0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

عملکرد چهار راهی و شیر برقی تصفیه آب آرشیو مقالات

Function of Ro Solenoid Valve and Water Automatic Shut Off Valve

عملکرد چهار راهی و شیر برقی تصفیه آب
19 فروردین 1399 132 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

در این مقاله قصد داریم به مقایسه شیر برقی و چهار راهی تصفیه آب بپردازیم. برای آشنایی با شیر برقی و چهار راهی تصفیه آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

آشنایی با عملکرد چهار راهی تصفیه آب

در چهار راهی تصفیه آب 2 مسیر آب وجود دارد که توسط یک دیافراگم لاستیکی از هم جدا شده اند. بنابراین دارای 2 ورودی و 2 خروجی آب خواهد بود. آب ورودی شهر در یکی از مسیرهای چهار راهی جریان خواهد داشت. این آب ورودی از طریق چهارراهی وارد فیلتر ممبران خواهد شد. از طرف دیگر، آب تصفیه شده که از ممبران خارج می شود، وارد سمت دیگر چهار راهی شده و سپس به مخزن تصفیه آب می رود.

 

Automatic Shut off Valve چهار راهی تصفیه آب

 

در حالت عادی مسیر آب از هر دو طرف باز است و آب در جریان خواهد بود. به مرور که آب تصفیه شده و وارد مخزن می شود، بدلیل فشار موجود در مخزن، فشار در شلنگی که آب تصفیه دارد بالا می رود. زمانی که فشار حد مشخصی را رد کند، به دیافراگم چهار راهی تصفیه آب فشار آورده و سبب میشود مسیر دیگر که مسیر ورودی آب شهری است، مسدود شود. بدین ترتیب پس از تولید آب به اندازه کافی، دیگر اجازه عبور آب از دستگاه داده نمیشود.

هر زمان که آب مخزن مصرف شود، فشار داخل شلنگ کم شده و دیافراگم مسیر آب ورودی شهری را جهت انجام عمل تصفیه باز می کند.

 

Water purifierAutomatic Shut off Valve محل نصب چهار راهی تصفیه آب

 

 چهار راهی تصفیه آب در دو مدل خانگی و نیمه صنعتی طراحی و تولید شده است که هرکدام میتواند دارای اتصالات فیتینگی و یا مهره ای باشد.

آشنایی با اتصالات دستگاه تصفیه آب

انواع اتصالات دستگاه تصفیه آب

نحوه باز و بسته کردن اتصالات مهره ای دستگاه تصفیه آب

نحوه باز و بسته کردن اتصالات فیتینگی دستگاه تصفیه آب

Automatic Shut off Valve چهار راهی تصفیه آب

 

مزایای چهار راهی تصفیه آب

 • عدم نیاز به برق 
 • قیمت ارزانتر

 

معایب چهار راهی تصفیه آب

 • تاخیر در عملکرد. روشن و خاموش شدن پمپ تصفیه آب از طریق دریافت فرمان از سوئیچ سنسور فشار بالا انجام میشود. در حالی که چهار راهه مکانیکی خودش فشار آب مخزن را کنترل کرده و مسیر را باز و بسته می نماید. بدلیل اختلاف در تشخیص فشار بین سوییچ قطع کن فشار بالا و چهار راهی ، ممکن است این دو همزمان عمکل نکنند.
 • در صورت پارگی دیافراگم چهارراهی تصفیه آب ، آب شهری و آب تصفیه شده باهم مخلوط شده و وارد مخزن خواهند شد که میتواند باعث افت کیفیت مخزن شود. همچنین جریان فاضلاب بدلیل عدم قطع شدن مسیر همیشه برقرار بوده و عموما تشخیص این مشکل توسط مصرف کننده سخت است.
 • نصب آن مشکل تر است.

مقاله تصویری نحوه تعویض چهار راهی دستگاه تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

Automatic Shut off Valve چهارراهی دستگاه تصفیه آب

 

 

آشنایی با عملکرد شیر برقی تصفیه آب

شیر برقی با کمک برق دستگاه تصفیه آب کار میکند. این شیر دارای یکی ورود و یک خروج آب است و در مسیر آب ورودی به هوزینگ فیلتر ممبران قرار داده می شود. در حالت عادی شیر برقی تصفیه آب بسته است و اگر برق آن وصل شود، شیر باز خواهد شد. معمولا برق پمپ و شیر قطع کن خودکار را به صورت موازی طراحی میکنند. بنابراین هر زمان که نیاز به تولید آب تصفیه شده باشد و برق به پمپ داده شود، همزمان برق شیر قطع کن نیز برقرار شده و مسیر ورود آب باز میشود.

RO Water Purifier Solenoid Valve شیر برقی تصفیه آب

 

مزایای شیر برقی تصفیه آب

 • همزمانی عملکرد با سیستم 

 

معایب شیر برقی تصفیه آب

 • هزینه بالاتر
 • در صورت خرابی شیر برقی، ممکن است مسیر مسدود شده و آب به پمپ نرسد. در این صورت پمپ برای مدت طولانی، بدون آنکه آبی در دسترس آن باشد، کار خواهد کرد. این مساله ممکن است سبب سوختن پمپ و بروز ایرادات دیگر شود.
 • روشن و خاموش شدن پمپ از طریق دریافت فرمان از سوییچ فشار بالا انجام میشود. در حالی که چهار راهی تصفیه آب خودش فشار آب مخزن را کنترل کرده و مسیر را باز و بسته می نماید. بدلیل اختلاف در تشخیص فشار بین سوییچ فشار بالا و چهار راهی ، ممکن است این دو همزمان عمل نکنند.

 

مقاله تصویری آموزش نصب و تعویض شیر قطع کن برقی دستگاه تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

آموزش نصب و تعویض چهار راهی تصفیه آب با شیر برقی

 

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905  و  09129418377 ، ایمیل info@wfiltration.com و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

**sh   /     ***

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905