0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دستگاه تصفیه آب برای کوهنوردی آرشیو مقالات

Water Purification System for Climber

دستگاه تصفیه آب برای کوهنوردی
11 مرداد 1396 1605 بازدید

منبع : تصفیه آب بهاب مترجم : مصطفی گردان

اگرچه طبیعت و کوه می تواند بسیار فرح بخش و شادی آفرین باشد، اما کمبود آب در سفر مشکل رایجی است که همه طبیعت گردان با آن رو برو هستند. یک کوهنورد معمولا همه آنچه را که در مسیر خود لازم دارد، درون کوله خود قرار می دهد. در این بین اما قمقمه آب مهمترین و حیاتی ترین چیزیست که با خود دارد. اما مشکل اینجاست که یک قمقمه آب ظرفیت بسیار محدودی دارد و با توجه به تعریق بسیار زیاد بدن در کوهنوردی، این ذخیره کوچک آب به سرعت تمام می شود.

شاید سالها قبل کوهنوردان در مسیر خود به چشمه های زیادی برخورد می کردند اما با توجه به گرم شدن زمین و خشکسالی های پیاپی، دیگر نشانی از آن چشمه های گوارا نیست. مسیر کوهنوردی اغلب خشک و بی آب است. اما نبودن آب بزرگترین مشکل نیست. مساله امروزی این است که اگرهم آبی در مسیر یافت شود، قابل اعتماد نیست. برکه های آب ممکن است مدتها مانده باشند و آب آلوده باشد. همچنین آلاینده های شیمیایی، آفت کشهای کشاورزی، مواد شوینده و صدها آلاینده دیگر، سالهاست که وارد منابع آب زیرزمینی شده اند. بنابراین اگرهم به چشمه آبی برخورد کردید، زیاد از کیفیت و سلامت آن مطمئن نباشید. 

برای رفع این مشکلات، کارشناسان تصفیه آب بهاب، یک راه حل خارق العاده برای شما دارند. ما سعی کرده ایم انواع دستگاه تصفیه آب قابل حمل را برای شما تهیه کنیم. دست برقضا، کارشناسان ما اهل کوهنوردی هستند و تمام این دستگاه ها را در شرایط واقعی تست نموده و کارکرد آن را به طور کامل مورد بررسی قرار داده اند.

 

CL-100 دستگاه تصفیه آب کوهنوردی : ساده و قدرتمند

این تصفیه آب وزن کم و کارایی بالا را باهم دارد. از آنجایی که کوهنوردان نسبت به وزن بار حمل شده در کوله خود حساس هستند، سعی کردیم کارآمدترین و سبک وزن ترین فیلتر تصفیه آب را انتخاب کنیم. وزن این مدل از فیلتر تصفیه کوهنوردی تنها 260 گرم است. البته زمانی که آب به طور کامل داخل آن قرار بگیرد، وزن آن 400 گرم افزایش خواهد داشت.

از لحاظ ابعاد نیز این دستگاه تصفیه آب کوهنوردی بسیار کوچک و جمع و جور است. طول آن 27 سانتی متر و قطر آن 5 سانتی متر می باشد. پس به آسانی می توانید آن را در کنار کوله خود قرار دهید. این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی از یک فیلتر کربن قدرتمند تشکیل شده است. کربن CTO که کاملا فعال بوده و با نقره پوشیده شده است همه کار تصفیه را برای شما انجام خواهد داد. آب طی سه مرحله در این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی پاکسازی می شود. در ابتدا ذرات معلق  10 میکرون شامل گل و لای، لجن ، خزه و جلبک، موجودات و حشرات ریز، شن و ماسه و ... حذف خواهند شد.

در مرحله دوم آلاینده های شیمیایی حذف می شوند. سموم و آفت کش های کشاورزی که بر اثر باران شسته شده و وارد سفره های آب زیرزمینی شده اند، ترکیباتی مانند فنل، تری هالومتان، هالواستیک اسید، کلر و ترکیبات کلر نیز کاملا گرفته می شوند. بو ، طعم و مزه آب ، رنگ آب و سایر علائم ظاهری نیز کاملا برطرف می شوند.

در مرحله سوم، نقره وارد عمل شده و آب را ضدعفونی می کند. باکتریها، ویروس، کیست، قارچ، انگل، میکرو ارگانیسم های بیماری زا و ... کشته شده و حذف می شوند.

این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی سرعت مناسبی داشته و می تواند حداکثر تا 2 لیتر آب را در هر دقیقه تصفیه نماید. البته با توجه به اینکه در کوه ابزاری برای مکش آب وجود ندارد و تنها باید از قدرت تنفس خود استفاده کنید، خروجی آب کمتر از این مقدار خواهد شد. این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی می تواند حدود 9000 لیتر آب را تصفیه نماید.

البته هرچه آب آلوده تر و سخت تر باشد، به همان میزان از عمر فیلتر تصفیه آب نیز کاسته خواهد شد. حتی اگر از فیلتر تصفیه آب استفاده کافی هم نداشته باشید، نهایتا هر سال یکبار باید آن را تعویض نمایید. زیرا فیلتر تصفیه آب خیس شده و ماندن آن بیش از یکسال باعث غیر فعال شدن کربن و خرابی آن خواهد شد.

 

CL-200 دستگاه تصفیه آب کوهنوردی : بی همتا و سریع

اگر کوله تان کمی جای خالی دارد و می توانید 600 گرم وسیله با خود بردارید، ما این فیلتر تصفیه کوهنوردی را پیشنهاد می کنیم. از دو فیلتر تصفیه آب بسیار باکیفیت و دارای تاییدیه ساخته شده و طعم آب را بسیار عالی خواهد کرد. در مرحله اول تصفیه فیزیکی آب با دقت 1 میکرون انجام خواهد شد. یعنی 10 برابر دقیقتر از مدل CL-100 و این ایده آل است. ارتفاع این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی 30 سانتی متر و قطر بزرگ آن 13 و قطر کوچک آن 7 سانتی متر می باشد. در صورتیکه درون این فیلترهای تصفیه آب پر شود، حدود 700 گرم به وزن آن اضافه خواهد شد. اگرچه وزن آن کمی زیاد است اما قدرت تصفیه آن عالیست.

با دقت 1 میکرون بیشتر ذرات معلق و ناخالصی های فیزیکی حذف می شوند. آب کاملا زلال می شود و همچنین عملکرد فیلتر کربن نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. این فیلتر تصفیه کوهنوردی در 4 مرحله آب را تصفیه خواهد نمود:

 • در مرحله اول ذرات معلق و گل و لای، لجن و خزه، جلبک، موجودات ریز، شن و ماسه و سایر رسوبات تا 1 میکرون حذف می شوند.
 • در مرحله دوم مواد شیمیایی و آلاینده ها و سموم به طور کامل حذف می گردند. بو و طعم و مزه آب نیز بسیار عالی خواهد شد.
 • در مرحله سوم آب ضدعفونی شده و موجودات ریز آن از بین خواهند رفت.
 • در مرحله چهارم آب مجددا از لحاظ فیزیکی تصفیه می شود.

از این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی می توانید برای تیم صعود استفاده کنید و برای آسانی به نوبت آن را حمل کنید. اگرچه 600 گرم وزن چندان زیادی نیست!

 

 CL-300  فیلتر تصفیه آب کوهنوردی : آرام ولی ایده آل

می خواهیم بازهم دقت کار را بالا ببریم. فیلتر تصفیه آب کوهنوردی CL-300 نیز دارای چهار مرحله تصفیه آب است. اما دقت آن دو برابر مدل CL-200 و 20 برابر مدل CL-100 می باشد. در این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی از یک فیلتر سرامیک با دقت نیم میکرون استفاده شده است. فیلتر سرامیک می تواند حتی بخش عمده ای از باکتری ها و انگل ها را نیز حذف نماید. از این فیلتر تصفیه آب در بیشتر کشورهای آفریقایی برای تولید آب سالم استفاده می شود. دقت فیلتر سرامیک آنقدر زیاد است که می تواند آهک ، گچ و سختی آب را نیز بگیرد و آب بدست آمده بسیار گوارا و نرم خواهد بود.

تنها مشکل فیلتر تصفیه کوهنوردی CL-300  این است که سرعت آن کم است و نیاز به آماده سازی اولیه دارد. از آنجایی که فیلتر سرامیک روزنه های بسیار ریزی دارد، باید به آب فرصت دهید که از آن عبور کند. معمولا کوهنوردان، در محل هایی که برای استراحت توقف می کنند،  این فیلتر تصفیه آب کوهنوردی را در برکه قرار داده و اجازه می دهند برای مدت یک ساعت عمل تصفیه را انجام دهد.

آب بدست آمده آنقدر نرم و زلال است که ارزش صبر کردن را دارد. همچنین قبل از شروع کوهنوردی باید حدود 3 ساعت فیلتر سرامیک را در آب خیس دهید تا آماده استفاده شود. هرچه آماده سازی فیلتر بهتر انجام شود، تولید آب نیز سریعتر خواهد بود. مراقب باشید چون فیلتر سرامیک شکننده است!

 

Water Purification System for Climber 

اصول کلی استفاده از فیلتر تصفیه آب کوهنوردی :

 • در هر دو طرف فیلتر تصفیه آب کوهنوردی مقداری شلنگ باریک قرار دارد. در یک سمت شلنگ آبی رنگ نصب شده که انتهای آن اتصال مشکی رنگی قرار گرفته است. همواره از این اتصال برای برداشت آب استفاده کنید. یعنی باید این اتصال مشکی رنگ را وارد آب برکه نمایید. سمت دیگر فیلتر تصفیه آب ، یک شلنگ سفید رنگ  با سر برداشت آب سفید رنگ قرار دارد. از این سر برداشت، برای مکش آب استفاده نمایید. دقت داشته باشید که هیچ گاه  سر مشکی رنگ را در دهان خود نگذارید چون ممکن است با آب برکه آلوده شده باشد. تنها از سر سفید رنگ برای مکش آب استفاده کنید.
 • برای تصفیه نمودن آب لازم است شلنگ آبی رنگ را در آب برکه قرار دهید. فیلتر تصفیه آب را در ارتفاع پایین تری نسبت به برکه آب نگهدارید. هرچه اختلاف ارتفاع بیشتر باشد، سرعت برداشت آب نیز زیادتر خواهد بود. سر برداشت سفید را در دهان گذاشته و سعی کنید آب را با مکش خارج نمایید. پس از آن، جریان آب به صورت خودکار ادامه خواهد داشت.

 

سر آبی رنگ شلنگ را در برکه قرار دهید

Water Purification System for Climber

 

شلنگ را کشیده و انتهای دیگر را در ارتفاع پایین تری قرار دهید

Water Purification System for Climber

 

هرچه اختلاف ارتفاع بیشتر باشد، جریان تصفیه آب سریعتر خواهد بود

Water Purification System for Climber

 

سر سفید رنگ را در دهان گذاشته و سعی کنید آب را مکش نمایید

Water Purification System for Climber

 

جریان آب به آسانی برقرار خواهد شد

Water Purification System for Climber

 

 • در صورتیکه آب برکه و دریاچه دارای جلبک و خزه معلق زیادی باشد، بهتر است یک پارچه کوچک در جلوی ورودی اتصال مشکی رنگ قرار دهید تا از ورود حجم زیادی از خزه و ذرات معلق به دستگاه جلوگیری کنید. این کار باعث افزایش عمر فیلتر تصفیه آب کوهنوردی خواهد شد.
 •  پس از خرید، اگر اولین بار است که از فیلتر تصفیه آب استفاده می کنید، پس از مکش حدود 5 لیتر اول آب را استفاده نکنید. این آب ممکن است رنگ مشکی داشته باشد که بدلیل شستشوی اولیه فیلتر تصفیه آب می باشد.
 • زمانی که از کوهنوردی به منزل برگشتید، فیلتر تصفیه آب کوهنوردی را به صورت عمودی و در ارتفاع حدود یک متر قرار دهید. با مکش سعی کنید آب باقی مانده در آن را خارج نمایید. تخلیه آب باید به صورت کامل انجام شود زیرا راکد ماندن آب برای مدت طولای می تواند به مواد داخل فیلتر تصفیه آب صدمه زده و آنها را خراب نماید.  بهتر است اجازه دهید فیلتر تصفیه آب به مدت 5 تا 10 ساعت به همین حالت عمود باقی بماند تا کاملا خشک شود.
 • عمر در نظر گرفته شده برای فیلتر تصفیه کوهنوردی برای استفاده در شرایط نرمال و طبیعی است. در صورتیکه آب استفاده شده دارای سختی بالا باشد و یا ذرات معلق و شن و ماسه زیادی در آب باشد، به همان میزان کارایی و عمر فیلتر تصفیه کوهنوردی نیز کم خواهد شد و لازم است آن را زودتر تعویض نمایید. در صورتیکه احساس کردید فیلتر تصفیه آب نمی تواند طعم و مزه آب را بگیرد، سریعا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
 • در هر دو سر فیلتر تصفیه کوهنوردی یک متر شلنگ نصب شده است که برای برداشت آب مناسب است. اما اگر بخواهید آب را از برکه ای که در عمق زیادی قرار دارد برداشت کنید، لازم است طول شلنگ ها افزایش یابد. برای این کار قبل از خرید مساله را به کارشناس فروش بهاب اطلاع دهید تا شلنگ بلندتری برای شما در نظر بگیرد.
 • برای برداشت آب یک سری سفید رنگ در نظر گرفته شده است. این اتصال شخصی بوده و برای رعایت بهداشت لازم است هر فرد اتصال مخصوص به خود را داشته باشد. بنابراین در صورتیکه شخص دیگری می خواهد با مکش آب را برداشت کند، بهتر است سری مکش را تعویض نماید. انجام این کار بسیار ساده است. کافیست ضامن اتصال را نگه داشته و شلنگ را بیرون بکشید. نصب اتصال دیگر نیز ساده است. می توانید هنگام خرید، تعدادی اتصال برای برداشت آب افراد مختلف خریداری نمایید.
 • اگرچه سعی شده انواع فیلتر تصفیه آب باکیفیت و دارای تاییدیه ارائه شود اما انجام تصفیه آب و حتی ضدعفونی کردن آب به طور 100 % و کامل انجام نخواهد شد. هرگز از این فیلتر تصفیه آب برای آب هایی که آلودگی میکروبی دارند استفاده نکنید. فیلتر تصفیه آب کوهنوردی می تواند شرایط آب را از آنچه هست بهتر کند. اما نمی تواند آن را 100% سالم و امن نماید.
 • پس از اولین استفاده از فیلتر تصفیه آب، درون آن خیس می شود. در زمانهای طولانی که از فیلتر تصفیه آب کوهنوردی استفاده نمی کنید(چندین روز) آن را در معرض نور مستقیم خورشید و یا دمای بالا قرار ندهید. چون باعث خرابی فیلتر تصفیه آب خواهد شد.

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 

برای مطالعه سایر مقالات مرتبط درباره آموزش ساخت دستگاه تصفیه آب روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905