0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

عملکرد فیلتر pp تصفیه آب آرشیو مقالات

Sediment Polypropylene Water Filter

عملکرد فیلتر pp تصفیه آب
16 شهریور 1398 384 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

در مقاله قبل با نقش فیلتر PP در دستگاه تصفیه آب ، دقت و ابعاد مختلف آن و همچنین ساختار فیلتر رسوب گیر الیافی آشنا شدید. در این بخش قصد داریم به عملکرد فیلتر pp تصفیه آب ، اشکال مختلف و زمان تعویض آن بپردازیم. برای مطالعه بخش اول روی لینک زیر کلیک نمایید.

آشنایی با فیلتر الیافی تصفیه آب

 

فیلتر رسوب گیر الیافی به صورت یک استوانه توخالی طراحی میشود. آب از بیرون بدنه با فشار وارد لایه های فیلتر شده و ضمن عبور از لایه های فشرده، ناخالصی های خود را جا میگذارد. در انتها آب تصفیه شده از قسمت داخلی خارج میشود.

برای استفاده از فیلتر الیافی نیاز به یک محفظه مناسب است که به آن هوزینگ تصفیه آب هم می گویند. برای دیده شدن وضعیت فیلتر رسوب گیر الیافی ، عموما محفظه فیلتر PP را به صورت شفاف طراحی می کنند. اغلب محفظه های فیلتر الیافی از جنس پلاستیک فشرده هستند.

فیلتر رسوب گیر الیافی جهت خاصی برای نصب ندارد و از هر طرف قابل استفاده می باشد. برای استقرار درست فیلتر الیافی، همان طور که در تصویر مشاهده میکنید زائده ای در قسمت پایین و بالای هوزینگ تصفیه آب طراحی شده است. این زایده ها درون فیلتر فرو رفته و موجب عایق بندی مسیر ورود و خروج آب میشوند. بنابراین آب تنها میتواند از بدنه فیلتر عبور کند.

مشخصات هوزینگ پلاستیکی

در برخی موارد در بالا و پایین فیلتر الیافی، یک اورینگ طراحی شده که سبب عایق بندی بهتر فیلتر PP می شود.

مانند تصویر زیر، آب وارد هوزینگ تصفیه آب شده و چون همه مسیرها عایق بندی شده و مسدود است، در اطراف بدنه فیلتر الیافی قرار میگیرد. آب بر اثر فشار وارد بدنه فیلتر PP شده و نهایتا از قسمت داخلی خارج میگردد. شکل محفظه ها به گونه ای طراحی میشود که ورود و خروج آب از فیلتر به درستی انجام شود.

 

Sediment Polypropylene Water Filter فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب

 

 

اشکال مختلف فیلتر الیافی:

شکل ظاهری فیلتر الیافی ممکن است ساده ، خطی و یا سوزنی باشد. در واقع وجود شیارها یا فرورفتگی ها برای افزایش سطح مقطع است. اما بدلیل عمق کم آنها بیشتر جنبه زیبایی دارد و تاثیر آن در عملکرد فیلتر بسیار ناچیز است. از طرف دیگر، فیلتر الیافی در دو نوع هوزینگی و خطی ( این لاین inline ) تولید می شود. فیلترهای آب هوزینگی قابل تعویض هستند، منتها برای استفاده حتما به یک هوزینگ تصفیه آب نیاز دارند.

 Sediment Polypropylene Water Filterفیلتر الیافی خطی ، فیلتر الیافی هوزینگی

فیلترهای خطی به صورت یکپارچه با محفظه خود طراحی و تولید میشوند. بنابراین پس از پایان عمر کاری، فیلتر آب و محفظه باهم تعویض خواهند شد. مزیت فیلتر خطی این است که بهداشتی تر بوده و نصب آن آسانتر است. اما عموما قیمت های بیشتری دارند.

فیلترهای خطی از لحاظ قطر در اندازه های متفاوت تولید میشوند. عموما قطر ۲،۵ و ۲ اینچ آنها رایج تر است. فیلترهای با قطر بیشتر، ظرفیت بالاتری برای تصفیه آب دارند.

 

سرویس و نگهداری فیلتر رسوب گیر الیافی تصفیه آب :

فیلتر الیافی ظرفیت خاصی برای فیلتراسیون دارد که با توجه به دقت، قطر، ارتفاع و تکنولوژی ساخت، توسط کارخانه تعیین میشود. معمولا عمر فیلتر الیافی به دو صورت زمانی و گالن آب قابل تصفیه، تعریف میشود. به عنوان نمونه یک فیلتر الیافی ۵ میکرون خانگی، میتواند تا ۶ ماه یا تصفیه ۵۰۰۰ لیتر آب کارکرد داشته باشد.

نکته مهم اینکه فیلتر الیافی به هیچ عنوان قابل شستشو و استفاده مجدد نیست. زیرا شستن فیلتر PP تنها سطح آن را تمییز کرده و لایه های داخلی که از گل و لای اشباع شده اند، قابل احیاء نیستند. با نفوذ گل و لای به فیلتر الیافی، رنگ آن تغییر پیدا میکند و طیف رنگی از زرد تا قهوه ای تیره خواهد داشت. نباید اجازه دهیم گل و لای ااز لایه های انتهایی عبور کنند. فیلتر PP تصفیه آب  قبل از اشباع کامل باید تعویض شود.  عوارض تعویض نکردن به موقع فیلتر الیافی دستگاه تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

used dirty rusty sediment water-filter cartridge فیلتر رسوب گیر الیافی تصفیه آب

برای کنترل این موضوع، محفظه فیلتر الیافی را عموما شفاف میسازند. بنابراین با کنترل رنگ این فیلتر تصفیه آب ، میتوان به صورت تقریبی عمر آن را حدس زد. همچنین در بازه های چند ماهه میتوان فیلتر PP را از هوزینگ تصفیه آب خارج نموده و لایه های داخلی آن را از نظر اشباع نشدن، بصورت چشمی بررسی کرد. 

عمر فیلتر الیافی بستگی به حجم ناخالصی ها و میزان مصرف بین سه تا شش ماه پیشنهاد میشود. اما در مناطقی از کره زمین که مقدار شن و ماسه بیشتری در آب وجود دارد، عمر فیلتر الیافی میتواند بسیار کوتاه و در حد یک ماه باشد. آموزش تعویض فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی ـ فیلتر رسوب گیر الیافی را از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

 

سایر ملاحظات فیلتر الیافی:

فیلترهای الیافی، با توجه به نوع و کیفیت مواد بکار برده شده در آن، دقت،  تکنولوژی ساخت، هوزینگی بودن یا خطی بودن فیلتر، قیمت های متفاوتی دارد. نکته مهم این است که فیلتر الیافی تنها میتواند ذرات معلق غیر محلول در آب را حذف کند. بنابراین در مورد حذف یا کاهش نمک، گچ و آهک آب هیچ نقشی نخواهد داشت.

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905