0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

روش کار سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه آرشیو اخبار

Design and Construction of a Prototype Household Water Purifier System

روش کار سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه
16 بهمن 1397 34 بازدید
منبع : IDC Technologies

در این مطلب روش کار سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مشاهده بخش های قبلی ، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول : طراحی و ساخت نمونه اولیه یک سیستم تصفیه آب خانگی

بخش دوم : پروژه ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه

بخش سوم : طراحی سیستم تصفیه آب خانگی

بخش چهارم : اجزای سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه

 

لوله ورودی آب را از منبع آب غیرقابل آشامیدن (مخزن ذخیره‌سازی) می‌کشد. این کار از طریق یک پمپ برقی یک اسب بخاری (hp1) انجام شده است. (Horsepower به معنای اسب بخار که به‌ اختصار با hp نشان داده می‌شود، یکای توان است که میزان کار انجام‌ شده در واحد زمان را بیان می‌کند.)

لوله ورودی به یک ball valve (شیر بین راهی یکطرفه) متصل شده که به آب امکان عبور از فیلترهای تصفیه آب را می‌دهد. هنگامی که پمپ روشن می‌شود، المنت تاخیری به استرلیزه کننده آب فرابنفش اجازه می‌دهد با قدرت کامل در محفظه فرابنفش «گرم شود». بدین صورت تابش فرابنفش منتشر می‌شود که با عبور آب از محفظه باکتری‌ها نابود می‌شوند.

 تاخیر تقریبی 10 ثانیه‌ای اطمینان می‌دهد که آب موجود در محفظه کاملا توسط تابش فرابنفش تصفیه شده است. پس از آن آب به فیلتر F1 می‌رود که فیلتر شنی سریع  rapid sand filter نامیده می‌شود. این فیلتر تصفیه آب باعث حذف ذرات با اندازه‌ای به کوچکی 5 میکرون شده و همچنین کیست‌های موجود در آب را از بین می‌برد.

سپس آب تحت فشار از فیلتر F1 خارج شده و وارد فیلتر F2 می‌شود که فیلتر کربن فعال نام دارد. این فیلتر تصفیه آب کلر و سایر آلاینده های شیمیایی را حذف می‌کند تا کاملا شفاف شود، در نتیجه باعث بهبود طعم آن می شود.

آب جاری در F2 سپس وارد مرحله سوم می‌شود که شامل سه فیلتر کارتریجی (با اندازه فیلتر 5، 1 و 0/5 میکرون است). آب جریان یافته در هر فیلتر تصفیه آب، از فیلتر کارتریجی 5 میکرونی گذشته، از فیلتر کارتریجی ۰/۵ میکرونی خارج می‌شود. مرحله سوم بیشتر کدری یا کثیفی و هر چیز دیگری که ممکن است از فیلترهای F1 و F2 مانده باشد را تمیز می‌کند.

 سپس آب به مرحله چهارم می‌رود که محفظه فرابنفش (UV) است. محفظه UV اشعه فرابنفش منتشر می‌کند که تمام ارگانیسم‌های زنده در آب را از طریق مواجهه با DNA می‌کشد. پس از خروج از مرحله چهارم، آب غیرآشامیدنی اولیه آماده نوشیدن توسط انسان شده است. به منظور حفظ کارایی، پس از استفاده، فیلتر بستر سریع هر روز حدود 10 تا 20 دقیقه شسته می‌شود.

 

در بخش بعدی روند ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه را مورد بررسی قرار می دهیم.  برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905