0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

روند ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه آرشیو اخبار

The Procedure for Constructing the Household Water Purifier System

روند ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه
18 بهمن 1397 31 بازدید
منبع : IDC Technologies

در این مطلب روند ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مشاهده بخش های قبلی ، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول : طراحی و ساخت نمونه اولیه یک سیستم تصفیه آب خانگی

بخش دوم : پروژه ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه

بخش سوم : طراحی سیستم تصفیه آب خانگی

بخش چهارم : اجزای سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه

بخش پنجم : روش کار سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه

 

روند ساخت HWPS به صورت زیر است:

 1. یک توری ۰/۱۲۵ × ۰/۲۲۵ متری به عنوان فشرده کننده درون استوانه‌های هر دو فیلتر قرار گرفت تا پایه سوراخ‌دار آنها را نگهدارد. این فشرده کننده در پایین هر استوانه فیلتر به دیسک های گرد آلومینیومی نازک پیچ شد تا از نشت آنها جلوگیری شود.
 2. فیلتر شنی سریع (F1)
  1. دانه های درشت (سنگ‌های شکسته ریز) با اندازه 8 تا 20 میلیمتر از بالای استوانه فیلتر سریع F1 تا عمیق ۰/۳۰ متر ریخته می‌شود. پیش از آن، سمت پایین فیلتر با پیچ سفت شده تا مانع از افتادن سنگ‌های شکسته ریز شود.
  2. دانه های ریز با اندازه 500 میکرومتر تا ۵/۶ میلیمتر تا عمق ۰/۳ متری داخل فیلتر F1 ریخته شده، پس از آن توده‌های دانه های بزرگتر با اندازه بین 8 میکرومتر تا ۵/۶ میلیمتر با عمق ۰/۲ متر داخل آن ریخته می‌شود. بنابراین، ارتفاع باقیمانده برای آب در فیلتر F1 برابر  ۰/۵۲است.
 3. پایه فیلتر کربن فعال (F2)
  1. ۱۹/۰۵ میلیمتر (سه چهارم اینچ) دانه های درشت (سنگ ریز‌ه‌ها) به عمق ۰/۰۵ متر ریخته شد که به عنوان لایه بستر F2 عمل کرده و همچنین به افزایش پایداری کربن فعال کمک می‌کند که در آب فرو می‌رود. درست همانند فیلتر F1، کف F2 نیز با پیچ سفت شد تا مانع از افتادن سنگ‌‌ریزه‌ها شود.
  2. سپس کربن فعال گرانولی تا عمق ۰/۷۵ متری داخل F2 ریخته می‌شود.
 4. ورودی‌ها (در بالای صفحه) F1 و F2 با مواد فشرده کننده سفت و محکم پیچ می‌شوند تا مانع از نشتی آب حین کار شوند.
 5. اتصالات لوله (شکل 6). تصویر زیر طرح کلی نمودار  سیستم تصفیه آب خانگی را نشان می دهد. Schematic Diagram of the Household Water Purifier System نمودار سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه 
  1. قطر ۱۲/۷ میلیمتری (یک دوم اینچی) تبدیل M و F به شیر بین راهی ball valves با قطر ۱۲/۷ میلیمتری در بالای F1 و F2 متصل شده تا به عنوان دریچه هوا air valves عمل کند.
  2. تبدیل M و F دیگری با قطر ۶۲۵/۴ میلیمتر برای تخلیه به شیر بین راهی ball valves با قطر ۲۵/۴ میلیمتر (1 اینچ) در کف F1 و F2 متصل شد.
  3. تبدیل M&F1 به ورودی فیلتر F1 و به لوله‌ای با طول ۰/۰۷۶۲ متر متصل شده که سپس به یک لوله زانویی ۲۵/۴ میلیمتری (E1) وصل شده و سپس به سمت پایین به لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ میلیمتر و روی مهره ماسوره (U1) متصل شده که به لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر و به لوله تی (T2) متصل شده است. سمت چپ T2 لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر به شیر بین راهی ball valves با قطر ۲۵/۴ میلیمتر (P1) متصل شد که سپس به لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر و به لوله تی (T1) متصل شده است. سپس T1 به سمت پایین به لوله‌ای با طول ۰/۵۰۸ متر وصل شده که به لوله زانویی (E2) وصل شده است. لوله‌ای با طول 1۰/۱۲۷ متر سپس به سمت راست E2 و به شیر بین راهی ball valves با قطر ۲۴/۵ میلیمتری (P3) وصل شده که به لوله تی (T4) متصل شده است. لوله دیگر با طول ۰/۱۲۷ متری نیز به سمت پایین از T4 و به لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر وصل شده که به رابط مهره (U2) روی لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر وصل شده که به لوله زانویی (E3) متصل شده و سرانجام به لوله تبدیل M&F1 با قطر ۲۵/۴ میلیمتر (1 اینچی)، نزدیک کف استوانه فیلتر F1 متصل شده است.
  4. سمت راست T2، لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر به یک شیر بین راهی ball valves ۲۵/۴ میلیمتری (1 اینچی) (P2) متصل شده که به لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر به تی وصل شده است.
  5. لوله (T3). در سمت T3، لوله‌ای با طول ۰/۱۲۷ متر به مهره ماسوره (U3) وصل شده است.
  6. لوله‌ای با طول ۰/۵۰۸ به سمت پایین T3 به لوله تی (T5) وصل شده بود. از T5، لوله دیگری با طول ۰/۵۰۸ متر به پایین (P5) والف توپی ۲۵/۴ میلیمتر (1 اینچی) وصل شده است.
  7. سمت چپ T5، لوله‌ای با طول ۰/۲۵۴ متر به والف توپی (P4) وصل شده به سمت راست T4 است. بدینصورت ترتیب شبکه لوله از (C) به (f) یک حلقه بسته را تشکیل می‌دهد. بدین صورت شبکه لوله برای فیلتر F1 کامل می‌شود.
  8. برای فیلتر F2، ترتیب طرح و اندازه لوله‌ها مانند F1 یکسان هستند.
  9. لوله‌ای با طول ۰/۲۵۴ متر برای اتصال دو حلقه F1 و F2 به هم استفاده شد. این لوله به سمت راست مهره ماسوره (U3) متصل شد.
  10. در خروجی فیلتر F2، لوله‌ای با قطر ۲۵/۴ میلیمتر با طول ۰/۰۸ متر متصل شده که به عنوان مسیر جریان آب خروجی از F2 عمل می‌کند.
  11. لوله زانویی با قطر ۲۵/۴ میلیمتر استفاده شد تا لوله خروجی F2 به طول ۰/۱۹۵ متر افزایش یابد. انتهای این لوله به زانویی دیگری با قطر ۲۵/۴ میلیمتر وصل شد که به لوله‌ای با طول ۰/۱۳ متر متصل شده که مستقیما وارد فیلترهای کارتریجی می‌شود. این فیلترها بصورت سری هستند و فیلتر کارتریجی 5 میکرونی اولین فیلتری است که آب وارد آن می‌شود، پس از آن فیلتر 1 میکرونی و سپس فیلتر کارتریجی ۰/۵ میکرونی قرار دارد.
  12. لوله‌ای با طول ۰/۰۶ متر به خروجی فیلتر کارتریجی ۰/۵ میکرونی وصل شد. سپس این لوله به مهره ماسوره با قطر ۲۵/۴ میلیمتر وصل شده که به ورودی استرلیزه کننده UV متصل است.
  13. لوله‌ای با طول ۰/۰۵۴ متر به خروجی محفظه UV به لوله زانویی ۲۵/۴ میلیمتری و به لوله دیگری با طول ۰/۰۹۳ متری وصل شده که به مهره ماسوره وصل بود.
  14. لوله دیگری با طول ۰/۱۷۸ متر به مهره ماسوره ۲۵/۴ میلیمتری و زانویی وصل است.
  15. سرانجام، لوله‌ای با طول ۰/۹۲۲ متر به عنوان لوله خروجی نهایی به مخزن (نقطه مصرف) وصل است.
  16. کل HWPS بصورت چشمی بازرسی شد تا هرگونه نشتی در اتصالات لوله‌ها بررسی شود. برپایی نهایی کل سیستم تصفیه آب خانگی در شکل 7 نشان داده شده است.

 Setup of the Household Water Purifier System

 

برای مطالعه بخش پایانی روی لینک زیر کلیک نمایید.

نتایج طراحی و ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905