0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

فیلتراسیون غشاء آرشیو اخبار

Membrane Filtration

فیلتراسیون غشاء
17 آذر 1397 58 بازدید
منبع : foursintgroup

در این بخش فیلتراسیون غشاء را بررسی می کنیم. برای مشاهده بخش های قبلی، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

بخش اول :  تصفیه آب 

 بخش دوم : منابع مختلف آب

بخش سوم : فرآیندهای تصفیه آب

بخش چهارم : فرآیندهای تصفیه آب ـ تنظیم pH

بخش پنجم :  انعقاد و لخته سازی در تصفیه آب

بخش ششم : ته نشینی در تصفیه آب

بخش هفتم : شناورسازی با هوای محلول در تصفیه آب

بخش هشتم : فیلترهای شنی تصفیه آب

 

فیلترهای غشایی بصورت گسترده برای تصفیه آب آشامیدنی و تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. فیلترهای غشایی برای فیلتر کردن آب آشامیدنی، می‌توانند تقریبا تمام ذرات بزرگتر از 0.2 میکرومتر از جمله ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم را حذف کنند.

زمانی که هدف استفاده مجدد از آب برای صنعت، برای اهداف داخلی محدود، یا پیش از تخلیه آب به رودخانه‌ای است که در پایین دست شهرها استفاده می شود، فیلترهای غشاء شکل موثری از تصفیه ثالث هستند .

این‌ فیلترهای تصفیه آب به طور گسترده‌ای در صنعت، مخصوصا برای تهیه نوشیدنی (از جمله آب معدنی) استفاده می شوند. با این حال هیچ فیلتراسیونی نمی‌تواند مواد محلول در آب از قبیل فسفر، نیترات و یون‌های فلزات سنگین را حذف کند.

 

حذف یون‌ها و سایر مواد محلول

غشاهای اولترافیلتراسیون ، از غشاهای پلیمری با منافذ میکروسکوپی شکل گرفته بصورت شیمیایی، برای تصفیه مواد محلولی که مانع استفاده از منعقد کننده‌ها می‌شود، استفاده می‌کند. این نوع واسط غشاء تعیین می‌کند چه مقدار فشار برای حرکت دادن آب نیاز است و چه اندازه میکروارگانیسم را می‌توان تصفیه کرد.

 

تبادل یون

سیستم‌های تبادل یون از رزین تبادل یونی یا ستون‌های زئولیت بسته‌بندی شده، برای جایگزینی یون‌های ناخواسته استفاده می‌کنند. رایج‌ترین مورد سختی‌گیری آب شامل حذف یون‌های +Ca2 و +Mg2 است که آنها را با یون‌های (دوست دار صابون) +Na یا +K جایگزین می‌کند. رزین‌های تبادل یون همچنین برای حذف یون‌های سمی مانند نیتریت، سرب، جیوه، آرسنیک و بسیاری دیگر استفاده شده اند.

Ion exchange resin used in water treatment رزین تبادل یونی مورد استفاده در تصفیه آب

 

سختی‌گیری رسوبی

آب غنی از سختی (یون‌های کلسیم و منیزیم) با آهک (اکسید کلسیم) و یا خاکستر سودا (کربنات سدیم) تصفیه شده تا کربنات کلسیم با استفاده از اثر معمول یون از محلول رسوب کند.

 

الکترود یونیزاسیون

آب از بین یک الکترود مثبت و یک الکترود منفی عبور می‌کند. غشاهای تبادل یون، تنها به یون‌های مثبت امکان عبور از آب تصفیه شده به سمت الکترودهای منفی داده و تنها یون‌های منفی به سمت الکترود مثبت می‌روند. آب یونیزه شده با خلوص بالا بطور پیوسته تولید می‌شود، مشابه تصفیه تبادل یون. حذف کامل یون‌ها از آب مسئول برآوردن شرایط مناسب است.

آب معمولا با یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس پیش تصفیه شده تا آلوده کننده‌های ارگانیک غیر یونی را حذف کرده و غشای انتقال گاز برای حذف دی اکسید کربن پیش تصفیه شده است. اگر جریان تغلیظ دوباره به ورودی دستگاه اسمز معکوس داده شود، بازیابی 99% آب امکان پذیر است.

 

در بخش بعدی ضد عفونی کردن آب را بررسی خواهیم کرد. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905