0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دستگاه تصفیه آب کلمنی بخش اول آرشیو مقالات

Ceramic Candle Filter

دستگاه تصفیه آب کلمنی بخش اول
10 مهر 1396 758 بازدید

منبع : Sustainable Sanitation and Water Management مترجم : مصطفی گردان

اگر بخواهیم از یک آب تصفیه کن قابل حمل و کوچک صحبت کنیم، باید دستگاه تصفیه آب کلمنی را به شما معرفی کنیم. کلمن تصفیه آب با استفاده از روش فیلتراسیون و با کمک نیروی جاذبه زمین، آب را تصفیه می کند.

یک فیلتر سرامیک کلمنی و یا فیلتر کربن جامد کلمنی اولین مرحله تصفیه آب را انجام می دهد. فیلتر سرامیک کلمنی همانطور که از نامش پیداست از جنس سرامیک است. منافذ فیلتر سرامیک حدود نیم میکرون است و مانع از عبور شن و ماسه، گل و لای، ذرات درشت، آهک، رسوبات، باکتری ها، انگل ها، تک یاخته ها و مواد معلق موجود در آب گردیده و آب عبور داده شده از این فیلتر  آب سختی پایینی دارد و تا حدی نرم شده است. تصویر زیر یک فیلتر سرامیکی کلمنی را نشان می دهد.

Coleman Ceramic Filterفیلتر سرامیک کلمنی

در مرحله دوم کلمن تصفیه آب از یک فیلتر طبقاتی چند مرحله برای فیلتراسیون آب استفاده می شود که می تواند بسیاری از ناخالصی های آب، طعم، رنگ، بو و مزه نامطبوع آب را در خود جذب نمایند. در اکثر دستگاه های تصفیه آب کلمنی در مرحله سوم از یک فیلتر مواد معدنی استفاده می شود. فیلتر مواد معدنی کلمنی از سنگ های معدنی طبیعی تشکیل شده است. سنگ های معدنی علاوه بر اینکه تاحدی خاصیت جذب ناخالصی ها را دارند، خود حاوی مواد معدنی مفیدی برای بدن هستند.

Coleman Mineral Filter فیلتر مواد معدنی کلمنیاستفاده از فیلتر سرامیک برای تصفیه آب آشامیدنی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های دسترسی به آب شرب پاک است. امروزه، فیلترهای سرامیکی کلمنی و فیلتر نقره کلوئیدی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع دستگاه آب تصفیه کن کلمنی اگرچه از لحاظ شکل ظاهری متفاوتند، اما ساختار کلی آنها معمولا یکسان است. کلمن تصفیه آب معمولا شامل دو مخزن است که همزمان امکان فیلتر کردن آب و ذخیره‌سازی آب آشامیدنی را فراهم می‌کند. فیلترهای سرامیکی در کشورهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و توسط تعدادی از تولید کنندگان در سراسر جهان تولید می شوند.

کلمن تصفیه آب عمدتا شامل یک مخزن بالا و یک مخزن پایین می باشد. در مخزن بالا یک فیلتر سرامیکی یا فیلتر کربن جامد کلمنی قرار گرفته است. این اولین مرحله فیلتراسیون است. تصویر زیر فیلتر کربن جامد کلمنی را نشان می دهد.

Coleman Ceramic Filter with Carbon فیلتر کربن جامد کلمنی

یک فیلتر طبقاتی درون مخزن پایین تعبیه شده که مرحله دوم تصفیه آب را تشکیل می دهد. 

مخازن کلمن تصفیه آب معمولا قطری حدود 30 سانتیمتر و عمقی برابر با 25 سانتی متر دارد. تصفیه کلمنی ظرفیتی حدود ۸ لیتر برای ذخیره آب تصفیه شده دارد. البته چیزی معادل همین مقدار هم برای آب ورودی کنار گذاشته شده است (منظور از آب ورودی آبی است که تصفیه نشده و به عنوان ذخیره می باشد). نقطه ضعف دستگاه آب تصفیه کن کلمنی سرعت پایین آن در فیلتراسیون است.

اگرچه سرعت تصفیه آب بستگی به نوع فیلتر آب استفاده شده دارد، اما عموما نرخ فیلتراسیون حدود 1 تا 2 لیتر در ساعت می باشد. فیلتر سرامیکی به پایه مخزن بالایی پیچ می شود. مخزن پایین دارای یک شیر آب است که امکان برداشت آب تصفیه شده را فراهم می‌کند. علت کند بودن سرعت تصفیه آب این است که از فیلتر سرامیک دقیق استفاده شده و این فیلتر آب نیاز به زمان بیشتری برای فیلتراسیون نسبت به فیلتر الیافی دارد.

 فیلتر سرامیک کلمنی با جاذبه زمین کار میکند و برای تصفیه یک مخزن 8 لیتری حدود 4 تا 6 ساعت زمان نیاز دارد. برای عملکرد بهتر کلمن تصفیه آب ، بهتر است قبل از نصب، فیلتر سرامیک را برای مدت یک ساعت داخل آب تمیز قرار دهید تا آب به منافذ آن نفوذ کند. سرامیک از رس ساخته شده‌ و نیاز به این دارد که در معرض آب قرار گیرد تا به سرعت کافی برای تصفیه آب برسد.

فیلتر طبقاتی شامل مراحل مختلفی است و از آنجا که کربن در آن بکار رفته است، نیاز به شستشو و آماده سازی اولیه دارد.

Coleman Cartridge Water Filter فیلتر طبقاتی کلمنی

مخزن دستگاه کلمنی می‌تواند از جنس پلاستیک، آلومینیوم، مس، فولاد یا سرامیک باشد. اگرچه مخزن های با بدنه سرامیک، آب را خنک و خوش طعم نگه می‌دارند، اما به علت ماهیت شکننده‌، امروزه جنس بدنه پلاستیک جایگزین آنها شده اند.

 

دستگاه تصفیه آب کلمنی چگونه کار می‌کند؟

آب وارد مخزن بالای دستگاه شده، از فیلتر سرامیک و سپس فیلتر طبقاتی عبور کرده و در مخزن پایین جمع‌آوری می‌شود. گل و لای، مواد معلق موجود در آب، باکتریها، انگلها، ناخالصی های آب، طعم، رنگ، بو و مزه نامطبوع آب از آب حذف می شوند. گاهی برای حذف موثرتر پاتوژن، فیلتر سرامیک را نقره اندود می کنند. زیرا نقره خاصیت میکروب کشی دارد.

 

توصیه هایی هنگام استفاده از دستگاه تصفیه آب کلمنی

آب باید به آرامی درون مخزن ریخته شود نه با فشار زیاد. آب را به آرامی بالای فیلتر سرامیک بریزید. زیرا فشار عادی آب ممکن است به سرامیک شکننده صدمه بزند. در صورت وجود هرگونه شکاف، فیلتر سرامیکی باید تعویض شود. شکاف‌ها باعث کاهش کارایی آن می‌شوند، زیرا آب می‌تواند بدون فیلتر شدن از طریق منافذ سرامیکی از شکاف بگذرد.

انواع فیلتر سرامیک به تمیزکاری منظم نیاز دارند، بخصوص وقتی سرعت تصفیه آب کم می‌شود. بدلیل اینکه رسوبات در جداره خارجی فیلتر سرامیک انباشته می شوند، باید هر ده روز تا سی روز یکبار سطح خارجی آن را با یک برس سیمی نرم تمیز نمود. سرامیک بوسیله سابیدن سطح آن با یک برس نرم یا پارچه، تمیز می‌شود تا هر گونه آلاینده ی انباشته شده روی آن برداشته شود.

فقط آب پاکیزه (بدون صابون، کلر یا سایر مواد شیمیایی) باید برای پاکسازی فیلتر سرامیک استفاده شود. با دست کثیف نباید به آن دست زد و طی پاکسازی روی سطح کثیف نباید قرار گیرد. تا زمانی که قطر سرامیک آن کم نشود قابل استفاده است. البته به شرطی که این زمان بیشتر از شش ماه نباشد. پس از شش ماه کارکرد، به دلیل اینکه انگل ها و باکتریها و میکروارگانیسم های بیماریزا در این فیلتر آب جمع می شوند، استفاده از آن برای سلامت مصرف کننده مناسب نیست. در این دستگاه آب تصفیه کن ، مخزن آب، شیر برداشت آب و درپوش باید بصورت منظم با استفاده از آب و صابون تمیز شوند.

 

کارایی فیلتر سرامیک در کلمن تصفیه آب 

کارایی فیلتر سرامیک به کیفیت تولید فیلتر، کیفیت اولیه آب و شیوه‌های استفاده کاربر هم بستگی دارد. آب بسیار گل آلود یا دارای فلزات سنگین می‌تواند به سادگی منافذ فیلتر سرامیک را پر کند، به طوری که مخزن و فیلتر آب نیاز به تمیزکاری بیشتری خواهند داشت. در این صورت، آب باید پیش از ریختن درون مخزن دستگاه کلمنی، پیش تصفیه شود. پیشنهاد می‌شود از آب خالص با آهن کمتر (کمتر از ۰.۳ میلی گرم) و کدری (کمتراز NTU 5) برای پر کردن مخزن استفاده شود.

 

خلاصه عملکرد فنی فیلتر سرامیکی کلمنی:

 

  باکتری ویروس تک یاخته کرم روده گل و لای
آزمایشگاه >۹۹ % >۹۰ % >۱۰۰ % >۱۰۰ % * ۸۸-۹۷ %
میدان >۹۹.۹۵ % موجود نیست >۱۰۰ % >۱۰۰ % * ۹۷-۹۹ %

 

* بررسی نشده، هرچند کرم روده و تک یاخته ها آنقدر بزرگ هستند که نتوانند از منافذ بین ۰.۶ - ۳ میکرومتر عبور کنند. بنابراین، تا ۱۰۰ ٪ حذف موثر را می‌توان مطمئن بود.

 

برای مطالعه ادامه مقاله لطفا دستگاه تصفیه آب کلمنی بخش 2 را مطالعه نمایید.

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905