر بودن یا نبودن فیلتر کربن بلاک بحث هایی وجود دارد و بعضی شرکت ها فیلتر الیافی 1 میکرون را جایگزین آن نموده اند، اما به اعتقاد ما کربن بلاک به دلیل ساختار خاص خود می تواند نقش بسیار مهمی در حذف کامل کلر داشته باشد و وجود آن بسیار مفید است. فیلترکربن جامد را باید پس از تصفیه مقدار مشخصی آب و یا پس از گذشت زمان معینی تعویض نمود. در بیشتر انواع فیلتر کربن بلاک، جهت نصب آن اهمیت خاصی ندارد.بهتر است پس از نصب، حدود ۲۰ لیتر آب اول عبور کرده از فیلتر را برای آشامیدن مصرف نکنید. ممکن است در روزهای اول حبابهای هوا در آب تصفیه شده دیده شود و آب حالت جوش خورده و سفید داشته باشد. در این مورد جای نگرانی وجود ندارد و کاملا طبیعی است.

   فیلترهای کربنی قابل شستشو و استفاده مجدد نیستند و در صورتی که از تاریخ تعویض آن بگذرد، آلاینده های شیمیایی و کلر را از خود عبور داده و سایر فیلترها را خراب خواهند کرد. عمر فیلتر کربن جامد تصفیه آب، به چند عامل بستگی دارد:

       -- میزان مصرف: هر فیلتر برای تصفیه مقدار مشخصی آب طراحی شده است. پس از آن اشباع شده و قدرت جذب نخواهد داشت.

       -- زمان استفاده: حتی اگر میزان مصرف کم باشد، پس از مدتی کربن موجود در فیلتر، خاصیت جذب خود را از دست داده و باید تعویض شود.

       -- کیفیت آب: هرچه مواد شیمیایی و آلاینده های آب بیشتر باشد، باید فیلتر را زودتر تعویض نمود.

  زمان تعویض توسط کارشناس تعیین می شود ولی عموما بین ۴ تا ۶ ماه قابل استفاده است.

  در صورتیکه فیلتر کربن جامد در زمان تعیین شده توسط کارشناس تعویض نشود، ممکن است با این مشکلات روبرو شوید:

  خرابی زود هنگام فیلتر ممبران به علت پارگی غشاء که بر اثر عبور کلر بوجود می اید

  رشد و تکثیر باکتریها، انگل، قارچ و میکرو ارگانیسم های بیماریزا و انتقال آنها به آب

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

 • 4

  فیلتر ممبران خانگی

  فیلتر «غشاء نیمه تراوا» که به آن فیلتر ممبران می گویند، معمولا در دستگاه تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس نصب می شود. این فیلتر دارای چندین لایه غشاء بسیار نازک است که دقت آن ممکن است تا 0.0001 میلیمتر(میکرون) برسد. فیلتر ممبران مهمترین فیلتر در تصفیه آب اسمز معکوس است و بیشتر فشار تصفیه آب بر عهده این فیلتر میباشد. اسمزز معکوس یک فرآیند فیزیکي جداسازي است که در آن، جریان آب خام به دو جریان آب محصول و جریان آب تغلیظ شده تقسیم مي شود. در این فرآیند، آب خام ( تصفیه نشده) توسطط پمپ به داخل محفظه اي که داراي غشاي نیمه تراوا (ممبران ) مي باشد، رانده مي شود چون تقریبا فقط آب خالص مي تواند از غشاء عبور کند به این صورت آب تقریبا خالص در یکک طرف غشاء و آب تغلیظ شده از ناخالصي ھا در طرف دیگر قرار خواھد گرفت. اغلب فیلترهای ممبران، برای عملکرد صحیح به به فشار بسیار بالای آب نیاز دارند. اما ممکن است فیلترهایی ممبران که با فشارهای پایین تر کار کنند نیز استفاده شود. هر نوع ناخالصی باقی مانده در این مرحله حذف می شود. فیلتر ممبران حتی می تواند ناخالصی های محلول در آب را نیز حذف نماید. سختی و شوری آب توسط فیلتر ممبران گرفته شده و آب نرم یا اصطلاحا شیرین می شود.

  این مدل از فیلتر ممبران برای نصب در هوزینگ ممبران طراحی شده و هزینه آن نسبت به نمونه های خطی پایین تر است.

  سرویس و نگهداری

  فیلتر ممبران بسیار حساس است و آب خام ورودی به آن حتما باید مراحل پیش تصفیه را به طور کامل گذرانده باشد. درصورتی که ذرات فیزیکی یا مواد شیمیایی مانند کلر به این فیلتر برسند باعث گرفتگی سریع و پارگی فیلتر ممبران می شوند. قبل از نصب فیلتر ممبران باید عملکرد کلی دستگاه تصفیه آب مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا خرابی برخی قطعات مانند محدود کننده، ممکن است باعث کاهش عمر فیلتر شود. فیلتر ممبران باید در جهت صحیح نصب گردد به همین دلیل این کار باید توسط کارشناس تصفیه آب انجام شود. متاسفانه این باور غلط وجود دارد که تنها اگر در کتری رسوب دیده شد باید فیلتر ممبران را تعویض کرد. اما حقیقت این است که عمر فیلتر ممبران به چندین عامل بستگی دارد:

       -- میزان مصرف: هر فیلتر ممبران برای تصفیه مقدار مشخصی آب طراحی شده و پس از آن باید تعویض گردد.

       -- زمان مصرف: حتی اگر میزان استفاده از دستگاه تصفیه آب کم باشد و یا حتی TDS آب خروجی از ممبران پایین باشد، بدلیل تشکیل میکروارگانیسم های بیماریزا در آن، حتما باید پس از زمان مشخص شده تعویض شود.

       -- کیفیت آب ورودی: هرچه سختی آب بالاتر باشد و املاح بیشتری در آب وجود داشته باشد، عمر فیلتر کمتر می شود.

       -- کیفیت پیش تصفیه : در صورتیکه فیلترهای الیافی و کربنی عملکرد و کیفیت درستی نداشته باشند، عمر فیلتر ممبران کم شده و باید زودتر تعویض شود.

  فیلتر ممبران غالبا تا دو سال کار می کند.

  در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر ممبران، ممکن است با مشکلات زیر روبرو شوید:

  وارد شدن فشار شدید به پمپ تصفیه آب. پمپ ابتدا به صدا افتاده و سپس نشتی آب و نهایتا سوختن کامل پمپ اتفاق خواهند افتاد

  خرابی مخزن تصفیه آب بدلیل تشکیل لایه رسوب و باکتری داخل آن.  تعویض مخزن ضرورت پیدا می کند.

  استهلاک شدید و خرابی  قطعات دستگاه تصفیه آب مانند شیر برقی و سوییچ های تصفیه آب

  خرابی و چکه کردن شیر برداشت آب

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط کارشناس تصفیه آب انجام شود.

 • 5

  فیلتر پست کربن خانگی

  فیلتر پست کربن معمولا به عنوان مرحله نهایی(مرحله 5 یا 6) در دستگاه تصفیه آب نصب می شود. این فیلتر از کربن پودری فعال تشکیل شده است. فیلتر پست کربن آلاینده ها و ناخالصی های احتمالی باقی مانده در فرایند تصفیه آب را حذف می کند. همچنین در سیستم هایی که از مخزن برای ذخیره کردن آب استفاده می کنند، این فیلتر وظیفه حذف بو و طعم احتمالی آب مخزن را به عهده دارد. کربن پودری دارای سطح مقطع بسیار زیادی است که میزان جذب را بالا می برد. در طی فرایند جذب، ناخالصی ها وارد منافذ بسیار ریز کربن شده و کربن اجازه خارج شدن آنها را نمی دهد. فیلترهای کربنی پس از مدتی اشباع شده و قابل استفاده نیستند.

  سرویس و نگهداری

  با توجه به اینکه این فیلتر در انتهای فرایند تصفیه آب قرار می گیرد و آب تصفیه شده وارد آن می شود، می تواند تا یک سال عمل تصفیه را انجام دهد. اما در صورتیکه فیلتر ممبران یا فیلترهای قبل از آن در موعد مقرر تعویض نشده باشند، فیلتر پست کربن نیز به سرعت خراب می شود. فیلتر پست کربن هر یک سال یک بار باید تعویض شود.

  در صورت عدم تعویض به موقع، محل تجمع و تکثیر باکتریها و عوامل بیماریزا خواهد شد و همچنین باعث ایجاد طعم و بوی نامطبوع در آب می شود.

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

 • 6

  فیلتر مواد معدنی خانگی

  فیلتر مواد معدنی جزو استاندارد فیلترهای ضروری برای دستگاه تصفیه آب نیست. در واقع یک سیستم تصفیه بدون این فیلتر هم می تواند آب را به طور کامل تصفیه نماید. اما از آنجا که با تصفیه شدن آب و حذف ناخالصی ها و آلاینده ها، ممکن است بخشی از مواد معدنی آب نیز گرفته شود، این فیلتر طراحی شده تا مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آب برگرداند. این فیلتر از سیستم طبیعت الهام گرفته شده است. همانطور که آب با گذشت از بستر زمین، بخشی از مواد معدنی را در خود حل می کند، در این فیلتر نیز سنگهای معدنی قرار داده شده تا آب تصفیه شده با عبور از آن کسری مواد معدنی خود را جبران کند. این فیلتر، مواد معدنی مفیدی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم و … را که در آب معدنی طبیعی وجود دارد به آب اضافه می کند. سختی آب پس از عبور از این فیلتر به دلیل جذب مواد معدنی کمی بالاتر می رود و باعث می شود طعم و مزه آب نیز بهبود یابد.

  سرویس و نگهداری

  فیلتر مواد معدنی را تا حدود یک سال و نیم می توان استفاده نمود و بعد از آن بدلیل احتمال رشد باکتری ها درآن، باید تعویض گردد.

  در صورت عدم تعویض به موقع، باعث ایجاد طعم و بوی نامطبوعی در آب می شود.

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

فیلترهای قابل نصب و ارتقاء بر روی دستگاه

 • 10

  فیلتر یو وی خانگی

  فیلتر UV با استفاده از اشعه ماوراء بنفش می تواند تا 99/99 درصد میکروارگانیسم های بیماریزا نظیر باکتریها، ویروسها، انگلها، قارچ ها و ... را از بین ببرد. در این روش هیچ ماده شیمیایی به آب اضافه نمی شود بنابراین طعم و مزه آب تغییر پیدا نمیکند. اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید نیز وجود دارد و در واقع همان عاملی است که باعث آفتاب سوختگی می شود. این اشعه هسته ژنتیکی میکروارگانیسم ها را از بین می برد. این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تایید شده است. فیلتر یو وی یک روش سریع و بسیار قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای ضدعفونی و استریل کردن آب است. این فیلتر بیشتر در مواردی کاربرد دارد که آب چاه، رودخانه یا چشمه به صورت مسقیم استفاده شود و نیاز به ضدعفونی شدن داشته باشد. همچنین در مکانهایی که بدلیل استفاده از مخازن نگهداری طولانی مدت آب امکان وجود انگل و میکروارگانیسم ها زیاد باشد. در آزمایشگاه ها، اتاق های عمل و محیط های بیمارستانی به شکل گسترده تری از این فیلتر استفاده می شود. فیلتر یو وی را معمولا در مراحل انتهایی دستگاه تصفیه آب و زمانی که بخش عمده ناخالصی های آب گرفته شده، بکار می گیرند.

  سرویس و نگهداری

  لامپ فیلتر یووی هر یک سال یک بار باید تعویض می شود. لامپ یو وی حتما باید در محفظه مخصوص خود قرار داشته باشد.

  پس از یک سال استفاده، میزان تابش اشعه ماوراء بنفش کاهش یافته و قدرت استریل کردن آب را از دست می دهد. همچنین استفاده بیش از یک سال ممکن است باعث سوختن و شکستن لامپ یو وی شده و برای سلامت مصرف کننده خطرناک باشد.

  به هیچ عنوان به شیشه لامپ یو وی دست نزنید. چون باعث سوختن آن می شود. لامپ یو وی را از محفظه خود خارج نکنید. تابش مستقیم نور به انسان صدمه می زند.

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

 • 11

  فیلتر قلیایی خانگی

  فیلتر قلیایی جزو استاندارد فیلترهای ضروری برای دستگاه تصفیه آب نیست. در واقع یک سیستم تصفیه بدون این فیلتر هم می تواند آب را به طور کامل تصفیه نماید. پس مزیت استفاده از این فیلتر چیست؟
  با صنعتی شدن جوامع پساب های شیمیایی زیادی به آب های کره زمین وارد شده اند و به همین دلیل میزان PH آب کاهش یافته و آب ها تا حدی حالت اسیدی به خود گرفته اند و این مساله برای سلامت انسانها چندان خوشایند نیست. از طرف دیگر دانشمندان روی خواص آب های قلیایی تحقیقات زیادی انجام داده اند و امروزه خواص بیشماری برای آبهای قلیایی بر شمرده می شود. به همین دلیل مراکز تحقیقات سلامت این فیلتر را طراحی نموده اند تا با اصلاح PH آب،کیفیت آب آشامیدنی بالا برود. این فیلتر یون های کلسیم CA+ ، پتاسیم K+ ، منیزیم MG+ را به آب اضافه می کند که علاوه بر خواص بیشمار، باعث دلپذیرتر شدن طعم آب می شود. یون های اضافه شده به طور 100 % جذب بدن می شوند. این فیلتر درجه قلیاییت آب (PH) را حدود یک واحد افزایش می دهد. استفاده از آب قلیایی نوسانات PH بدن کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهند که آب قلیایی باعث جذب بیشتر اکسیژن در بدن می شود. فیلتر قلیایی را می توان به عنوان فیلتر ۷ در دستگاه تصفیه آب شش فیلتره اضافه نمود، یا حتی به عنوان جایگزین فیلتر «مواد معدنی» استفاده کرد.

  سرویس و نگهداری

  عمر فیلتر قلیایی بستگی به کیفیت فیلتر و میزان مواد قلیایی موجود در آن متفاوت است. ممکن است فیلتر قلیایی ۶ ماهه یا یک ساله نیاز به تعویض داشته باشد. به هر صورت استفاده بیش از یک سال توصیه نمی شود.

  در صورت عدم تعویض به موقع، باعث تجمع و رشد باکتری ها و عوامل بیماریزا خواهد شد.

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

  در صورت استفاده از فیلتر قلیایی، ممکن است حبابهای هوا در آب دیده شود. همچنین ممکن است رنگ آب متفاوت تر به نظر برسد. این مساله بدلیل اضافه شدن مواد معدنی و قلیایی است و جای نگرانی ندارد. پیشنهاد می شود که فیلتر قلیایی از برندهای معتبر تهیه شود.

 • 12

  فیلتر نانو آنتی باکتریال خانگی

  فیلتر نانو سیلور یک استریل کننده مطمئن، ضد باکتری و ضد قارچ است که توانایی از بین بردن میکروارگانیسم های بیماری زا و حذف آنها را دارد. آب عبور داده شده از این فیلتر بسیار با کیفیت و امن بوده و خصوصا برای مصارف نوزادان، افراد مسن و افراد بیمار مناسب است. در این فیلتر از نقره به عنوان یک ماده ضد باکتری و ضد میکروب طبیعی استفاده شده است. فیلتر نانو سیلور را معمولا در فیلتر کربن فعال ترکیب می کنند که قدرت جذب باکتری ها را زیادتر کند. تاثیرات شگفت آور استفاده از فیلتر نقره، باعث امیدواری دانشمندان و افزایش اقبال عمومی برای استفاده از آن است. امروزه فیلتر نانو آنتی باکتریال جایگزین فیلتر UV شده است. این فلیتر معمولا پس از فیلتر های پیش تصفیه (در دستگاه های فیلتراسیون) و پس از فیلتر ممبران (در تصفیه آب اسمز معکوس) استفاده می کنند. در صورت تمایل می توانید فیلتر نانو سیلور را جاگزین فیلتر پست کربن کنید.

  سرویس و نگهداری

  فیلتر آنتی باکتریال را هر یک سال یک بار باید تعویض نمود. استفاده از این فیلتر طعم و کیفیت آب خروجی بسیار بالا می برد.

  در صورت عدم تعویض به موقع، کربن موجود در فیلتر قدرت جذب خود را از دست داده و آب خروجی دارای طعم و مزه نامطبوعی خواهد شد. علاوه بر آن قدرت جذب و حذف باکتریها را از دست می دهد.

  توضیحات آورده شده جهت اطلاع و آشنایی شماست. نصب و تعویض باید توسط متخصص انجام شود.

نظرات کاربران

برای ثبت نظر خود ابتدا باید شوید...

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905