0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

شناورسازی با هوای محلول در تصفیه آب آرشیو اخبار

Dissolved air flotation in Water Purification

شناورسازی با هوای محلول در تصفیه آب
03 آذر 1397 67 بازدید
منبع : foursintgroup

در این بخش شناورسازی با هوای محلول Dissolved air flotation را بررسی خواهیم کرد. برای مشاهده بخش های قبلی، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول :  تصفیه آب 

 بخش دوم : منابع مختلف آب

بخش سوم : فرآیندهای تصفیه آب

بخش چهارم : فرآیندهای تصفیه آب ـ تنظیم pH

بخش پنجم :  انعقاد و لخته سازی در تصفیه آب

بخش ششم : ته نشینی در تصفیه آب

 

وقتی ذراتی که باید حذف شوند به سادگی در محلول ته نشین نمی‌شوند، اغلب از روش شناورسازی هوای محلول (DAF) استفاده می‌شود. منابع آبی که بطور مشخص در معرض جلبک تک یاخته‌ای هستند و منابعی که کدری کم و رنگ بالا دارند اغلب از DAF استفاده می‌کنند.

پس از فرایندهای انعقاد و لخته‌سازی، آب به مخازن DAF جریان می‌یابد که پخش کننده های هوا در پایین مخزن ذرات ریزی ایجاد می‌کنند تا به لخته‌ها چسبیده منجر به شناور شدن توده لخته تغلیظ شده می‌گردد. روکش لخته شناور از سطح برداشته شده و آب روشن شده از کف مخزن DAF استخراج می‌شود.

 

تصفیه

پس از جداسازی بیشتر لخته‌ها، آب در گام نهایی تصفیه شده تا باقی ذرات معلق و لخته ته‌نشین نشده را حذف کند.

 

فیلترهای شنی سریع

معمول‌ترین نوع فیلتر یک فیلتر شنی سریع است. آب بصورت عمودی از طریق شن عبور می‌کند که اغلب لایه‌ای از کربن فعال یا زغال آنتراسیت بالای شن دارد. لایه بالا باعث حذف ترکیبات ارگانیک شده که به طعم یا بو کمک می‌کند. فضای بین ذرات شن، بزرگتر از کوچکترین ذرات معلق است، بنابراین تصفیه ساده کافی نیست.

بیشتر ذرات از طریق لایه‌های سطح عبور می‌کنند، اما در فضای خالی، منافذ به دام افتاده یا به ذرات شن می‌چسبند. تصفیه موثر تا عمق فیلتر گسترش می‌یابد. این ویژگی فیلتر، کلید عملکرد آن است: اگر لایه بالایی شن بخواهد تمام ذرات را بگیرد، فیلتر به سرعت دچار گرفتگی می‌شود.

برای تمیز کردن فیلتر، آب به سرعت به طرف بالا، برعکس جهت معمول (که شستشوی معکوس نام دارد)، از طریق فیلتر  تصفیه آی عبور می‌کند تا ذرات جاسازی شده حذف شوند. پیش از این مرحله، هوای فشرده ممکن است در پایین فیلتر  آب منفجر شده تا واسط فیلتر فشرده را شکسته، به فرایند شستشوی معکوس کمک کند، این به عنوان شستشوی هوا شناخته می شود.

این آب آلوده را می‌توان همراه با لجن از حوضچه ته نشینی از بین برد، یا می‌تواند با ترکیب با آب خام ورودی به تاسیسات بازیافت شود، اگرچه اغلب شیوه‌ای ضعیف در نظر گرفته شده زیرا باعث ورود دوباره حجم زیادی از باکتری‌ها در آب خام می‌شود.

برخی تاسیسات تصفیه آب از فیلترهای فشار استفاده می‌کنند. این تاسیسات بر طبق همان اصول فیلترهای جاذبه‌ای سریع کار می‌کنند، با این تفاوت که واسط فیلتر در محفظه استیل قرار گرفته و آب از طریق آن تحت فشار قرار می گیرد.


مزایا فیلترهای شنی سریع :

 • ذرات بسیار کوچکتری را نسبت به آنچه که فیلترهای کاغذی و شنی می‌توانند تصفیه کنند، تصفیه می‌کند.
 • تقریبا تمام ذرات بزرگتر از اندازه منافذ مشخص شده را تصفیه می‌کند.
 • آنها کاملا نازک هستند بنابراین ذرات نسبتا سریع از آنها عبور می‌کنند.
 • بصورت منطقی قوی هستند و می‌توانند تفاوت‌ فشار معمولا 5-2 اتمسفری را تحمل کنند.
 • قابل پاکسازی (شستشوی معکوس) و استفاده مجدد هستند. 

 

در بخش بعدی فیلترهای شنی تصفیه آب را بررسی خواهیم کرد. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905