0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نکات مهم در نگهداری و استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس آرشیو مقالات

Helpful Tips for the Users of Reverse Osmosis Water Filters

نکات مهم در نگهداری و استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
22 بهمن 1397 82 بازدید

منبع : wateradvise مترجم : مصطفی گردان

در سراسر دنیا آب معمولی عموماً حاوی آلاینده‌هایی است که در مقیاس بزرگ آلودگی ایجاد می‌کند. روش‌های متعددی برای تصفیه آب استفاده می‌شوند تا آب برای انسان قابل آشامیدن شود. تاسیسات تصفیه آب شهری به دلیل هزینه های بسیار زیاد، اغلب راه‌حل‌های کاملی برای تصفیه مؤثر آب ارائه نمی‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از شهروندان ترجیح می دهند یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای آزاد کردن آب از آلودگی هایی که برای سلامت انسان بسیار مضر هستند، نصب کنند.

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس  Reverse Osmosis Water Purification System

در ابتدای دهه هفتاد، این سیستم تصفیه آب منحصربه‌ فرد برای اولین بار در آمریکای شمالی معرفی شد. این سیستم با استفاده از فشار، آب را به غشای نیمه‌تراوا هدایت می‌کند که عموما به عنوان اسمز معکوس شناخته می شود.

اسمز معکوس یک فرآیند فیزیکي جداسازی است که در این فرآیند، جریان آب خام به دو جریان آب محصول و جریان آب تغلیظ شده (آب شور و یا دور ریز ) تقسیم می شود. در این فرآیند، آب خام ( تصفیه نشده) توسط پمپ تصفیه آب به داخل محفظه ممبران هدایت می شود، زیرا تقریبا فقط آب خالص می تواند از غشاء عبور کند، به این صورت آب خالص در یک طرف غشاء و آب تغلیظ شده از ناخالصی ھا در طرف دیگر قرار خواھد گرفت.

 این سیستم به حذف آلاینده‌های آب کمک می‌کند. آلاینده‌های مضر شامل آرسنیک، سرب، نیترات و... با کمک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ، از آب حذف می‌شوند. لازم به ذکر است این روش نصف فضای موجود زیر سینک را اشغال می‌کند. 

باید از هر نوع خسارت به سیستم RO با تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب جلوگیری شود. صادقانه باید گفت چنین سیستم‌هایی نسبت به دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون ، هزینه زیادی در بردارند، زیرا آنها نیاز به نگهداری منظم دارند. نکات زیر می توانند در این زمینه کمک زیادی کنند.

 

آزمایش آب  Water tests

به‌ شدت توصیه می‌شود که آب ورودی قبل از اینکه برای اهداف مختلف از جمله آشامیدن استفاده شود، به‌درستی آزمایش شود. تجزیه و تحلیل شیمیایی مناسب از آب موجود در محل باید انجام شود و گزارش های مربوط به آزمایش باید بدست آید. این می‌تواند در ادارات مرتبط یا سازمان‌های مرتبط با آب صورت گیرد.

حتی آب چاه‌های خصوصی باید در آزمایشگاه‌های مرتبط مورد آزمایش قرار گیرد. آب معمولی اغلب حاوی مواد معدنی مضری است که آن را آلوده می کند. آزمایش آب می‌تواند از خرابی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس جلوگیری کند.

 

موقعیت مناسب نصب دستگاه تصفیه آب 

مخزن فشار، بزرگ‌ترین بخش دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس برای نگهداری آب تصفیه‌شده ، باید در موقعیت مناسب قرار گیرد. این برای جلوگیری از هرگونه نشتی لازم است. علاوه بر این، مخزن تصفیه آب باید در مکانی قرار گیرد که دما نرمال است تا در فصل سرد منجمد نشود. در صورتیکه در یک محل مرطوب قرار گیرد، آب ممکن است در فصل های سرد یخ بزند. علاوه بر این مکانی دنج برای تعویض کارتریج فیلتر تصفیه آب باید در نظر گرفت.

 

از تمیز کردن یا شستشو ظروف با آب تصفیه شده ممانعت کنید  Avoid washing, showering or cleaning

به طور کلی سیستم های RO در عرض دو تا چهار ساعت قادر به تولید حدود یک گالن آب می باشند. به همین دلیل باید از شستن و تمیز کردن با آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خودداری کنید. در این صورت، به مقدار زیادی آب نیاز است که سیستم‌های عادی ممکن است به‌ خوبی کار نکنند و معکوس عمل کنند. خریدن دستگاه تصفیه آب با ابعاد بزرگ یا نمونه های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. راه عاقلانه این است که از آب تصفیه‌شده برای پختن غذا و آشامیدن استفاده شود.

 

برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید.

نکات مهم در نگهداری و استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس ـ بخش دوم

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905