0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

مزایای تصفیه آب اسمز معکوس نسبت به سایر روش های فیلتراسیون آب آرشیو مقالات

Advantages Of A Reverse Osmosis Water System Over Other Purification Methods

مزایای تصفیه آب اسمز معکوس نسبت به سایر روش های فیلتراسیون آب
26 مرداد 1398 174 بازدید

منبع : wateradvise مترجم : مصطفی گردان

با همه خطراتی که در  آلودگی آبهای دنیا با آن روبرو هستیم، این نکته بسیار حائز اهمیت است که خانواده ما از بهترین کیفیت آب ممکن برخوردار باشند. برای رسیدن به این هدف می توانید روش های مختلف زیادی را امتحان کنید، مانند خرید آب معدنی. اما این روش می‌تواند بسیار هزینه‌بردار باشد و همچنین باید مقوله تولید زباله و آسیب به محیط زیست را در نظر گرفت.

در نتیجه، بهترین راه برای تولید آب آشامیدنی تمیز، خرید یک دستگاه تصفیه آب دقیق است. اما سؤال اصلی اینجاست که در بین انواع مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار، کدام‌ یک بهترین است؟

بین همه سیستم‌های تصفیه آب موجود در بازار، دقیقتر و اقتصادی‌ترین نوع آن دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است. این سیستم شامل فیلترهای پیش تصفیه ( فیلتر رسوب گیر الیافی ، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک )  برای حذف شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، زنگ و پوسیدگی لوله ها، کلر و ترکیبات شیمیایی و آلاینده‌های سمی می باشد. تصویر زیر یک سیستم اسمز معکوس خانگی ۶ مرحله ای را نشان می دهد.

 RO Water Purification System دستگاه تصفیه آب ۶ مرحله ای

 

 برای اینکه بیشتر در مورد مزایای سیستم اسمز معکوس RO و مزیت آن نسبت به دیگر روش‌های فیلتراسیون بدانید در اینجا چند مورد را ذکر می‌کنیم :

 

دستگاه اسمز معکوس RO انواع آلاینده های بسیاری را حذف می‌کند

یک سیستم اسمز معکوس به طور معمول شامل فیلتر ممبران است که ذرات و یون‌ها را از آب جدا می‌کند. سایر فیلترهای آب نیز کمک کرده تا دیگر ناخالصی ها را تصفیه کنند و نهایتا آبی تمیز و مطمئن حاصل شود. این آلاینده‌ها شامل باکتری، ویروس، گرد و غبار، لجن، یون‌ها، فلزات سنگین، کلوئیدها و سایر مولکول‌های آلی است. این ویژگی باعث می شود اسمز معکوس در تولید آب آشامیدنی تمیز و ایمن بسیار کارآمد باشد.

 

دو ویژگی منحصر به فرد تصفیه آب RO 

با استفاده از روش بسیار دقیق اسمز معکوس، این سیستم می تواند هرگونه نمک و شوری آب را حذف کند به همین دلیل به آن آب شیرین کن نیز می گویند.

سیستم RO  قادر است هر نوع گچ، آهک و سختی آب را به آسانی حذف نماید به همین دلیل آنها را به عنوان نرم کننده آب می شناسند.

دو ویژگی ذکر شده تنها در انحصار تصفیه آب RO است.

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، به راحتی بوی آب را حذف می‌کند

یکی از فیلترهای بسیار موثر دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس RO ، فیلترهای کربنی است. عموماً فیلتر کربن از جنس زغال فعال است. نحوه کارکرد آن، جذب بوی ناشی از وجود آلاینده‌هایی مانند کلر و ید است. این سیستم، آب آشامیدنی تمیز و بدون بو در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. برای آشنایی بیشتر با فیلتر کربن فعال روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

تعمیر و نگهداری ساده

در دستگاه اسمز معکوس ، آب شیر با فشار وارد فیلترهای تصفیه آب اولیه شده پس از تصفیه اولیه، با قدرت پمپ جداگانه ای وارد غشاء ممبران می شود تا بتواند فرآیند اسمزی را معکوس کند. به این ترتیب آب تمیز و شفاف تولید می شود. این مفهوم ساده، امکان تعمیر و نگهداری ساده را به شما می‌دهد و برای مدت‌ زمان طولانی کار می‌کند.

فیلترهای اولیه به صورت دوره ای و هر 6 ماه یکبار تعویض می شوند. این کار به آسانی انجام میشود. فیلتر ممبران مرتباً توسط خود سیستم شستشو می‌شود، بنابراین نیازی به شستشوی متناوب نیست و تا 2 سال نیز عمر می کند. سایر فیلترها نیز عمری بیشتر از یک سال دارند.

بنابراین نگهداری تصفیه آب RO بسیار ساده خواهد بود.

 

طول عمر بالای دستگاه تصفیه آب

در حالت ایده آل ، فیلترهای پیش تصفیه در دستگاه اسمز معکوس باید نهایتا هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند.

برخلاف سایر روش‌های تصفیه آب مانند پارچ تصفیه یا تصفیه سرشیری که باید هر 2 تا 4 هفته یکبار، فیلترهای آب تعویض شوند، این زمان برای اسمز معکوس بسیار طولانی در نظر گرفته شده است.

از لحاظ قطعات استفاده در تصفیه آب RO ، می توان گفت طول عمر بسیار بالایی برای آنها وجود دارد. به عنوان نمونه پمپ تصفیه آب می تواند بالای 10 سال نیز کار کند. سوییچ های تصفیه آب عمری بالای 7 سال دارند. سایر قطعات تصفیه آب نیز به همان اندازه قدرتمند و با دوام هستند. البته اینها درشرایطی است که سرویس و نگهداری تصفیه اب به درستی انجام شده باشد.

بنابراین طول عمر سیستم اسمز معکوس می‌تواند چندین سال باشد.

 

بسیار اقتصادی

علاوه بر نیاز حداقل به تعمیر و نگهداری، این روش تصفیه آب با محیط‌زیست بسیار سازگار است. فاضلاب حاصل از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به اندازه ای تمیز است که می تواند برای آبیاری گیاهان یا شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین، در مقایسه با خریدن بطری آب معدنی و تعمیر و نگهداری زیاد دیگر سیستم‌های فیلتراسیون ، در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

برای درک میزان کارایی سیستم RO ، در ادامه مقایسه سیستم اسمز معکوس و سایر روش‌های تصفیه آب ارائه شده است. برای مشاهده  سایرمزایا و معایب دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

استفاده از اشعه ماوراء بنفش Ultraviolet Radiation

این روش شامل استفاده از لامپ ماوراء بنفش است که به راحتی وی تصفیه آب RO نصب میشود. این فیلتر در مرحله آخر دستگاه قرار داده می شود و ویروس و باکتری را از بین می‌برد.

برخی از سیستم‌های آب اسمز معکوس نیز از چنین لامپ های UV استفاده می کنند، مشکل استفاده از این لامپ، عدم توانایی در حذف ذرات، یون و فلزات سنگین است.  باوجود اینکه از آلودگی باکتریایی در امان هستید، اما در معرض مسمومیت با فلزات سنگین مانند سرب هستید. تصویر زیر یک نمونه فیلتر یووی تصفیه آب که در دستگاه اسمز معکوس خانگی مورد استفاده قرار می گیرد را نشان می دهد. Ultraviolet Water Filter فیلتر یووی تصفیه آب

اولترافیلتراسیون Ultrafiltration

این روش بسیار مشابه اسمز معکوس است. عموما از سه فیلتر تصفیه آب استفاده می‌کند که اندازه‌های متفاوتی دارند و به‌طور مؤثری ذرات، میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌ها را به دام می‌اندازد. تنها مشکل این روش عدم توانایی حذف مولکول‌هایی است که باعث سختی آب می‌شوند.

 

تقطیر Distillation

قدیمی‌ترین روش تصفیه آب که با گرم کردن آب تا نقطه جوش و چگالش و ذخیره آب چگالیده عمل می‌کند. معایب زیادی در این روش وجود دارد. بیشتر آلاینده‌های آلی مانند آفت‌کش‌ها در چگالنده محبوس می‌شوند و ممکن است در آنجا تغلیظ شوند.  

برای کار با چنین سیستمی انرژی زیادی لازم است و مدتی طول می کشد تا آب تمیز تولید شود. این روش بسیار مشابه سیستم اسمز معکوس است، از سه فیلتر تصفیه آب استفاده می‌کند که در سه سایز هستند و به‌طور مؤثر ذرات، میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌ها را حذف می‌کند. پس عجله کنید و امروز سیستم اسمز معکوس را تهیه کنید.

  

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

 

*ن  /  ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905