0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

مصاحبه با آریک دایان جهت راه حل های تصفیه آب و تامین آب تصفیه شده و پاکیزه آرشیو مقالات

Water Solutions An Interview With Arik Dayan

مصاحبه با آریک دایان جهت راه حل های تصفیه آب و تامین آب تصفیه شده و پاکیزه
23 تیر 1396 24 بازدید

منبع : تکنولوژی آزوکلین مترجم :

راه‌حل‌هایی درباره تصفیه آب: مصاحبه با آریک دایان مدیرعامل سیستم‌های آب آمیاد

آریک دایان، مدیر عامل سیستم‌های آب آمیاد با مسئولیت محدود، با جی پی توماس در آخرین مقاله AZoCleantech بینش‌هایی از صنعت، در مورد نیاز به تصفیه آب و تامین آب تصفیه و پاکیزه و پایدار صحبت می‌کند.

GT: لطفا بصورت خلاصه ، صنعتی که آمیاد در آن کار می‌کند و محرک‌های کلیدی آن را معرفی کنید.

آریک: آمیاد در بازار جهانی راه‌حل‌های تصفیه آب و فیلتراسیون ، فعالیت می‌کند. ما در بخش‌های صنعتی، شهری، آبیاری، نفت و گاز و آب توازن، خدمت رسانی می‌کنیم.

چندین محرک کلیدی برای این بازارها وجود دارد. تغییرات آب و هوایی باعث می‌شود آب به منبعی کمیاب‌تر از همیشه تبدیل شود. در همین حال ، رشد جمعیت باعث فشار به مقدار محدود آب آشامیدنی، همچنین تولید غذا و ده‌ها هزار استفاده دیگر می‌شود. این مساله بخصوص در کشورهای درحال توسعه چشمگیر است که مدرن‌سازی باعث ایجاد تقاضای بیشتر برای استفاده از آب در مقاصد صنعتی می‌شود. بصورت برابر، در سرتاسر جهان مقررات فزاینده‌ای بخصوص در کشورهای در حال توسعه وجود دارد که قبلا فاقد چنین استانداردهایی برای مدیریت کیفیت آب از جمله فاضلاب رها شده در محیط زیست بود. بطور مشخص، مقررات آورده شده توسط سازمان دریانوردی بین‌المللی، محرک اصلی راه‌حل‌ها و خدمات ، در صنعت آب توازن است.

 GT: لطفا توضیح مختصری در مورد شرکت آمید بدهید.

آریک: آمید تولید کننده راه‌حل‌های تصفیه آب و فیلتراسیون است که در سال 1962 تاسیس شده. شعبه اصلی آن در اسراییل است و نه زیرمجموعه در سرتاسر جهان داریم. در کل با 690 کارمند و همچنین شبکه‌ای از 170 توزیع کننده داریم. ما راه‌حل‌هایی برای محدوده گسترده‌ای از مشتریان در 70 کشور ارایه می‌کنیم از جمله کاربران نهایی مثل Air Liquide, Bayer AG, Ondeo, Veolia و BHEL.

GT: آمیاد یکی از معدود تولیدکنندگان فیلتر تصفیه آب است که فناوری اسکن مکش را ارایه می‌کند؛ لطفا توضیح دهید این فناوری چگونه کار می‌کند و مزایای آن چیست؟

آریک: فناوری اسکن مکش امکان خود اسکنیِ اتوماتیک و موثر فیلتر تصفیه آب را فراهم می‌کند تا فرایند فیلتراسیون بهینه شود. فیلترهای اسکن مکش یک پرده چند لایه‌ی فولادی دارد. با انباشته شدن جامدات معلق روی پرده طی فرایند فیلتراسیون آب ، تفاضل فشار باعث راه اندازی مکانیزم خودپاکسازی شده که بوسیله آن تخلیه متمرکز با سرعت و کلا کیک فیلتر را حذف می‌کند.

فناوری اسکن مکش آمیاد از کمتر از 1% کل آب فرایند برای پاکسازی استفاده می‌کند. پاکسازی «تنها در صورت نیاز» منجر به حداقل اتلاف آب و انرژی می‌شود. فناوری اسکن مکش باعث حذف نیاز به ایزوله کردن فیلتر تصفیه آب را طی چرخه پاکسازی ، حدف می کند این فناوری با کمترین نیاز به خروجی، امکان یک جریان فرایند بی‌وقفه را فراهم می‌کند.

GT: برخی از مزایای اصلی انواع دستگاه تصفیه آب و منحصر بفرد بودن آنها را بیان کنید.

آریک: راه‌حل‌های آمیاد چندین مزیت کلیدی با قابلیت‌های منحصربفرد و فناوری‌های ثبت شده دارد. ما یکی از بزرگترین شرکت‌های فیلتراسیون و تصفیه آب با تنوعی از راه‌حل‌های تصفیه آب فناورانانه مبتنی بر 3 برند خود هستیم؛ آمیاد، آرکال و فیلتومات.

راه‌حل‌های ما از مواد شیمیایی یا پلیمرها استفاده نمی‌کنند؛ از حداقل تخلیه پشتی آب با کمتر از 1% کل جریان مورد استفاده طی پاکسازی استفاده می‌کند و بسیاری از این دستگاه های تصفیه آب حتی به برق هم نیاز ندارند. بعلاوه، با تعداد خیلی کمی قطعات متحرک، به نگهداری کمی هم نیاز دارند. همچنین این دستگاه تصفیه آب با اندازه کوچکی که دارند فضای کوچکی را هم اشغال می کنند. و این یعنی صرفه جویی در فضای نصب. همینطور از نظر محیط زیستی هم مناسب هستند و هزینه سرمایه‌گذاری و عملیاتی کمی به ازای هر متر مکعب آب دارند.

GT: ابزارهای شما معمولا در چه موقعیت‌هایی استفاده می‌شوند؟

آریک: راه‌حل‌های آمیاد در موقعیت‌های مختلفی استفاده شده‌اند، زیرا ما به محدوده گسترده‌ای از صنایع و مشتریان خدمات می‌دهیم. هرچند، اشتراک این موقعیت‌ها این است که همگی آنها می‌خواهند با استفاده از راه‌حل‌های کارآمد، مطمئن و سازگار با محیط زیست، آب تصفیه شده و پاکیزه تولید کنند. در برخی مواقع، راه‌حل‌های ما را می‌توان بصورت جداگانه استفاده کرد؛ مثلا در یک کارخانه نمکزدایی که فناوری آمیاد از غشاهای اولترا فیلتراسیون محافظت می‌کند تا فرایند کلی پاکسازی موثرتری بدست آید.

GT: لطفا در مورد بررسی موردی موفقیت در آمیاد توضیح بدهید.

آریک: اصولا، جنوب استرالیا در سالهای عادی 40% منبع آب خود را به رودخانه مورای وابسته بوده است در حالیکه در سالهای خشکسالی تا 90% آب خود را از این منبع محدود تامین می‌کند. با رشد جمعیت، این موقعیت بدتر می‌شود. برای اطمینان از یک منبع آب ایمن و کاهش وابستگی ناحیه به رودخانه مورای، دولت تصمیم گرفت تاسیسات نمکزدایی در آدلاید راه‌اندازی کند تا 13000 مترمعکب در ساعت آب تصفیه و نمکزدایی شده تهیه کند. این تاسیسات نیازمند یک دستگاه پیش تصفیه آب با ظرفیت 26000 مترمکعب در ساعت بود که می‌تواند از آب دریا تامین شود. همچنین تاسیسات می‌بایست کارآمد باشد، مصرف انرژی کاهش یافته‌ای داشته و نیازمند مواد شیمیایی بود.

آمیاد با توسعه فناوری فیلتراسیون آب دیسکی آرکال برای مرحله فیلتراسیون اولیه برای محافظت از غشای UF، این درخواست‌ها را برآورده کرد. همچنین این موقعیت شامل منی فولدهایی پلیمری بود تا تمام مولفه‌های سیستم ضد آب دریا باشند. برای صرفه‌جویی در انرژی، فیلترهای تصفیه آب با منبع آب خارجی با فشار 3.5 بار آبکشی می‌شدند.

GT: درحال حاضر آمید پنجاهمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد: در طی این زمان، صنعت تصفیه آب چه تغییری کرده است؟

آریک: طی 50 سال گذشته جمعیت جهان افزایش چشمگیری یافته است. رشد صنعتی و فناورانه باعث ارتقای چشمگیر سطوح آلودگی شده و آگاهی اجتماعی در مورد اثرات گلخانه‌ای بر زمین و منابع آن منجر به تقاضای بیشتر برای آب تصفیه و پاکیزه شده است. این مساله باعث شده تا صنعت به دنبال فناوری‌ها، راه‌حل‌ها و محصولات جدیدی باشد که رضایت مورد نیاز را فراهم کند.

GT: وعده شما ارائه آب تصفیه و پاکیزه با استفاده از فناوری پاک بوده است: برای دستیابی به این وعده چه می‌کنید؟

آریک: راه‌حل‌های آمیاد عاری از مواد شیمیایی هستند و از کمترین مقدار آب شستشوی دوباره ، برای جلوگیری از اتلاف آب استفاده می‌کند و در صورت نیاز به برق از کمترین میزان برق استفاده می‌کند.

GT: دستگاه های تصفیه آب و فیلتراسیون آب چه سودی می‌توانند برای محیط زیست داشته باشند؟

آریک: راه‌حل‌های آمیاد امکان بازیابی و احیای آب را فراهم می‌کنند که یکی از ارزشمندترین منابع جهان است. همچنین این کار را به روشی انجام می‌دهند که بخاطر کارآمدی، عاری بودن از مواد شیمیایی و استفاده از کمترین مقدار برق، بیشترین سود را برای محیط زیست دارد.

GT: آمیاد اخیرا قراردادی را با کارخانه نمکزدایی آشدود گروه مکوروت اسراییل امضا کرده‌اید، لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدهید.

آریک: این قرارداد برای فراهم آوردن ذستگاه تصفیه آب و فیلتراسیون دیسکی اتوماتیک خودپاک کننده آرکال سوپر گلکسی (SpinKlin R) برای محافظت از غشاهای اولترافیلتراسیون در کارخانه نمکزدایی آشدود گروه مِکوروت است. سیستم آمیاد درجه فیلتراسیونی تا 100 میکرون خواهد داشت و نرخ جریان 40000 مترمعکب در ساعت را باید تحمل کند. کارخانه نمکزدایی آشدود، که براساس شروع اولیه عملیات در اوایل 2013، یکی از بزرگترین تاسیسات در اسراییل خواهد بود، سالانه 100 میلیون مترمعکب آب تولید کرده و تقریبا 15% مصرف آب داخلی اسراییل را فراهم می‌کند. 

GT: آینده پیشرفت فیلتراسیون و تصفیه آب طی 10 سال آینده را چه می‌بینید؟

آریک: چندین روند رشد و ظهور در صنعت تصفیه آب و فیلتراسیون وجود دارد.

با ادامه رشد بازارهای در حال ظهور کشورها، نیاز فزاینده‌ای به زیرساخت وجود خواهد داشت. بطور مشابه، با پذیرش مقررات محیط زیستی، راه‌حل‌های پاک مثل آمیاد بطور فزاینده‌ای مورد درخواست قرار می‌گیرند.

صنعت کشتیرانی و نیازهای آب توازن، بخش درحال رشدی در بازار تصفیه آب و فیلتراسیون آب است. این به علت شرایط اخیر سازمان دریانوردی بین‌المللی است که معیارهای خاصی را نه فقط به ساختمان‌های جدید بلکه به کشتی‌های موجود تحمیل می‌کند.

هرچند، روند صنعتی اصلی، تغییر از سرمایه‌گذاری شهرداری به سرمایه‌گذاری خصوصی در زیرساخت است زیرا تقاضا در بخش شهرداری کاهش پیدا کرده و در بخش صنعتی افزایش می‌یابد. با اینکه منابع عمومی تامین مالی تحت فشار خاصی هستند، بیشتر بخش خصوصی- بخصوص معدن کاوی و منابع طبیعی- ستبر می‌مانند. همینطور، بجای سرمایه‌گذاری روی یک راه حل بخاطر اثرات محیط زیستی، اکنون محرک اصلی، خروجی تجاری است. برای مثال، صنایع پرقدرت آب در فناوری های آب ، سرمایه‌گذاری خواهند کرد که به آنها امکان می‌دهد بطور موثرتری از آب استفاده کنند و بازیابی ارزش بیشتر از شوراب، مهمتر از کاهش مصرف انرژی خواهد شد. این روندها قابل دیدن هستند، به همین دلیل است که بخش هدف خود را بسط داده‌ایم تا شامل صنعت نفت و گاز هم بشود.

**p