0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دلایل وجود رسوب در آب تصفیه شده آرشیو مقالات

Reasons Existence Sedimentation In Purified Water

دلایل وجود رسوب در آب تصفیه شده
03 اسفند 1397 101 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

دلایل وجود رسوب در آب تصفیه شده

بسیاری از مردم با این که یک دستگاه تصفیه آب دارند، گله می کنند که مقداری رسوب در آب خروجی دیده میشود. این مساله خصوصا هنگام جوشاندن آب و در کتری بیشتر می شود. و این سوال برای شما پیش می آید که علت رسوب کتری چیست ؟

برای بحث روی این موضوع ابتدا باید بدانید که دستگاه آب تصفیه کن شما از نوع فیلتراسیون است و یا آب شیرین کن RO . در صورتیکه نمی توانید این موضوع را تشخیص دهید، مقاله دستگاه تصفیه آب خانگی و تفاوت بین انواع مدل ها را مطالعه کنید.

 

رسوب دستگاه تصفیه آب را در هر دو حالت بررسی می کنیم :

الف- دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون ساده است:

این نوع آب تصفیه کن نمی تواند رسوب را به طور کامل حذف نماید. با این حال میتوان با ارتقاء دستگاه ، دقت تصفیه آب را تا 100 برابر افزایش داده و میزان رسوب را تا حد زیادی کاهش داد. برای دستیابی به این مساله چندین تصویر از دستگاه آب تصفیه کن خود و فیلترهای آب نصب شده روی آن گرفته و به ایمیل info@wfiltration.com و یا کانال تلگرام تصفیه آب بهاب  09129418377 ارسال نمایید تا راهنمایی لازم به شما انجام شود. کارشناسان بهاب پس از بررسی، شما را در ارتقاء دستگاه تصفیه آب خود راهنمایی خواهند کرد. تصویر زیر یک دستگاه فیلتراسیون ۳ مرحله را نشان می دهد.

 3 Stage Filtration Water Purification دستگاه تصفیه آب ۳ مرحله فیلتراسیون

 

ب- دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا آب شیرین کن است:

این نوع دستگاه آب تصفیه کن هرگز نباید رسوب داشته باشد. اگر با رسوب در کتری مواجه شدید، موارد ذیل را بررسی کنید:

 • ابتدا میزان سختی آب خروجی را با کمک دستگاه سختی سنج آب شناسایی کنید. اگر سختی سنج ندارید، می توانید یک نمونه خانگی را تهیه کرده و یا با ارسال نیم لیتر آب ، کارشناسان بهاب این کار را برای شما به صورت رایگان انجام خواهند داد. اگر عدد سختی بالاتر از 120 PPM باشد، داشتن رسوب طبیعی است. هرچه عدد سختی آب بیشتر باشد، قطعا میزان رسوب بیشتر بوده و البته خسارت بیشتری به دستگاه تصفیه آب شما نیز وارد شده است. تصویر زیر یک نمونه TDS سنج آب را نشان می دهد.

TDS Meter Digital Water Tester دستگاه سختی سنج آب

 • اگر دستگاه شما دارای شیر میکس یا همان شیر تنظیم املاح است، مطمئن شوید شیر میکس کاملا بسته است. تصویر زیر یک نمونه شیر میکس فلزی را نشان می دهد. اگر نمی دانید شیر میکس چیست، این مقاله را مطالعه نمایید. شیر میکس  / تنظیم شیر میکس

Needle Valve شیر میکس فلزی دستگاه تصفیه آب

 • مطمئن شوید شیر میکس یا همان شیر مخلوط کن خراب نیست و درست عمل می کند. در صورتیکه شیر تا انتها بسته باشد، از خروجی شیر میکس هیچ آبی نباید خارج شود. با خارج کردن شلنگ از شیر میکس میتوانید درستی عملکرد آن را بررسی کنید. برای مطالعه مقاله بررسی عملکرد شیر میکس روی لینک قبل کلیک نمایید.
 • از سلامت فیلتر ممبران مطمئن شوید. برای آشنایی با فیلتر ممبران مقاله اطلاعاتی درباره فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب را مطالعه کنید. فیلتر ممبران حداکثر تا 2 سال کار می کند. البته در نقاط مختلف، و با توجه به عوامل مختلف، عمر فیلتر ممبران متفاوت است. باید مطمئن شوید آب خروجی از فیلتر ممبرین نرم بوده و خروجی کمتر از 120 PPM دارد. تصویر زیر یک فیلتر ممبران را نشان می دهد.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب Home Reverse Osmosis Membrane

 • اگر آب خروجی ممبران سخت بود، ممکن است فیلتر Membrane خراب شده باشد. بهتر است با یک فیلتر ممبرین سالم دستگاه اسمز معکوس را مجددا بررسی کنید. می توانید مقاله آموزشی نحوه تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب را از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.
 • اگر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب سالم بود، محفظه ممبران را کنترل کنید. در صورت وجود ترک های مویی در محفظه، ممکن است آب سخت وارد شلنگ تصفیه آب  شده باشد. تصویر زیر محفظه فیلتر ممبران را نشان می دهد.

محفظه فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب Membrane Housing

 • اگر فیلتر ممبران و محفظه ممبران هر دو سالم بودند، لازم است چهار راهه مکانیکی را بررسی کنید. برای آشنایی با چهار راهه مکانیکی مقاله متناظر را بخوانید.
 • اگر چهار راهه مکانیکی هم سالم بود، لازم است فیلتر مواد معدنی که به آن فیلتر بیوسرامیک یا فیلتر مینرال نیز می گویند، و وظیفه افزودن مواد معدنی مفید و مورد نیاز بدن را به عهده دارد، و فیلتر پست کربن را بررسی نمایید. مطمئن شوید آب پس از کدام فیلتر تصفیه آب مجددا سخت می شود.
 • در انتها باید مخزن تصفیه آب را بررسی کنید. اگر لایه های رسوب درون مخزن ایجاد شده باشند، ممکن است حتی پس از تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب هم باعث افزایش سختی شوند.

اگرچه موارد فوق کمک می کند مشکل دستگاه تصفیه آب خود را پیدا کنید، ولی باید بدانید که رفع ایراد دستگاه تصفیه آب ، یک تخصص بوده و حتما باید توسط کارشناس انجام شود. دستکاری سیستم توسط افراد غیر متخصص، ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری شود.

نکته مهم این است که اگر متوجه شدید دستگاه آب تصفیه کن شما رسوب دارد، بهتر است آن را از برق کشیده و آب ورودی به دستگاه را قطع کنید. بلافاصله با کارشناسان بهاب تماس گرفته و برای رفع مشکل راهنمایی بگیرید. در صورتیکه دستگاه با مشکل سختی آب ، همچنان کار کند، ممکن است خسارت های بیشتری به سیستم وارد شود.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید.

 

 ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905