0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا آرشیو مقالات

How is the Performance of an Air Cleaner Measured

عملکرد دستگاه تصفیه هوا چگونه سنجیده می‌شود؟

روش های مختلفی برای اندازه گیری نحوه عملکرد انواع دستگاه تصفیه هوا وجود دارد که به نوع دستگاه و پیکربندی اصلی آن بستگی دارد. دستگاه‌های تصفیه هوا یا روی کانال سیستم های گرمایشی، سیستم های سرمایشی و تهویه هوا HVAC (داخل کانال) نصب می‌شوند یا قابل حمل هستند.

 

حذف ذرات درون کانال سیستم تصفیه هوا

اکثر فیلتر‌های تصفیه هوای مکانیکی در جذب ذرات بزرگ موجود در هوا مانند گردوغبار، گرده، مایت گردوغبار و آلرژی زاهای سوسک ، برخی کپک‌ها و پوست و موی حیوانات خانگی عملکرد خوبی دارند. با این حال، به دلیل اینکه این ذرات سریعتر ته نشین می‌شوند، فیلترهای هوا در حذف کامل آنها از محیط داخل خانه خیلی خوب نیستند. اگرچه فعالیت‌های انسانی مانند راه رفتن و جاربرقی کشیدن می‌تواند باعث بلندشدن این ذرات شود، اما بیشتر ذرات بزرگتر پیش از آنکه تصفیه هوا بتواند آنها را حذف کند، دوباره روی زمین می‌نشینند. مصرف کنندگان می توانند تصفیه کننده هوا را با نگاه کردن به کارایی آن، در از بین بردن ذرات موجود در جریان هوا، که از طریق آن عبور می کنند، انتخاب کنند.

استاندارد MERV  مخفف Minimum Efficiency Reporting Value به معنای « حداقل مقدار گزارش بهره وری » و نشان دهنده توانایی تصفیه کننده در تمیز کردن هوا است. کارایی تصفیه کننده هوا، بوسیله MERV برای فیلترهای هوای نصب شده روی سیستم‌های تهویه مطبوع  HVAC اندازه گیری می‌شود. انجمن مهندسان گرمایش، سرمایش و تهویه هوای امریکا این روش سنجش را توسعه داده است. رتبه MERV (از مقدار کم 1 تا مقدار زیاد 20) امکان مقایسه فیلترهای هوای ساخته شده توسط شرکت‌های مختلف را نیز فراهم می‌کند. فیلترهایی با MERV بین 7 و 13 کارایی نزدیک به فیلترهای واقعی HEPA دارند.

استاندارد MERV مخفف Minimum Efficiency Reporting Value

 

فیلتر تصفیه هوای مسطح یا پنلی Flat or panel air filters  :

این مدل از فیلتر تصفیه هوا با MERV بین ۱ تا 4 معمولا در کوره‌های خانگی و سیستم‌های سرمایشی و گرمایش خانه استفاده می‌شوند. بیشترین استفاده چنین فیلترهایی برای محافظت از تجهیزات تهویه مطبوع در برابر تشکیل مواد ناخواسته روی سطوحی مثل موتور فن و کویل یا سیم پیچ سیستم سرمایشی یا گرمایشی است نه به دلایل کیفیت مستقیم هوای محیط داخلی. این فیلترهای تصفیه کننده کارایی کمی روی ذرات ریز موجود در هوا و کارایی متوسطی روی ذرات بزرگتر دارند، تا زمانی که در هوا باقی مانده و از فیلتر عبور کنند. 

 

فیلتر تصفیه هوای مسطح یا پنلی Flat or panel air filters

 

برخی از ذرات زیر که در خانه یافت می‌شوند شامل:

 • ویروس ها
 • باکتری‌ها
 • اسپور کپک
 • بخشی عمده‌ای از مواد آلرژی‌زای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه
 • بخش کوچکی از مواد آلرژی‌زای مایت گردوغبار

 

 

فیلترهای قابل شستشو یا فیلترهای دارای سطح گسترش یافته Pleated or extended surface filters

 • فیلترهای با کارایی متوسط«  با MERV  بین 5 تا 13 در حذف ذرات کوچک تا بزرگ بصورت منطقی موثر هستند. فیلترهایی با MERV بین 7 و 13 احتمالا کارایی در حد فیلترهای HEPA واقعی در کنترل بیشتر ذرات موجود در هوای داخلی داشته باشند. فیلترهای تصفیه هوا با کارایی متوسط عموما ارزان تر از فیلترهای HEPA هستند و امکان عملکرد آرام تر فن سیستم تهویه مطبوع و جریان هوای بالاتر فیلترهای HEPA را فراهم می‌کنند زیرا آنها مقاومت کمتری نسبت به جریان هوا دارند.
 • فیلترهای با کارایی بالاتر : با MERV بین 14  تا 16، که گاهی با فیلترهای HEPA اشتباه گرفته می‌شوند، از نظر ظاهر مشابه فیلترهای واقعی HEPA هستند که مقدار MERV  آنها بین 17  تا 20 است. فیلترهای واقعی HEPA معمولا در سیستم‌های HVAC خانگی نصب نمی‌شوند، نصب فیلتر HEPA روی سیستم تهویه مطبوع موجود احتمالا نیازمند اصلاحات تخصصی در سیستم خواهد بود. یک سیستم تصفیه هوای خانگی و کانال‌کشی آن بخاطر ابعاد فیزیکی و افزایش مقاومت جریان هوا نمی‌تواند چنین فیلترهایی را بپذیرد.

Standard MERV

 

برخی سیستم‌های خانگی HVAC ممکن است ظرفیت کافی فن یا موتور نداشته باشند که بتواند با فیلترهای دارای کارایی بالاتر تطبیق داده شوند. بنابراین، قبل از ارتقاء فیلترها باید اطلاعات سازنده تهویه مطبوع HVAC بررسی شود تا تعیین شود آیا نصب فیلترهای با کارایی بالاتر امکان پذیر است یا خیر. خانه‌هایی که بطور خاص با عملکرد بالا ساخته شده‌اند گاهی ممکن است مجهز به فیلترهای HEPA نصب شده  در یک سیستم HVAC باشند که به درستی طراحی شده‌اند.

هیچ سنجش استانداردی برای اثربخشی انواع دستگاه تصفیه هوای الکترونیکی وجود ندارد. در حالی که آنها می توانند ذرات ریز را حذف کنند، اما ممکن است در حذف ذرات بزرگ موثر نباشند. دستگاه‌های تصفیه هوای الکترونیکی می توانند ازن که تحریک کننده ریه است را تولید کنند. مقدار ازن تولید شده بین مدلهای مختلف متفاوت است.

همچنین انواع دستگاه‌ تصفیه هوای الکترونیکی می‌توانند ذرات بسیار ریزی که ناشی از واکنش ازن با مواد شیمیایی موجود در خانه مانند مواد شوینده، خوشبوکننده هو‌ا، رنگ‌های خاص، کف‌پوش چوبی یا فرش‌ها، می باشد را تولید کنند. در برخی از افراد حساس ممکن است ذرات بسیار ریز با اثرات نامطلوب سلامتی مرتبط شوند.

 در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

آدرس فروشگاه تصفیه آب بهاب :

 

کرج _ 45 متری گلشهر _ نبش اختر غربی _ روبروی بانک تجارت _ فروشگاه بهاب _ کد پستی   3198717762         شماره تماس فروشگاه بهاب   ۰۲۶۳۴۶۰۶۱۴۸       موبایل  ۰۹۱۲۹۴۱۸۳۷۷
Behaab Store : Water Filtration Systems :  Before West Shaghayegh street, Golshahr Ave, Karaj, Alborz Province, Iran
 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905