0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

مواد در تصفیه آب آرشیو مقالات

Materials in Water Filtration

مواد در تصفیه آب
25 تیر 1396 14 بازدید

منبع : تکنولوژی آزوکلین مترجم :

مواد در فیلتراسیون آب

محافظت در مقابل آلودگی‌ها

از مزایای محیطی تا محافظت شخصی دربرابر سموم مضر، استفاده از انواع دستگاه تصفیه آب است که همچنان در حال افزایش می باشد. آلوده کننده‌های درون آب آشامیدنی، مثل میکروارگانیزم‌هایی که باعث بیماری می‌شوند، فلزات سمی، همچنین مواد شیمیایی ارگانیک و غیر ارگانیک، خطراتی را برای سلامتی به دنبال دارند که می‌تواند باعث تاخیر در رشد کودکان، اثرات هنگام تولد و حتی سرطان شوند.

با اینکه تاسیسات تصفیه آب عمومی سودمند هستند، تضمینی وجود ندارد که آنها کنترل کاملی روی آلودگی منابع آب آشامیدنی داشته باشند. مواد طبیعی مثل کربن، سرامیک و شن برخی از موثرترین سیستم‌های فیلتراسیون آب برای محافظت در مقابل این اثرات زیان آور هستند.

فیلتراسیون آب کربنی

معمول‌ترین نوع فیلتر آب، مخصوصا آنهایی که در خانه استفاده می‌شوند، ذعال چوب مبتنی بر کربن فعال است. عواملی مثل وزن مولکولی، pH، اندازه ذره، ناحیه سطحی و نرخ جریان در تعیین توانایی تصفیه کربن بسیار تعیین کننده هستند.

در ناحیه سطح مولکولی کربن، چندین نیروی جذاب وجود دارند که مولکول‌های دیگر را جذب می‌کنند. این نیروهای مشابه نیروی گرانش عمل می‌کنند که آلوده کننده‌های درون آب به ناحیه سطحی بزرگتر کربن می‌چسبند. تعامل این عوامل به طبیعت غیر قطبی کربن وابستگی دارد که بارهای الکتریکی حول یک مولکول کربن بصورت هموار توزیع شده، هرگونه بار مولکولی را لغو می‌کنند.

محتوای مربوطه

سیستم فیلتراسیون آب سوما، سازگار با محیط زیست

راه‌حل‌های آب: مصاحبه با آریک دایان

سمومی که با موفقیت توسط کربن حذف نشده‌اند می‌توانند شامل آرسنیک، مس، فلوراید و برخی ویروس‌ها باشند. به علت این محدودیت‌ها، فیلترهای کربنی را می‌توان با آهن، منگنز، سولفید هیدروژن، یا پیش فیلتر رسوبی ساخت تا حذف ذرات مضر خاص درون آب را بهبود بخشید. کلر همراه با سایر مواد شیمیایی زیان آور مثل بنزن، رادون، ترکیبات تری هالومتان محلول، و مواد شیمیایی ارگانیک فرار مثل آفت‌کش‌ها با وجود فیلتر کربنی با موفقیت از آب آشامیدنی فیلتر شده‌اند. هرچند، فیلترهای کربنی بطور مشخص در حذف ترکیباتی که بیشتر از اندازه خود کربن باشند موثر نیست.

فیلتراسیون آب سرامیکی

فیلتر آب‌های سرامیکی ارزان و روش موثری برای فیلتر کردن در سرتاسر جهان هستند. با اینکه سبک‌ها و فرم‌های مختلفی دارند، فیلتر سرامیکی که بطور گسترده‌ای استفاده شده، فیلتر شناخته شده‌‌ای با نام کوزه‌گران برای صلح است. با قیمتی از 50/7 تا 30 دلار، ثابت شده که فیلتر آبهای سرامیکی به جلوگیری از اسهال اوایل کودکی (ECD) در کشورهای درحال توسعه کمک می‌کنند.

برآورد شده که سالانه 16 میلیون کودک در سرتاسر جهان براثر ECD می‌میرند که می‌تواند به علت دسترسی ضعیف به آب، بهداشتی‌سازی و زیرساخت بهداشتی باشد. این فیلتر با شکل گلدان که اغلب بصورت محلی ساخته شده تقریبا 10-8 لیتر آب را نگهداری می‌کند زیرا روی یک ظرف ذخیره‌سازی سرامیکی یا پلاستیکی قرار می‌گیرد. فیلترها اغلب با نقره کلوییدی تلقیح شده‌اند تا از حذف کامل باکتری‌ها، ویروس‌ها و تک یاخته‌ها اطمینان حاصل شود. با اینکه این فیلتر در حذف تک یاخته‌های بزرگتر و ارگانیزم‌های باکتریایی موثر است، ارگانیزم‌های ویروسی کوچکتر اغلب نمی‌توانند از منافذ فیلتر آب سرامیکی بگذرند.

فیلتر آب شنی

دو نوع فیلتر آب شنی وجوددارد، فیلتر شنی سریع و فیلتر شنی آهسته. فیلتر شنی سریع که اغلب همراه با روشهای دیگر تصفیه آب استفاده شده، از مکانیزم پیچ و مهره فیزیکی برای به دام انداختن ذرات بزرگ بین دانه‌های شن استفاده می‌کند.

در فیلتر شنی آهسته، میکروارگانیزم‌هایی مثل باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها می‌توانند از شن عبور کرده و جذب ذرات شن شوند. این فیلتر که اغلب بخاطر فعالیت بیولوژیکی فیلتر شنی زیستی هم نامیده شده می‌تواند حاوی شن‌های بسیار ریزی باشد که امکان حذف ذراتی که کوچکتر از فضای بین دانه‌های شن هستند را فراهم می‌کند.

عبارت فیلتر شنی زیستی، از ناحیه متراکم بیولوژیکی می‌آید که درون لایه‌های بالایی شن پس از فیلتراسیون آب شکل می‌گیرد. با اینکه فیلتراسیون شنی آهسته اغلب در تصفیه آب زیرزمینی استفاده شده، استفاده اصولی آن در حذف ارگانیزم‌های پاتوژنی و مواد ارگانیک در آب سطحی است. سازمان بهداشت جهانی ادعا می‌کند که فیلترهای شنی آهسته، بهترین کیفیت را در بهبود فیزیکی، شیمیایی و باکتریایی آب سطحی تصفیه شده دارند.

نتیجه‌گیری

بسته به عوامل خاصی مثل هزینه و کارایی حذف، هر نوع سیستم فیلتراسیون آب مزایای و معایب خاصی دارد. صرفنظر از اینکه کدام روش فیلتراسیون انتخاب می‌شود، لازم است از یکی از گزینه‌های موجود استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که آب، بخصوص آب آشامیدنی امن و عاری از هرگونه آلوده کننده بالقوه است.

*p