0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دستگاه تصفیه هوا چه نوع آلاینده هایی را می‌تواند حذف کند آرشیو مقالات

What Types of Pollutants Can an Air Cleaner Remove

در ادامه مقاله راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی به این موضوع که دستگاه تصفیه هوای خانگی توانایی حذف چه نوع آلاینده هایی را دارد صحبت خواهیم کرد. برای مطالعه بخش اول مقاله روی لینک قبل کلیک نمایید. چندین نوع دستگاه تصفیه هوا وجود دارد که هرکدام برای حذف انواع خاصی از آلاینده ها طراحی شده‌اند.

 

حذف ذرات

دو نوع دستگاه تصفیه هوا وجود دارد که می‌توانند ذرات را از هوا حذف کنند :

 •  تصفیه هوای مکانیکی
 • تصفیه هوای الکترونیکی

تصفیه هوای مکانیکی با جذب ذرات توسط فیلتر، آنها را حذف می‌کند. فیلترهای هپا  HEPA جزو این دسته هستند. دستگاه‌های تصفیه هوای الکترونیکی مانند ته نشین کننده‌های الکترواستاتیکی از فرایندی به نام جذب الکترواستاتیکی برای به دام انداختن ذرات باردار استفاده می‌کنند. آنها هوا را از یک بخش یونیزاسیون که در آنجا ذرات بار الکتریکی می‌گیرند، عبور می‌دهند. سپس ذرات باردار شده روی یک سری صفحات صاف به نام کلکتور (جمع کننده) که دارای بار مخالف است، جمع می‌شوند.

یون‌سازها یا یونیزه کننده‌ها، مشابه تصفیه هوای الکترونیکی، یون‌های باردار شده را در هوا پخش می‌کنند، اما بدون کلکتور. این یون‌ها به ذرات موجود در هوا چسبیده و به آنها بار می‌دهند تا به سطوح نزدیک خود مثل دیوار ، مبلمان یا به یکدیگر چسبیده و زودتر تصفیه شوند.

 

حذف آلاینده های گاز

فیلتر تصفیه هوای آلاینده های گازی با استفاده از موادی جاذب، مانند کربن فعال که آلاینده ها را جذب می‌کند، گاز و بو را از بین می‌برد. این فیلترهای تصفیه هوا یک یا چند نوع از آلاینده های گاز موجود در جریان هوا را حذف می کنند. از آنجایی که این نوع فیلترهای تصفیه هوا مخصوص یک یا تعداد محدودی از آلاینده های گازی هستند، آنها غلظت آلاینده هایی را که برای آنها طراحی نشده اند، کاهش نمی دهند.

Gaseous pollutants آلاینده های گازی

برخی تصفیه کننده های هوا مجهز به فیلتر تصفیه آلاینده های گازی، می‌توانند بخشی از آلاینده های گازها و برخی خطرات مرتبط با آنها را، حداقل به صورت موقت از بین ببرند. با این حال، انتظار نمی‌رود هیچ کدام از آنها تمام آلاینده های گازی موجود در هوای یک خانه معمولی را حذف کنند. برای مثال، مونوکسید کربن یک آلوده کننده گازی خطرناک است که هرگاه سوختی مانند گاز، بنزین، روغن، نفت سفید، چوب یا زغال چوب سوخته شود، تولید می‌شود و با محصولات فیلتراسیون فاز گازی که درحال حاضر موجود است به راحتی گرفته نمی‌شود.

 

تخریب آلوده کننده‌ها

برخی دستگاه‌های تصفیه هوا از فناوری نور فرابنفش (UV) برای تخریب آلوده کننده‌های هوای داخل استفاده می‌کنند. این دستگاه‌های تصفیه هوا UVGI یا تابش فرابنفش میکروب کش UltraViolet Germicidal Irradiation  و PCO یا تصفیه اکسیداسیون فوتوکاتالیستی PhotoCatalytic Oxidation نامیده شده‌اند. ازن‌سازهایی که به عنوان تصفیه هوا فروخته می‌شوند تا آلاینده ها را از بین ببرند، گاز ازن تولید می‌کنند. گاز ازن تحریک کننده ریه است و می‌تواند باعث اثرات معکوس بر سلامتی شود.

 • پاک کننده‌های UVGI از تابش فرابنفش لامپ‌های UV استفاده می‌کنند که می‌توانند آلاینده های بیولوژیکی مثل ویروس، باکتری، موادآلرژی‌زا و کپک‌هایی را که هوازی هستند یا روی سطوح سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی رشد می‌کنند را از بین ببرند. در صورت استفاده باید همراه با سیستم فیلتراسیون استفاده شوند نه اینکه جایگزین آنها شوند.
 • پاک کننده‌های PCO از لامپ UV همراه با ماده‌ای به نام کاتالیست که با نور واکنش می‌دهد، استفاده می‌کنند. آنها برای از بین بردن آلاینده های گازها با تبدیل آنها به محصولات بی ضرر استفاده می شوند، اما برای حذف آلاینده های ذرات طراحی نشده اند.
 • ازن‌سازها عموما از نور UV یا تخلیه الکتریکی برای تولید ازن استفاده می‌کنند. ازن یک عامل مضر برای ریه است که می تواند اثرات نامطلوب برای سلامتی داشته باشد. در غلظت‌هایی که بیشتر از استاندارد سلامت عمومی تجاوز نشود، ازن اثر کمی در حذف بیشتر آلاینده های موجود در هوای داخلی دارد. بنابراین، ازن‌سازها همیشه در کنترل آلاینده های هوای داخلی خانه بی خطر و موثر نیستند.

در عوض مصرف کنندگان باید از روش‌های اثبات شده استفاده کنند تا بصورت امن و موثر غلظت آلاینده ها را کاهش دهند، که شامل حذف یا کنترل منابع آلوده کننده و افزایش تهویه هوای بیرون است. جدول زیر به طور مختصر آلاینده ها و  فناوری‌های تصفیه هوا که برای کنترل آنها طراحی شده‌اند را نشان می دهد.

 

فناوری های تصفیه هوا

آلاینده های مورد اشاره

محدودیت‌ها

فیلتراسیون

فیلتر هوا

ذرات

غیرموثر در از بین بردن ذرات بزرگتر ، زیرا اغلب به سرعت از هوا ته نشین شده و هرگز به فیلتر نمی‌رسند.

فیلترهای فاز گاز

گازها

در خانه‌ها کمتر به عنوان فیلتر ذرات هوا استفاده می شود. طول عمر آن برای حذف ذرات ممکن است کوتاه باشد.

سایر تصفیه کننده‌های هوا

UVGI

بیولوژیکی

باکتری‌ها و اسپور کپک در مقابل تابش UV مقاوم بوده و نیازمند نور یا زمان تابش بیشتر یا هردو هستند تا کشته شوند

PCO

گازها

کاربرد آن برای خانه محدود است زیرا کاتالیست‌هایی که در حال حاضر وجود دارند در تخریب آلاینده های گازی از هوای داخلی موثر نیستند.

ازن سازها

ذرات، گازها، مواد بیولوژیکی

به عنوان تصفیه هوا فروخته می‌شوند، همیشه در از بین بردن آلاینده ها بی خطر و موثر نیستند. آنها براساس طراحی که دارند، ازن تولید می‌کنند که محرک ریه است.

 

مصرف کنندگان علاوه بر درک انواع مختلف دستگاه‌های تصفیه هوا، باید عملکرد آنها را هم مد نظر قرار دهند که در بخش بعدی آمده است. برای مطالعه ادامه مقاله با ما همراه باشید....

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905