0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

طراحی سیستم تصفیه آب خانگی آرشیو اخبار

Design and Construction of a Prototype Household Water Purifier System

طراحی سیستم تصفیه آب خانگی
13 بهمن 1397 38 بازدید
منبع : IDC Technologies

آب عرضه شده برای استفاده عموم باید قابل شرب باشد، یعنی از نظر ویژگی‌های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی برای اهداف آشامیدن رضایت بخش باشد. آب آشامیدنی باید از منبعی عاری از آلودگی بدست آید. زمانی آب را آلوده می‌گویند که توسط آلوده کننده‌های طبیعی آلوده شده باشد و مناسب برای استفاده انسان نباشد. به عنوان مثال برای آشامیدن امن نباشد، یا دچار تغییر مشخص در توانایی پشتیبانی از جانداران موجود در آن مثل ماهی‌ها، شده باشد.

در حال حاضر این مساله به یک مساله جهانی تبدیل شده است. گفته می‌شود که آب آلوده علت اصلی مرگ و بیماری در سرتاسر جهان است و اینکه روزانه باعث مرگ بیش از 14000 نفر می‌شود.

 

برای مشاهده بخش های قبلی ، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول : طراحی و ساخت نمونه اولیه یک سیستم تصفیه آب خانگی 

بخش دوم : پروژه ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه 

 

بسیاری از نویسندگان روی روش‌های نظری سیستم‌های تصفیه آب کار کرده‌اند از جمله بنی Binnie و همکاران  در سال 2002، مال ویل Mallevaille و همکاران در سال 1996 و بیکر Baker  در سال2000.

علاوه بر مشکلات حاد آلودگی آب در کشورهای در حال  توسعه، کشورهای صنعتی نیز همچنان درگیر مشکلات آلودگی آب هستند. در گزارش‌های ملی اخیر در مورد کیفیت آب در ایالات متحده، 45% جریان‌های ارزیابی شده، 47% دریاچه‌ها‌ی ارزیابی شده و 32% خلیج ها و اقیانوس‌ها جزو آب های آلوده دسته‌بندی شدند.

این منبع طبیعی (آب) در مناطق مشخصی کمیاب هم شده و دسترسی به آن به نگرانی اصلی اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است. در حال حاضر، حدود یک میلیارد نفر در سرتاسر جهان بطور منظم آب ناسالم می‌نوشند.

این مساله منجر شده به اینکه کشورهای عضو  (2003) G8  تصمیم به انجام این هدف گرفتند که تعداد افراد در سرتاسر جهان که دسترسی به آب سالم و بهداشتی ندارند، تا سال 2015 به نصف کاهش یابند. همچنین سازمان بهداشت جهانی در سال 2008 تخمین زده که دسترسی به آب مطمئن بتواند سالانه مانع از مرگ حدود ۱/۴ میلیون کودک براثر اسهال شود.

 با این حال، از آنجایی که آب منبع محدودی نیست، همیشه بصورت آب آشامیدنی در مقادیر بارشی از درجات بیشتری از مصرف انسان دوباره وارد چرخه می‌شود. بنابراین، مقدار نسبتا کمی از آب در زمین ذخیره است (حدود 1% منبع آب آشامیدنی ما، که بین 1 تا 10 سال در سفره‌های آب دوباره پر شده) که منبع تجدید ناپذیر است و در واقع این توزیع آب آشامیدنی و آبیاری است که نایاب است نه مقدار حقیقی آبی که روی زمین وجود دارد.

با مقایسه منابع محدود آب با تقاضای بالای روزانه، همچنین میزان بالای آلودگی، واضح است که اقدامات فوری باید انجام شود برای اطمینان از اینکه این منبع زمینی با تقاضای بالا خالص است و همچنان در مقدار و کیفیت مورد نیاز در دسترس است.

براساس تحقیقات شرکت تصفیه آب یارن Yarn در افریقای جنوبی در سال 2011 ، تصفیه آب فرایندی است که بوسیله آن آلوده کننده‌ها یا میکروارگانیسم‌های موجود در آب حذف می شود.

 فرایند تصفیه گام‌های زیادی دارد. گام‌هایی که باید دنبال شوند بستگی به نوع ناخالصی‌هایی که در نمونه آب مشاهده می شود، دارد. این مساله می‌تواند برای انواع مختلف آب، متفاوت باشد. چندین روش تصفیه آب پیشنهاد و اجرا شده است. برخی از این‌ها عبارتند از:

 • جمع‌آوری   collecting
 •  ضدعفونی کردن آب (اکثرا شامل ترکیبات کلر)   water disinfection
 • انعقاد   coagulation
 •  ته‌نشینی  settling
 •  فیلتراسیون  filtration
 •  جذب سطحی  adsorption
 •  هوادهی  aeration
 •  فلورایددار کردن fluoridation
 • خنثی‌سازی  neutralization
 •  توزیع  distribution
 • و غیره.

در حال حاضر در نیجریه، تنها تعداد کمی از روش‌های تصفیه آب استفاده می شوند که گندزدایی آب بیشترین استفاده را دارد. به علت استفاده از مواد شیمیایی (بخصوص کلر) برای این فرایند، برخی اثرات جانبی برای آن در نظر می‌گیرند.

دستگاه تصفیه آب خانگی HWPS کاملا استفاده از این مواد شیمیایی را حذف می‌کند، بطوری که آب را بتوان با قیمت ارزان تصفیه کرد و در دسترس ساکنینی قرار داد که بیشتر آنها تهیدست هستند. سازمان استاندارد نیجریه در وبسایت خود بخشی دارد که استاندارد کیفیت آب آشامیدنی نیجریه (2007) در آنجا منتشر شده است.

 

 برای مطالعه ادامه روی لینک زیر کلیک نمایید.

اجزای سیستم تصفیه آب خانگی طراحی شده برای نیجریه

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905