0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

روش استریل کردن محیط و وسایل برای مقابله با ویروس کرونا آرشیو مقالات

The Most Effective Way to Sterilize the Environment to Fight the Virus

روش استریل کردن محیط و وسایل برای مقابله با ویروس کرونا
21 اسفند 1398 261 بازدید

منبع : تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

اگرچه پیشرفت علم و فناوری کمک کرده است که بیماری های واگیردار مانند وبا، طاعون، سل و... مهار شوند، اما جهش هایی که در برخی ویروس ها و باکتری ها  ایجاد شده، سبب گشته میزان شیوع و نهایتا مرگ و میر افراد بالا برود. نمونه این مساله را در ویروس های ایجاد کننده «تب کریمه‌ کنگو» ، « ابولا» ، «سارس و مرس» و اخیرا ویروس «کرونا» دیده شده است. در این نوشتار قرار نیست به موارد پزشکی پرداخته شود. بلکه تنها راه حلی را ارایه میکنیم که بتوانید محیط منزل و محل کار خود را به سرعت و با دقت بالا استریل نمایید. پیشنهاد ما استفاده از لامپ استریل کننده پرقدرت UV است.

برای مشاهده انواع ضد عفونی کننده و استریل کننده هوا و محیط روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

آشنایی با لامپ استریل کننده UV

اشعه ماوراء بنفش یا Ultraviolet که به اختصار UV نامیده میشود، اشعه نامریی است که حدود 10 % از تابش خورشید را شامل میشود. طول موج این اشعه در محدوده  10 تا 400 نانومتر می باشد.  اشعه UV با توجه به طول موج به 3 دسته تقسیم میشود:

 • UV-A با طول موجی بین 315 تا 400 نانومتر
 • UV-B با طول موجی بین 280 تا 315  نانومتر
 • UV-C با طول موجی بین 100 تا 280  نانومتر

طول موج های کوتاه اشعه UV می توانند باکتری، ویروس، انگل، کیست، قارچ، و سایر میکرو ارگانیسم ها را به راحتی منهدم نمایند. به همین دلیل در استریل سازی و ضد عفونی کردن محیط کاربرد گسترده ای دارند.

 

کاربردهای لامپ UV

پرتو فرابنفش با توجه به طول موج و شدت تابش می تواند با دقتی بین 99.9  تا 99.999  نسبت به حذف انواع ویروس و باکتری عمل کند. این دقت بالا سبب می شود کاربردهای زیادی برای آن ایجاد شود:

 • استریل سازی اتاق عمل و فضاهای بیمارستانی، مطب پزشکان و ... که امکان آلودگی میکروبی در آنها زیاد است.
 • استریل سازی آشپزخانه ها، رستورانها و محیط هایی که با مواد غذایی سر و کار داشته و سلامت و بهداشت در آنها بسیار مهم است.
 • استریل سازی فضاهای عمومی که برای افراد سالمند و کودکان استفاده می شود و بیماری های مسری می توانند به سرعت در آن منتشر شوند.
 • استریل سازی و ضد عفونی کردن محیط هایی که برای نگهداری و ذخیره مواد غذایی استفاده میشوند، مانند سردخانه ها و انبارهای مواد غذایی.
 • استریل کردن منزل و محیط کار جهت اطمینان از حذف هر نوع ویروس مانند کرونا و باکتری 
 • استریل کردن مخازن آب جهت اطمینان از حذف هر نوع انگل، ویروس و ....
 • استریل سازی لوازم، تجهیزات و دستگاه های صنعتی

 

نحوه استفاده و کاربرد لامپ یو وی در مقابله با بیماریهای واگیر دار و همگانی مانند کرونا ویروس

با توجه به دقت فوق العاده لامپ یو وی، ما آن را برای استریل و ضد عفونی کردن هوای خانه و محیط کار در زمان هایی که بیماریهای واگیر دار مانند سارس و کرونا شایع می شوند پیشنهاد می کنیم. برای استفاده به این شکل عمل کنید:

الف- نحوه استریل سازی محیط: می توانید لامپ UV را در محل مناسبی از اتاق یا محیط مورد نظر خود قرار دهید. برای این کار کافیست پایه لامپ را روی میز و در ارتفاع مناسبی بگذارید. جهت لامپ به سمت سطوح مورد نظر شما باشد.

در زمان هایی که کسی در اتاق نیست، لامپ را به مدت 20 تا 30 دقیقه روشن کنید. ترجیحا این کار در شب که هوا تاریک است انجام شود. کلیه چراغ های اتاق نیز بهتر است خاموش باشند زیرا اشعه UV در فضای تاریک تاثیرگذارتر است. درب اتاق را ببندید تا اشعه به افراد و فضای خارج اتاق راه پیدا نکند. با توجه به توان لامپی که تهیه کرده اید، اشعه میتواند به فاصله 1 تا 3 متری و حتی بیشتر پرتاب شود. هر چه فاصله سطح با لامپ کمتر باشد، میزان استریل شدن بالاتر خواهد بود. بنابراین شاید لازم باشد پس از زمان ذکر شده ، فضاهای مختلف اتاق را از طریق جابجا کردن متناوب لامپ UV استریل نمایید.

دقت کنید که اشعه UV به صورت مستقیم حرکت می کند و بنابراین لازم است پشت اجسام و سطوح مختلف هر جسم، در معرض تابش قرار گیرند.

ب- فضاهایی که باید استریل شوند: طبق روش ذکر شده در بند الف، پیشنهاد میشود اتاق های خواب، آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی و خلاصه همه فضاهایی که می توانند در معرض آلودگی ویروس و میکروب باشند، استریل گردند.

ج- استریل سازی مواد غذایی: پیشنهاد میشود که فضایی مانند یک کابینت آشپزخانه را انتخاب کرده که محیط تاریک و کاملا بسته ای داشته باشد. لامپ یو وی را در قسمت بالای درون کابینت نصب کرده و از این محیط برای استریل سازی مواد غذایی استفاده کنید. کافیست میوه، سبزی، حبوبات، نان و هر نوع ماده غذایی را به مدات 10 تا 20 دقیقه در زیر اشعه UV قرار دهید. هر از گاهی مواد غذایی را جابجا کرده تا همه سطوح آن استریل شوند.

د- استریل سازی ظروف و وسایل: بهتر است ظروف غذاخوری را نیز قبل از مصرف به مدت 15 دقیقه در کابینت و زیر تابش اشعه یو وی قرار دهید. حتی میتوانید وسایل فردی مانند مسواک، شانه، عینک، ناخن گیر و ... را نیز به این روش استریل نمایید.

هـ - استریل سازی لباس ها: به محض ورود به منزل، لباسها و کفش خود را خارج کرده و در محلی زیر تابش اشعه UV قرار دهید. لازم است هر 15 دقیقه بخش های مختلف لباس و کفش را در معرض تابش قرار دهید.

و- استریل سازی فضای خودرو: می توانید سیم بلندی به پایه UV وصل کرده و لامپ UV را در فضای داخل ماشین روشن نمایید. 15 دقیقه برای هر جهت کافیست.

 

خطرات احتمالی در هنگام استفاده از لامپ UV

بدن انسان نباید در معرض تابش اشعه یو وی قرار گیرد. البته رد شدن سریع و کوتاه از مقابل اشعه ماوراء بنفش مانعی ندارد. حضور طولانی مدت در برابر اشعه UV میتواند سلولها را از بین برده و سبب بروز صدمه به پوست و بینایی شود. اشعهUV در جوشکاری نیز تولید میشود و به همین دلیل خیره شدن به نور حاصل از جوشکاری سبب صدمه زدن به چشم می شود.

دقت شود که فوتون های موجود در اشعه UV با توجه به طول موج و شدت تابش، می توانند به هر نوع مولکول DNA در هر موجود زنده حمله ور شده و آن را تخریب کنند. همچنین طول موج های UV  از انواع مختلف UVC، UVB ، UVA می توانند سبب کاهش عمر سلول های بدن گردند.

به همین دلیل اکیدا توصیه میشود لامپ یو وی را در محلی قرار دهید که انسان ، حیوانات و گیاهان در آن وجود نداشته باشند. البته به دلیل ماهیت نور، بلافاصله پس از خاموشی لامپ، اثر UV در محیط از بین رفته و می توانید به محل تردد نمایید.

از خیره شدن و نگاه کردن دایم با اشعه یو وی خود داری کنید. اما نگاه گذرا و کوتاه، اغلب مانعی ندارد.

برای سطوح دارای خلل و فرج مانند چوب، پارچه و... باید زمان بیشتری را برای استریل سازی اختصاص داد تا اشعه به همه زوایا تابیده شود.

 

مزایای استفاده از لامپ UV برای از بین بردن ویروس ها و باکتری ها

 • عدم ایجاد بو و طعم در محیط یا ماده غذایی
 • عدم وجود مواد شیمیایی در استریل سازی
 • با تغییرات PH یا دمای محیط، کاربرد آن تغییر نمی کند.
 • زمان لازم برای استریل سازی بسیار کوتاه است

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی از طریق شماره تلفن های 02186027905  و  09129418377 ، ایمیل info@wfiltration.com و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

کانال تلگرام تصفیه آب                      

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905