0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب آرشیو مقالات

Why RO Water Purifier Does Not Turn Off

علت خاموش نشدن دستگاه تصفیه آب
20 تیر 1398 278 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب و هوا بهاب نویسنده : مصطفی گردان

به صورت طبیعی یک دستگاه تصفیه آب خانگی پس از مدت کمی کارکرد و به محض پر شدن مخزن ، عملا خاموش شده و نباید برق و یا جریان آب (ریزش آب به فاضلاب) در آن وجود داشته باشد. 

مدت زمان پر شدن مخزن تصفیه آب عموما بین 40 دقیقه تا حداکثر 2 ساعت است. چنانچه پر شدن مخزن تصفیه آب بیش از این زمان طول می کشد و شما متوجه میشوید که دستگاه تصفیه آب به صورت یکسره کار میکند و خاموش نمی شود. برای حل این مشکل باید موارد متعددی بررسی شوند:

1. خرابی سوییچ قطع فشار بالا  : سوییچ های پرشر high pressure وظیفه دارد، پس از پر شدن مخزن و رسیدن فشار آب سیستم به حد نصاب، جریان برق دستگاه را قطع کند. اگر سوییچ فشار بالا تصفیه آب خراب شود، این اتفاق نیفتاده و چون سیستم متوجه پر شدن مخزن نمیشود، دستگاه آب تصفیه کن خاموش نخواهد شد.

Undersink RO Water Filtration System دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

2. فیلتر ممبران خراب است : اگر فیلتر ممبران کیپ شده باشد، هیچ آب تصفیه شده ای از روزنه های آن عبور نکرده و تمامی آب به فاضلاب ریخته میشود. بدلیل عدم تولید آب تصفیه شده، دستگاه نیز دائم کار خواهد کرد. برای کنترل وضعیت فیلتر ممبران ، باید شلنگ خروجی آب تصفیه را از محفظه ممبران خارج کنید و ببینید در هر دقیقه تا چه مقدار آب تولید میشود.

برای یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس که از فیلتر ممبران 50 گالن استفاده میکند، خروجی آب تصفیه شده باید 90 تا 125 سی سی در هر دقیقه باشد. البته بدلیل عمر بالا و خرابی فیلتر ممبران ، ممکن است این میزان کاهش یابد. ولی شما محاسبه کنید که خروجی فعلی چه درصدی از خروجی واقعیست. البته دقت داشته باشید که عملکرد فیلتر ممبران و پمپ در هم تاثیر دارد و شما باید از سالم بودن پمپ مطمئن باشید.

همچنین برای اطمینان بیشتر میتوانید درب هوزینگ ممبران دستگاه تصفیه آب را باز کرده و فیلتر ممبران را با کمک انبردست بیرون بکشید. وضعیت ظاهری فیلتر ممبران را بررسی کنید. تصاویر زیر نحوه باز نمودن و خارج کردن فیلتر ممبران را نشان می دهد.

چگونه فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب را باز کنیم

باز کردن فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

همچنین میتوانید خروجی فاضلاب ممبران را بررسی کنید. نسبت آب تصفیه شده به پساب باید حدود 1 به 2 باشد. اگر حجم پساب به نسبت بسیار بیشتری از آب تصفیه شده بود، فیلتر ممبران خراب است.

Reverse Osmosis Membrane Dirty فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

3. پمپ تصفیه آب ضعیف است : پمپ باید بتواند فشار بالایی را برای فیلتر ممبران فراهم کند. اگر پمپ تصفیه آب بدلیل ضعیف شدن، نتواند فشار لازم را تامین نماید، دستگاه آب شیرین کن RO ساعتها کار کرده و مقدار آب تصفیه شده بسیار ضعیف و کم خواهد بود. بنابراین مدتها طول میکشد که دستگاه آب تصفیه کن خاموش شود. تصویر زیر یک نمونه پمپ معیوب را نشان می دهد.

Water Purification Pump پمپ تصفیه آب

 

 برای تست سالم بودن پمپ تصفیه آب :

aWater Purifier Faucet شیر تصفیه آب

 • گیج فشار یا همان فشارسنج باید عددی بین 80 تا 120 PSI را نشان دهد. اگر گیج فشار مقدار بسیار پایین تری را نشان میدهد، به معنای ضعیف بودن پمپ تصفیه آب است. دقت کنید که پمپ با چه درصدی از توان واقعی خود کار میکند.
 • اگر دستگاه تصفیه آب شما گیج فشار ندارد، بهتر است از طریق اندازه گیری آب خروجی تصفیه شده از فیلتر ممبران، وضعیت پمپ را کنترل نمایید. البته به شرط آنکه از سلامت فیلتر ممبران مطمئن باشید.

4. وجود نشتی در دستگاه تصفیه آب : اگر در هر بخش از دستگاه تصفیه آب که پس از فیلتر ممبران قرار دارد، نشتی ولو به اندازه کم وجود داشته باشد، سبب میشود فشار داخل سیستم کم شده و سوییچ فشار بالا عمل نماید و برای جبران کاهش فشار، عمل تولید آب را ادامه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله علت و روش رفع نشتی دستگاه تصفیه آب را مطالعه نمایید.

5. زانو ممبران یک طرفه خراب است : در این صورت، آب تصفیه شده بر اثر فشار مخزن به داخل محفظه ممبران برگشت داده شده و از طربق خروجی فاضلاب خارج میشود. پس از مدت کوتاهی بدلیل افت فشار آب دستگاه مجدد روشن میشود و این روال ادامه دارد.

 

چنانچه به دنبال تعمیرکار تصفیه آب هستید می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید تا تعمیرکار دستگاه تصفیه آب در منزل شما در هر نقطه از تهران و کرج حضور یافته و با تجهیزات کامل دستگاه شما را نصب و یا تعمیر کرده  و آب تصفیه شده با کیفیت را در اختیار شما قرار دهند. 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905