0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نکات مهم در خرید و نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی آرشیو مقالات

Tips For Using The Reverse Osmosis Water Filtration System

نکات مهم در خرید و نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی
21 مرداد 1398 98 بازدید

منبع : wateradvise مترجم : مصطفی گردان

همانطور که در مقاله نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی گفته شد، پیش از خرید دستگاه آب تصفیه کن بهتر است آب منزل خود را آزمایش کنید و با توجه به سختی و املاح محلول در آب، سیستم مناسب برای منزل خود انتخاب نمایید. دستگاه تصفیه آب خانگی و تفاوت بین انواع مدل ها را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده نمایید.

در این بخش قصد داریم به بررسی سایر نکاتی که در خرید و نگهداری از سیستم اسمز معکوس RO مهم است، بپردازیم. 

انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای سطوح فیلتراسیون مختلف هستند. برخی از آن‌ها دارای سه مرحله تصفیه آب هستند در حالی‌ که انواعی از فیلتراسیون شش مرحله نیز موجود است و قابلیت ارتقاء نیز دارند. لازم به ذکر است که طبق استاندارد سازمان بهداشت جهانی ، دستگاه آب تصفیه کن اسمز معکوس دارای ۵ مرحله فیلتراسیون استاندارد است و می تواند کلیه املاح و ناخالصی های آب را از آن حذف نماید.   

به‌طور معمول سیستم‌های گران‌تر، فیلترهای تصفیه آب بیشتری نسبت به سیستم‌های ارزان‌تر دارند. اگرچه ممکن است یک دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله به دلیل استفاده از فیلتر و قطعات اورجینال ، از دستگاه ۷ یا ۸ مرحله نیز گران تر باشد.

اگر در مکانی که کیفیت آب بد و یا حاوی باکتری و ویروس است، زندگی می‌کنید یا قصد نصب سیستم اسمز معکوس برای مصارف تجاری را دارید، بهتر است سیستم اسمز معکوس با سطوح فیلتراسیون متعدد را تهیه کنید. اما توجه داشته باشید که فیلترهای تصفیه آب باید عملکرد متفاوتی داشته باشند. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی فقط به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب ۷ یا ۸ مرحله هستند، بدون آنکه از کارایی فیلترها اطلاعی داشته باشند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید بعضی از افراد یک دستگاه آب تصفیه کن ۷ مرحله را بدون توجه به اینکه فیلتر مرحله ۶ و ۷ عملکرد یکسانی دارند، خریداری می کنند. چنانچه به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب ۷ مرحله هستید توجه داشته باشید که نوع فیلترهای آب متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر فیلتر شش دستگاه تصفیه آب ، فیلتر مینرال است ، فیلتر ۷ باید فیلتر قلیایی کننده آب ، فیلتر نانو آنتی باکتریال و یا فیلتر یو وی تصفیه آب باشد.

 فیلتر پست کربن و فیلتر مینرال

 

فیلتر ممبران گران‌قیمت‌ترین فیلتر آب در دستگاه ro است. شما باید سعی کنید از هرگونه فعالیتی که ممکن است آسیب آن را افزایش دهد، اجتناب کنید. یکی از مواردی که باعث آسیب به فیلتر ممبران می شود، عدم تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه است. ممکن است بعضی افراد به تعویض به موقع فیلتر رسوب گیر الیافی خیلی اهمیت ندهند، اما همین فیلتر آب ارزان قیمت، اگر به موقع تعویض نشود، می تواند سبب خرابی فیلتر ممبران شود. ذرات معلق نفوذ کرده به لایه های داخلی فیلتر الیافی ، با فشار آب از سمت دیگر آن عبور کرده و وارد فیلتر ممبران خواهند شد. حفره های ریز ممبران به سرعت پوشیده شده و به همین دلیل ممبران به سرعت از کار می افتد. عوارض تعویض نکردن به موقع فیلتر الیافی دستگاه تصفیه آب را از طریق لینک قبل می توانید مطالعه نمایید.

غشاء ممبران نسبت به کلر بسیار حساس و شکننده است. بنابراین فیلترهای کربنی نظیر فیلتر کربن پودری که در مرحله دوم و فیلتر کربن بلاک که عموما در مرحله سوم نصب می شوند، باید بتواند کلر و ترکیبات کلر را به طور کامل حذف نماید. دیر عوض کردن فیلترهای 2 و 3 سبب میشود کربن اشباع شده و بخشی از ترکیبات کلر حذف نشوند. رسیدن کلر به ممبران سبب پارگی غشاء نیمه تراوا و افزایش سختی آب می شود.

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب پس از استفاده Reverse Osmosis Membranes

از اعمال فشار آب زیاد بر روی غشاء اجتناب کنید. سطوح متوسطی از فشار را روی غشاء اعمال کنید. فشار اضافی باعث شکستگی غشا و هزینه‌های گزاف می‌شود. چنانچه با مشکل خرابی زود هنگام فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی روبرو شده اید، پیشنهاد می شود روی لینک قبل کلیک و مقاله مرتبط را مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله عوامل موثر بر افزایش عمر فیلتر ممبران را مطالعه نمایید.

 

شستشو و ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب ضروری است

اگر بیش از ۳ سال است که از دستگاه آب تصفیه کن استفاده می کنید، بهتر است آن را ضد عفونی کنید. علت ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب خانگی  را از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

پس از هربار تعویض فیلتر آب ، هوزینگ های تصفیه آب را تمیز کرده و ذراتی که به جداره آنها چسبیده را بشویید. تعمیر و نگهداری که به طور معمول و مکرر انجام شود، می‌تواند به حفظ عملکرد بهینه سیستم شما در همه زمان‌ها کمک کند.

کارشناسان بهاب در مقالات متوالی به نحوه ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب پرداخته اند. برای مطالعه این مقالات روی لینک های زیر کلیک نمایید.

روش ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب خانگی

روش ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب خانگی _ بخش دوم

روش ضد عفونی کردن دستگاه تصفیه آب خانگی _ بخش سوم

 

 

تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب 

زمانی که برای تعویض فیلترهای پیش تصفیه که شامل فیلتر رسوب گیر الیافی ، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک می شوند، در نظر گرفته شده، ۳ تا نهایتا ۶ ماه پس از نصب است.

Ro Water Purification Filter فیلترهای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

فیلتر ممبران اسمز معکوس که بیشترین فشار تصفیه آب بر عهده آن است، هر یک سال و نیم تا نهایتا ۲ سال نیاز به تعویض دارد.

فیلتر مرحله پنج دستگاه تصفیه آب یا همان فیلتر پست کربن هر یک سال یکبار نیاز به تعویض دارد.

فیلتر مینرال که عموما به عنوان مرحله آخر در دستگاه نصب می شود، نهایتا تا یک سال و نیم قابل استفاده است.

توجه داشته باشید که فیلتر تصفیه آب بی کیفیت و ارزان قیمت تنها هزینه‌بردار است. علاوه بر این، فیلتر آب بی‌کیفیت به‌سادگی خراب می‌شود و مشکلات زیادی برای غشاء فیلتر ممبران ایجاد می‌کند و در نهایت آن را خراب می‌کند. بنابراین، فیلتر تصفیه آب باکیفیت برای حفظ عملکرد بهینه سیستم شما حیاتی است.

در بالا برخی نکات مؤثر برای حفظ عملکرد سیستم شما و رضایت همه اعضای خانواده ذکر شده‌اند.

 

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905