0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

روش های ضد عفونی کردن آب آرشیو اخبار

Disinfection

روش های ضد عفونی کردن آب
03 دی 1397 56 بازدید
منبع : foursintgroup

در این بخش به سایر روش های ضدعفونی کننده آب می پردازیم. برای مشاهده بخش های قبلی، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول :  تصفیه آب 

 بخش دوم : منابع مختلف آب

بخش سوم : فرآیندهای تصفیه آب

بخش چهارم : فرآیندهای تصفیه آب ـ تنظیم pH

بخش پنجم :  انعقاد و لخته سازی در تصفیه آب

بخش ششم : ته نشینی در تصفیه آب

بخش هفتم : شناورسازی با هوای محلول در تصفیه آب

بخش هشتم : فیلترهای شنی تصفیه

بخش نهم  : فیلتراسیون غشاء 

بخش دهم : ضد عفونی کردن آب

 

ضدعفونی کننده دی اکسید کلر   Chlorine dioxide disinfection

دی اکسید کلر یک ضد عفونی کننده با واکنش سریع‌تر از عنصر کلر است. نسبتا به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا در برخی شرایط ممکن است مقدار بیش از حد کلریت را ایجاد کند که یک محصول جانبی است که در سطوح پایین مجاز در ایالات متحده تنظیم شده است.

 دی اکسید کلر را می‌توان به عنوان یک محلول آبی تهیه و به آب اضافه نمایید تا از مشکلات رسیدگی به گاز جلوگیری کرد، انباشت گاز دی اکسید کلر ممکن است خود به خود منفجر شود.

 

ضد عفونی کننده کلرامین   Chloramine disinfection

استفاده از کلرامین به عنوان یک ضد عفونی کننده رواج بیشتری پیدا ‌کرده است. اگر چه کلرامین به عنوان یک اکسید کننده قوی نیست، اما این باعث می شود که باقی مانده طولانی تر از کلر آزاد شود و تری هالو متان یا اسید هالو استیک ها به آسانی تولید نمی شوند.

 با اضافه کردن آمونیاک به آب پس از افزودن کلر، ممکن است کلر به کلرامین تبدیل شود. کلر و آمونیاک واکنش داده و کلرامین را تشکیل می‌دهند.

سیستم های توزیع آب ضد عفونی شده با کلرامین ممکن است نیتریفیکاسیون را تجربه کنند زیرا آمونیاک مواد مغذی برای رشد باکتری ها است با نیترات به عنوان یک محصول جانبی تولید می شود.

 

ضد عفونی با ازن   Ozone disinfection

ازن یک مولکول ناپایدار است که به راحتی یک اتم اکسیژن را فراهم می کند و یک عامل اکسید کننده قوی ایجاد می‌کند که برای بیشتر ارگانیسم‌های آبی سمی است.

 این یک ضدعفونی کننده بسیار قوی با طیف گسترده است که به طور گسترده در اروپا استفاده می‌شود. این یک روش موثر برای غیرفعال‌ کردن پروتوزوئیدهای مضری است که کیست‌ها را تشکیل می‌دهند. همچنین به خوبی تقریبا در مقابل تمام پاتوژن‌های دیگر کار می‌کند.

ازن با عبور اکسیژن از طریق نور ماوراء بنفش یا یک تخلیه الکتریکی "سرد" ساخته می شود. برای استفاده از ازن به عنوان یک ضدعفونی کننده، باید در محل ایجاد شده و با تماس حبابی به آب افزوده شود.

برخی از مزایای ازن شامل تولید کمتر محصولات جانبی خطرناک و عدم وجود مشکلات طعم و بو است (در مقایسه با کلرزنی). مزیت دیگر ازن این است که ضد عفونی کننده در آب باقی نمی‌ماند.

 ازن از سال 1906 که نخستین تاسیسات ازن‌زنی صنعتی در نیس فرانسه ساخته شد، در تاسیسات آب آشامیدنی استفاده شده است.

 اداره غذا و داروی امریکا ازن را به عنوان ماده‌ای امن پذیرفته و به عنوان یک عامل ضد میکروبیولوژیکی برای تصفیه، ذخیره‌سازی و فراوری غذا بکارگرفته شده است.

 با این حال، اگرچه ازن زنی اثرات جانبی کمتری دارد، کشف شده که ازن با یون‌های برومید در آب واکنش داده و برومات سرطانزا مشکوک تولید می‌کند.

 برومید را می‌توان در منابع آب شیرین در غلظت‌های کافی برای تولید (پس از ازن‌زنی) بیش از 10 جز در میلیارد (ppb) از برومات یافت – بیشترین سطح آلودگی مشخص شده توسط USEPA.

 

ضد عفونی کننده فرابنفش برای تصفیه آب   Ultraviolet disinfection

نور فرابنفش (UV) در غیرفعال کردن کیست‌ها، در آب با کدری کم بسیار موثر است. اثرات ضد عفونی نور UV به دلیل افزایش کدر بودن، نتیجه جذب، پراکندگی و سایه ای ناشی از مواد جامد معلق کاهش می یابد.

UV Disinfection System for Water Treatment ضد عفونی کننده فرابنفش برای تصفیه آب

 

ایراد اصلی استفاده از تابش فرابنفش این است که، مانند تصفیه با ازن، گندزدا در آب باقی نمی‌ماند. بنابراین، گاهی لازم است پس از فرایند ضدعفونی اولیه مقداری ضدعفونی کننده افزوده شود. این کار اغلب از طریق افزودن کلرامین انجام شده که در بالا به عنوان ضد عفونی کننده اولیه مورد بحث قرار گرفت. کلرامین وقتی بدین صورت استفاده می‌شود، ضدعفونی کننده باقیمانده موثر با مقدار بسیار کمی اثرات منفی کلرامین ارائه می‌کند.

 

در بخش بعدی تصفیه آب قابل حمل را بررسی خواهیم کرد. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905