0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

بررسی سلامت شیر تنظیم تصفیه آب خانگی آرشیو مقالات

Water purification needle valve health test

بررسی سلامت شیر تنظیم تصفیه آب خانگی
27 آبان 1398 50 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

به دلیل آنکه مردم ذایقه متفاوتی دارند و ممکن است همیشه آب تصفیه شده نرم را نپسندند، استفاده از شیر میکس تصفیه آب رواج بسیاری یافته است و اغلب کارخانه های سازنده، شیر میکس را روی  دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس تعبیه میکنند.

شیر میکس در حالت کلی بسته است و نیازی به استفاده از آن نمی باشد. با اینحال به مرور زمان ممکن است شیر میکس خراب شده و حتی در حالت بسته نیز سبب تغییر مزه آب شود. اگر مایلید نحوه تنظیم سختی آب دستگاه تصفیه خانگی را یاد بگیرید، روی لینک قبل کلیک نمایید.

اگر آب در کتری شما رسوب می بندد و مطمین هستید که فیلتر ممبران خراب نشده است، بهتر است که از سلامت شیر میکس اطمینان حاصل شود. در این مقاله می خواهیم روش ساده و کاربردی تست سلامت شیر تنظیم تصفیه آب خانگی را آموزش دهیم.

شیر میکس یک شیر فلزی با پیچ تنظیم است که معمولا در بالای دستگاه و پشت فیلتر ممبران قابل رویت است. البته ممکن است از یک شیر بین راهی ساده و یا شیر بین راهی یک طرفه نیز استفاده شده باشد که معمولا پلاستیکی بوده و دارای فلکه آبی رنگ هستند.  برای آشنایی با شیر میکس تصفیه آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

Water purification needle valve  شیر تنظیم تصفیه آب خانگی1. ابتدا باید ورود و خروج شیر میکس تصفیه آب را پیدا کنید. این کار بسیار آسان است. عموما شلنگ ورودی به شیر میکس، از سمت فیلتر سوم یا همانفیلتر کربن بلاک انشعاب گرفته شده است. بنابراین یکی از شلنگ های متصل به شیر میکس را دنبال کنید. اگر به فیلترهای 2 یا 3 رسیدید، همان شلنگ ورودی آب است. البته ممکن است ورودی شیر میکس مستقیما از فیلتر تصفیه آب انشعاب نگرفته باشد. بلکه در مسیر پمپ این انشعاب ایجاد شده باشد.

Water purification needle valve شیر میکس تصفیه آب

خروجی شیر تنظیم تصفیه آب خانگی معمولا به سمت فیلتر پست کربن و یا فیلتر مرحله ۶ تصفیه آب رفته است. بنابراین میتوانید سر دیگر شیر میکس را دنبال کرده و اگر در مسیر به فیلترهای آخر رسیده بود، آن را به عنوان خروجی علامت گذاری کنید.

Water purification needle valve health test تست سلامت شیر میکس تصفیه آب

2. شیر میکس را ببندید.

 • اگر شیر میکس فلزی است، فلکه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا کاملا بسته شود.Water purification needle valve health test تست سلامت شیر میکس تصفیه آب

 

 • اگر شیر بین راهی استفاده شده، فلکه را در زاویه 90 درجه نسبت به شلنگ قرار دهید.

Water purification needle valve شیر بین راهی تصفیه آب 3. حال باید شلنگ خروجی از شیر میکس تصفیه آب را باز کنید.

اگر اتصال فیتینگی استفاده شده است، ضامن را به داخل فشار داده و شلنگ را خارج کنید.

اگر از اتصال مهره ای (فلزی یا پلاستیکی) استفاده شده، مهره را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.

Water purification needle valve health test تست سلامت شیر میکس تصفیه آب

4. در این حالت هیچ مقدار آبی نباید از سمت خروجی شیر میکس دیده شود. اگر نشتی دیده شد، شیر میکس خراب است و باید تعویض شود. در غیر اینصورت اتصالات را همانند قبل مجددا ببندید.

اگر دستگاه شما شیر بین راهی دارد، میتوانید یک شیر میکس فلزی تهیه کرده و طبق مقاله آموزش نصب شیر میکس در دستگاه تصفیه آب خانگی ، با آن جابجا کنید. 

چنانچه برای تعویض فیلتر تصفیه آب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی به دنبال تعمیر کار تصفیه آب هستید می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید تا سرویس کار دستگاه تصفیه آب در منزل شما در هر نقطه از تهران و کرج حضور یافته و با تجهیزات کامل دستگاه شما را نصب و یا تعمیر کرده  و آب تصفیه شده با کیفیت را در اختیار شما قرار دهند. 

 

**sh*ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905