0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

پروژه ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه آرشیو اخبار

Design and Construction of a Prototype Household Water Purifier System

پروژه ساخت سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه
12 بهمن 1397 38 بازدید
منبع : IDC Technologies

در این مطلب به علت طراحی و ساخت نمونه اولیه یک سیستم تصفیه آب خانگی در نیجریه می پردازیم. برای مطالعه بخش اول روی لینک قبل کلیک نمایید.

بقای انسان وابسته به آب است زیرا بخش اساسی از زندگی را که هیچ فردی نمی‌تواند بدون آن زندگی کند، تشکیل می‌دهد. این مساله باعث شده که از نظر متخصصان، آب پس از هوا رتبه دوم اهمیت را برای زندگی داشته باشد.

بطور متوسط بدن یک فرد بالغ حدود 55 تا 75% آب دارد و دو سوم وزن بدن هر شخص حدود 37 تا 47 لیتر آب دارد. جنین انسان حاوی بیش از 80% آب است و بدن نوزاد که تازه متولد شده 74% از آب تشکیل شده است.

از داده‌های آماری که به تازگی بدست آمده، مشخص است که آب بزرگترین عنصر بدن انسان است. همچنین از همان داده‌ها می‌توان نتیجه گرفت که آب در تمام کارکردهای بدن انسان دخیل است. علاوه بر این، آب که به متابولیسم بدن کمک می‌کند برای تنظیم دمای بدن و حذف سموم و تخلیه مواد زائد بدن استفاده شده است. این «آب بدن» مفاصل را نرم کرده و از ایجاد شوک و صدمه به بافت‌ها و اندام بدن جلوگیری می‌کند.

 به دلیل تمام این کارکردها، هر شخص باید روزانه حدود نیمی از وزن بدن خود را آب بنوشد، به عنوان مثل یک فرد 70 کیلویی باید روزانه حدود 35 کیلو (35 لیتر) آب بنوشد تا سلامت خود را حفظ کند. بنابراین سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می‌کند که هر شخص باید روزانه حداقل 150 لیتر آب مصرف کند تا نیازهای بدن خود و نیاز های زیست محیطی را جبران کند.

علاوه بر نوشیدن آب، افراد از آن برای مصارف روزانه صنعتی، کشاورزی، ورزش و حمل و نقل نیز استفاده می‌کنند. برخی از استفاده‌های داخلی (خانگی) از آب شامل: پخت و پز، شستشو، حمام و غیره هستند. تمام فعالیت‌های دیگر، رویدادها، ماشین‌ آلات و یا فرایندهای زندگی روزمره انسان‌ها بر مبنای آب است، زیرا آب در تمام موارد  اطراف ما وجود دارد.

هدف این پروژه این است که به خانواده‌های تنگ دست که مشکل منبع آب آشامیدنی دارند، از طریق استفاده از یک سیستم تصفیه آب کارآمد، دسترسی آسان به آب پاکیزه بدهد.

طراحی و ساخت یک دستگاه تصفیه آب خانگی HWPS در شهرستان اوگبوموسو Ogbomoso، ایالت اویو Oyo State نیجریه، به دلیل هزینه‌های بالای حفر چاه و اجرای سیستم آب چاهک خیلی ضروری شده است. در نیجریه، تنها افراد ثروتمند می‌توانند پول زیادی را صرف حفر سیستم آب چاه کنند، در نتیجه 85% افرادی که درآمد ضعیف یا متوسط دارند دسترسی کم یا عدم دسترسی به آب آشامیدنی خواهند داشت.

این پروژه به طراحی هیدرولیکی، ساخت و آزمایش HWPS محدود است. معیارهای طراحی از جمله اندازه، ظرفیت، مقاومت در برابر خوردگی، پایداری، دسترسی و هزینه برای انتخاب مواد ساخت در نظر گرفته شدند. مولفه‌های سیستم شامل لامپ فرابنفش (UV)، پمپ ، لوله آب، فیلترهای شنی آهسته، فیلترهای کربن فعال و کابل‌ برق است.

 

برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید.

طراحی سیستم تصفیه آب خانگی

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905