0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه تعویض فیلتر یخچال آرشیو مقالات

Replace a Refrigerator Water Filter

نحوه تعویض فیلتر یخچال
22 آبان 1396 326 بازدید

منبع : lowes مترجم :

همانطور که می دانید فیلتر یخچال دائما مورد استفاده قرار میگیرد و آب تصفیه شده را در اختیار شما قرار می دهد. بعد از مدتی آلاینده های موجود در آب توسط فیلتر یخچال جذب میشوند. این مواد سمی در فیلتر یخچال تجمع می کنند. به همین دلیل باید در زمان مناسب فیلتر یخچال را تعویض کرد. معمولا سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید فرا برسد، چراغ (Water Filter) روی کنترل پنل روشن می شود.(تصویر زیر چراغ Water Filter را نشان می دهد)

البته ممکن است قبل از روشن شدن چراغ هشدار و با کاهش فشار آب متوجه شوید که زمان تعویض فیلتر یخچال فرا رسیده است. 

Replace a Refrigerator Water Filterتعویض فیلتر یخچال

 

در هر صورت اگر یخچال یا ساید بای ساید شما فیلتر داخلی دارد، لازم است هر ۶ ماه تا نهایتا ۹ ماه یکبار فیلتر یخچال خود را تعویض کنید. زمان تعویض فیلتر به چند عامل بستگی دارد:

 • کیفیت آب ورودی به یخچال: هرچه آب سخت تر باشد و آلاینده های بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه نیاز باشد آن را زودتر تعویض کنید جود دارد.
 • میزان مصرف آب: فیلتر یخچال برای مصرف مشخصی از آب طراحی شده است. اگر مصرف آب زیاد باشد، لازم است فیلتر را سریعتر تعویض نمایید.
 • زمان سپری شده: از آنجایی که فیلتر آب در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرد، زمان مصرف بسیار مهم است. حتی اگر از فیلتر استفاده زیادی نشود، پس از مدت زمان معینی، باکتریها درون فیلتر رشد می کنند و استفاده از آن فیلتر برای مصرف کننده مناسب نیست.

به این دلایل، پیشنهاد میشود فیلتر را در زمان مناسب تعویض کنید. اما بسیاری از مردم با روش تعویض فیلتر آشنایی ندارند. در این مقاله قصد داریم نحوه تعویض فیلتر آب یخچال را آموزش دهیم تا بیاموزید چگونه فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید و همیشه آب آشامیدنی شما تازه و سالم باشد. برای صرفه‌جویی در زمان حین تعویض فیلتر ساید و یخچال، چیزهایی که لازم دارید را از قبل آماده کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال

 • فیلتر یخچال یدکی
 • آچار فیلتر (در صورت لزوم)
 • حوله یا پارچه تمیز
 • خودکار یا ماژیک

 بعد از تهیه کردن وسایل مورد نیاز، با کمی تلاش، خودتان فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید. با این کار می توانید در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشید. اما اگر احساس کردید از عهده این کار برنمی ایید، بهتر است تعویض فیلتر را به متخصص تصفیه آب بسپارید.

 

گام اول در تعویض فیلتر آب یخچال :

محل نصب فیلتر آب یخچال را پیدا کنید. در بیشتر مدل‌های یخچال و ساید بای ساید، فیلتر تصفیه آب در قسمت پایین یخچال قرار دارد. همچنین ممکن است فیلتر آب در پشت یخچال، قسمت بالا سمت راست باشد. معمولا دستگیره یا دکمه‌ای را می‌بینید که فیلتر تصفیه آب را آزاد می‌کند. فیلتر برخی مدل‌ها پیچشی هستند. با این حال برای پیدا کردن محل نصب فیلتر یخچال، بهتر است به کاتالوگ یا سایت تولید کننده مراجعه نمایید.

 

گام دوم در تعویض فیلتر ساید :

فیلتر آب قدیمی را از یخچال جدا کنید. بسته به نوع یخچالی که دارید، این کار را به دو روش مختلف می‌توانید انجام دهید.

برای برخی مدلها، فیلتر یخچال دارای یک دستگیره یا درپوش است که قابلیت چرخش دارد. معمولا این مدلها از فیلتر یخچال یک چهارم دور چرخش دارند و روی فیلتر جهت چرخش مشخص شده است. فیلتر آب را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا باز شود.

Replace a Refrigerator Water Filterتعویض فیلتر یخچال

گاهی جدا کردن فیلتر آب یخچال به دلیل اینکه ناخالصی‌های آب باعث گیرکردن آن می‌شوند، سخت می گردد. اگر به مشکل برخوردید، برای باز کردن فیلتر تصفیه آب از آچار استفاده کنید.

وقتی دستگیره فیلتر (درپوش) در موقعیت عمودی است، آنرا بیرون بکشید تا فیلتر آب را خارج کنید. درپوش فیلتر تصفیه آب را از کارتریج فیلتر جدا کنید و آنرا در مکان امنی قرار دهید. از این درپوش برای فیلتر جدید استفاده خواهید کرد.

اگر درپوش فیلتر آب دکمه فشاری دارد، دکمه نزدیک درپوش را فشار داده در همان حال فیلتر آب را بیرون بکشید. برای جدا کردن درپوش، آنرا خلاف عقربه ساعت بچرخانید تا از فیلتر تصفیه آب جدا شود. درپوش را در جای امنی قرار دهید تا زمانی که آماده استفاده دوباره شود.

وقتی فیلتر آب را از یخچال جدا می‌کنید، ممکن است چکه کند. برای جلوگیری از ریختن آب، فیلتر تصفیه آب را در موقعیت راست نگهدارید. فیلتر قدیمی را روی یک حوله قرار دهید تا چکه‌های احتمالی را جذب کند.

 

گام سوم در تعویض فیلتر یخچال :

فیلتر آب جدید را از بسته بندی درآوده و درپوش کارتریج را تعویض کنید. اگر درپوش فیلتر با یک چهارم دور چرخش دارید، آنرا روی فیلتر تصفیه آب جدید قرار دهید. اگر درپوش دکمه فشاری دارید، درپوش و فیلتر را تراز کرده و درپوش را بچرخانید تا در جای خود قفل شود.

 

گام چهارم در تعویض فیلتر ساید بای ساید :

فیلتر آب و درپوش را تعویض کنید. برای درپوش یک چهام دور، مطمئن شوید که درپوش در موقعیت عمودی است. آن را روی سوراخ فیلتر آب بلغزانید. فیلتر یخچال را بیش از حد سفت نکنید.

درپوش را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا در جای خود قفل شود. برای درپوش دکمه فشاری، درپوش فیلتر را تراز کرده و آن را وارد سوراخ کنید. وقتی فیلتر را درست در جای خود قراردهید، دکمه خروج بیرون می‌آید.

Replace a Refrigerator Water Filterتعویض فیلتر آب یخچال

گام پنجم در تعویض فیلتر آب ساید :

بعد از تعویض فیلتر آب یخچال اجازه دهید حدود ۱۰ لیتر آب از فیلتر یخچال عبور کند. برای یخچال دو نوع فیلتر تصفیه آب استفاده می شود. ابتدا فیلتر الیافی که باعث حذف شن و ماسه، گل و لای، جلبک، رسوبات و... می شود. سپس فیلتر کربن فعال که باعث حذف کلر و ترکیبات کلر، مواد شیمیایی و آلاینده ها، بو، طعم، مزه آب و … می شود. فیلتر کربن قبل از استفاده حتما باید شستشو داده شود تا هرگونه اثرات کربن از بین برود.

به همین دلیل ۱۰ لیتر اول آب قابل استفاده نیست و نباید برای شرب استفاده شود. این کار کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد و سیستم را از هرگونه ناخالصی باقیمانده از زمان ساختن، پاک می‌کند.

 

گام ششم در تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال :

روی برچسب کوچکی تاریخ تعویض فیلتر یخچال را بنویسید و بیرون آن فیلتر بچسبانید. بدین صورت می‌دانید چه موقع فیلتر آب یخچال را تعویض کرده‌اید. اگر یخچال شما چراغ نشانگر فیلتر دارد یا اگر فیلتر شما روی خودش برچسب دارد، نیازی به این کار نیست.

 

گام هفتم در تعویض فیلتر آب ساید بای ساید:

در صورت امکان، چراخ نشانگر را دوباره تنظیم کنید. دفترچه راهنمای یخچال در این مورد توضیح داده است. در بیشتر مدلها، دکمه تنظیم مجدد را چندین بار فشار دهید یا چند ثانیه نگهدارید.

 

تصفیه آب بهاب ارائه کننده انواع فیلترهای اورجینال یخچال و ساید بای ساید می باشد. قیمت مدل های فیلتر یخچال های مختلف، متفاوت است برای اطلاع از مدل و قیمت فیلتر آب یخچال می توانید با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید.

کافیست تصویری از فیلتر یخچال خود گرفته و برای کارشناسان تصفیه آب بهاب ارسال کنید. شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com پل ارتباطی ما با شما خواهد بود. همچنین می توانید به صورت حضوری به فروشگاه بهاب مراجعه کرده و فیلتر یخچال خود را خریداری نمایید.

 

کرج _ 45 متری گلشهر _ نبش اختر غربی _ روبروی بانک تجارت _ فروشگاه بهاب _ کد پستی   3198717762         شماره تماس فروشگاه بهاب   ۰۲۶۳۴۶۰۶۱۴۸       موبایل  ۰۹۱۲۹۴۱۸۳۷۷
Behaab Store : Water Filtration Systems :  Before West Shaghayegh street, Golshahr Ave, Karaj, Alborz Province, Iran
 
***
مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905