0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

چرا باید کلر را از آب حذف کرد آرشیو مقالات

Why Remove Chlorine From Water

چرا باید کلر را از آب حذف کرد
26 شهریور 1397 170 بازدید

منبع : Free Drinking Water مترجم : مصطفی گردان

در این مقاله درباره این موضوع که چرا باید کلر را از کل خانه حذف کرد صحبت خواهیم کرد. برای مطالعه مقالات قبل روی لینک های زیر کلیک نمایید.

 

بخش اول : حذف کلر از آب آشامیدنی

بخش دوم :  روش های حذف کلر از آب آشامیدنی

 

برای ضدعفونی کردن آب و از بین بردن بیماری های آبی در طول چندین دهه از کلر استفاده شده است. افزودن کلر به آب شهری در کشتن پاتوژن‌ها و بیماری‌ها بسیار موثر است.

کلر برای ضد عفونی کردن آب ، بطور گسترده مورد استفاده قرار گرفته، زیرا ارزان بوده و کنترل و نظارت بر آن آسان می‌باشد. در توزیع آب، سطحی از کلر باقی می‌ماند (کلر به راحتی سطوح باقی مانده در توزیع آب را حفظ می کند) که همچنان از منابع آب آشامیدنی در مقابل رشد باکتری‌ها محافظت می‌کند. به همین دلیل است که کلر به عنوان یکی از بهترین عوامل ضد عفونی کننده در نظر گرفته شده است.

علیرغم اثربخشی و ارزان بودن برای ضد عفونی کردن منبع آب، کلر زنی برخی از مشکلات خود را دارد. کسانی که از آب چاه استفاده می‌کنند ممکن است از کلر برای ضدعفونی کردن آب استفاده کنند یا نکنند، زیرا آنها در انتخاب نوع ضدعفونی کننده حق انتخاب دارند. کسانی که از آب شهر استفاده می‌کنند کنترلی بر روشهای ضد عفونی کردن آب ندارند و در اکثر مواقع کلر بیشترین کاربرد را دارد.

 

کلر اثرات جانبی مضری تولید می‌کند

هنگامی که کلر به عنوان تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد، با ماده ارگانیک در آب ترکیب می‌شود و ترکیبات جانبی به نام تری هالومتان (THM) تشکیل می دهد. این ترکیبات به هنگام مصرف، استنشاق یا اعمال روی پوست، سمی هستند. تحقیقات انجام شده روی اثرات سلامتی آب آشامیدنی کلرزده شده طیفی از مشکلات مسمومیت را نشان داده است.

آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) نتیجه گرفته که شواهدی برای پشتیبانی از ارتباط بالقوه بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطح بالایی از THMها و سرطان مثانه وجود دارد همچنین پیشنهادهایی از ارتباط با سرطان کولون و رکتوم وجود دارد.

علاوه بر این، بنیاد تحقیقات محیط زیستی ، مطالعات متعددی را نشان می دهد که مصرف متوسط تا زیاد آب حاوی کلر توسط زنان باردار با نرخ سقط جنین یا نقص در تولد مرتبط می کند. ضدعفونی کردن آب برای خلاص شدن از باکتری ها و ویروس ها در آب بسیار مهم است، اما روش های ضد عفونی کننده دیگری نیز وجود دارد که این اثرات جانبی سمی را تولید نمی‌کنند.

 

قرار گرفتن در معرض کلر

واضح ترین مشکل کلر در آب این است که طعم و بوی نامطبوع بجا می‌گذارد. کلر می‌تواند طعم آب، قهوه، چای و سایر نوشیدنی‌ها را تغییر بدهد. کلر از آب آشامیدنی مصرف شده و همچنین از طریق دوش گرفتن استنشاق می‌شود. پس از حمام می‌تواند باعث خشکی مو و پوست شود.

مشکل نه فقط در آب آشامیدنی، بلکه در آب حمام هم است. دوش گرفتن و حمام کردن در آب کلردار می‌تواند ما را در معرض کلر بیشتری نسبت به نوشیدن اثرات جانبی آب کلردار قرار دهد. ضمن دوش گرفتن، کلر نه تنها از طریق پوست جذب می‌شود، بلکه بخار شده و از طریق تنفس وارد ریه‌ها می‌شود. این بدان معنا است که اکثریت ما بصورت روزانه بخاطر دوش گرفتن در معرض کلر هستیم. کلر در تمام شیرهای آب باعث مشکل شده و باید از کل منبع آب حذف شود.

در مقاله بعد به این موضوع که چگونه می‌توان کلر را از آب آشامیدنی حذف کرد می پردازیم. برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905