سیستم های تصفیه آب بهاب

تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد و بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آب مشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شما جامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه های تصفیه آب

فناوری نوین تصفیه آب زیلم برای استفاده مجدد از فاضلاب در کویت آرشیو مقالات

Xylem treatment technologies to help Kuwait reuse wastewater

فناوری نوین تصفیه آب زیلم برای استفاده مجدد از فاضلاب در کویت
22 اسفند 1395 130 بازدید

منبع : waterworld.com / مترجم :

شرکت زیلم Xylem که در زمینه انواع روش های تصفیه آب فعالیت دارد، اخیرا یک قرارداد 8 میلیون دلاری برای توسعه و تامین فناوری تصفیه آب و فاضلاب در شهر دبی امارات متحد عربی برنده شده است. این پروژه برای تصفیه آب به حجم  600000 مترمکعب در روز و تاسیسات احیای آب در صلیبیه کویت ایجاد شده است.

این پروژه برای گسترش تاسیساتی خواهد بود که نهایتا  در خدمت آبیاری نواحی آبخیز جنوبی و غربی کویت خواهد بود. به این دلیل که آبیاری این مناطق رشد گسترده ای داشته است.این پروژه قصد دارد ا روشهای تصفیه آب اولترا فیلتراسیون (UF) و غشای اسمز معکوس (RO) به عنوان تصفیه سوم و مراحل تکمیل کاری استفاده کند.

شرکت زیلم فناوری‌های تصفیه آب را برای استفاده در مرحله تصفیه دوم در تاسیسات تامین خواهد کرد، از جمله فناوری هوادهی حباب سانیتیرSanitaire ، پمپ‌های Flygt ultra low-head فلیگت و میکسرهای کم سرعت، دمنده‌های هوادهی، شبکه‌های هوایی فولادی و هوادهی فلیگت جت در هضم کننده‌های هوازی.

متوسط بارش باران در کویت کمتر از 120 میلیمتر سالانه است. آب‌های زیرزمینی، منبع اصلی هستند که 36% آب سالانه کویت را تامین می‌کنند، از جمله 90% آب مورد استفاده برای آبیاری و باغداری.

هر چند، این منبع گرانبها بیش از حد مورد استخراج قرار گرفته، به سرعت تهی شده و در معرض آلودگی از منابع مختلف از جمله کاوش و پالایش نفت، حشره‌کش‌ها، آفت‌کش‌ها و کودهای مورد استفاده در کشاوری، سایت‌های دفن زباله و عملیات تجاری است و طی جنگ خلیج فارس در سال 1991 خاک توسط هیدروکربن‌ها آلوده شده است.

طی فاز نخست توسعه تاسیسات تصفیه آب در خرافی زیلم قبلا نقش مشابهی داشته است. انتظار می‌رود گسترش تاسیسات تا بهار 2016 تکمیل شده و از 2017 Q1 عملیاتی شود.

دیمیتری آناگنوستوپولوس Dimitris Anagnostopoulos، مدیر پروژه خرافی Kharafi National گفت «ما به دنبال اجرای مفاهیم عملکرد و بهینه‌سازی تجهیزات تصفیه آب هستیم که تیم تحقیق و توسعه و مهندسی زیلم توسعه داده است.»

Xylem treatment technologies to help Kuwait reuse wastewater