0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

چرا حفاظت از آب مهم است آرشیو مقالات

Why Is Water Conservation Important

چرا حفاظت از آب مهم است
22 آبان 1397 123 بازدید

منبع : Filter Butler مترجم : مصطفی گردان

شما احتمالا به فرزندان خود جملاتی مانند «هنگام مسواک زدن شیر آب را ببند، و قبل از رفتن به زیر دوش حمام شیر آب را باز نگذار» می‌گویید، منطق پشت این درخواست‌ها ساده است، صرفه‌جویی در مصرف آب برای صرفه‌جویی در هزینه قبض آب. اما صرفه‌جویی در مصرف آب به دلایل دیگری مهم است که شما و فرزندان‌تان باید بدانید. در زیر برخی ایده‌های پشت اهمیت حفظ و نگهداری از آب را آورده‌ایم که امیدوارم به نسل‌های بعدی منتقل شوند.

 

آب یعنی زندگی

هرچیزی روی زمین برای حفظ خود نیاز به آب دارد. اما بد استعمال کردن آب به این معنی است که ما قدرت آن را برای برآوردن اساسی‌ترین نیازمان کم می‌کنیم..

 آب منبعی محدود است و درحالی که زمین یک اکوسیستم کامل و مستقل است، یعنی زمین همیشه مقدار یکسانی آب داشته و خواهد داشت، رشد جمعیت باعث کم شدن منابع آب شده و آب تمیز به دلیل آلودگی و آلوده کننده‌هایی که ما می‌سازیم کاهش پیدا کرده است.

در اصل، انسان‌ها به دلیل آلودگی در حال کم کردن منبع آب خود هستند. از این‌ مهمتر، ما آب را برای تمام مخلوقات روی زمین آلوده کرده، مواد شیمیایی مانند نفت و کود را وارد رودخانه‌هایی می‌کنیم که سرانجام به اقیانوس می‌رسند. مطمئنا، ما می‌توانیم روی تاسیسات تصفیه کننده آب تکیه کنیم تا آب تصفیه شده و پاکیزه ای برای ما بفرستند، اما یک بچه دلفین مشخصا نمی‌تواند این کارها را انجام بدهد.

 

اگر به همین روش اتلاف آب ادامه بدهیم چه اتفاقی می‌افتد؟

 

انرژی کمتر و یا گرانتر

آب مقدار زیادی از انرژی مورد استفاده ما را ممکن می‌سازد. استخراج منابع رایج انرژی (نفت، گاز، زغال، توده‌های زیستی و غیره) نیاز به آب دارد. انرژی آبی، انرژی بدست آمده از ریزش آب، از آب تازه استفاده می‌کند. هرچه آب پاکیزه کمتری داشته باشیم، انرژی گران تر می‌شود.

 

خوراک کمتر

70 درصد منبع آب تازه بشر برای تولید محصولات کشاورزی استفاده می شود. علاوه براین، ماهی، یکی دیگر از منابع بزرگ رژیم‌ غذایی و بخش بزرگی از زنجیره غذایی، برای زنده ماندن به آب تازه نیاز دارد.

هرچه منابع آب را بیشتر آلوده کرده یا سوء استفاده کنیم، احتمال کمتری وجود دارد که ما همچنین سایر مخلوقات زمین، منبع پایداری از غذا را حفظ کنیم.

 

چه چیز را باید مقصر دانست؟

چندین عامل را می‌توان بخاطر کاهش منبع آب تازه روی زمین مقصر دانست. پیشتر اشاره کردیم که چگونه آلودگی ناشی از فعالیت‌های انسانی، بخصوص کشاورزی، مسیر خود را به دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و نهایتا اقیانوس‌ها پیدا می‌کند. تخمین زده شده که تنها در امریکا، حدود 40 درصد دریاچه‌ها به علت آلودگی، ماهیگیری و شنا در آنها ممنوع است.

یکی از عوامل دیگر رشد جمعیت است. درحالیکه ما نمی‌توانیم جمعیت را دستکاری کنیم، اما می‌توانیم استفاده نامناسب از آب را دستکاری کنیم تا بتوانیم مانع از مرگ میلیون‌ها نفر دیگر بخاطر بیماری‌های مربوط به آب شویم. این مشکلات منبع آب لزوما وارد خانه ما نمی‌شوند اما این بدان معنا نیست که باید چشممان را روی آنها ببندیم.

تغییرات آب و هوایی هم مقصر است و علت آن سوزاندن سوخت‌های فسیلی است. اثرات آن شامل کاهش بارندگی در برخی مناطق، توقف جریان آب تازه به مناطقی که قبلا به طبیعت عادت کرده بودند و این منابع بسیار ضروری را فراهم می کردند.

در آخر آب قطع درختان، اثری که مانع از آن می‌شوند که جنگل‌های ما آب تازه را جمع، ذخیره‌سازی، تصفیه و به افراد پایین دست آن ارائه کنند.

 

چه باید کرد؟

با صرفه جویی آب در خانه می‌توانید شروع کنید. کانادا منابع آب تازه فراوانی دارد، اما این منابع بصورت هموار در کشور پخش نشده‌اند. برای روشن شدن قضیه، برزیل، کشوری که بالاترین بازده آب به ازای هر شخص در سال را دارد، تنها 40 درصد از آنچه در کانادا موجود است را به فرد می‌دهد.

با سازمان‌های غیرانتفاعی همکاری کنید که هدف آنها کمک به ارایه آب تمیز به شهرها و کشورهایی است که منابع کمیابی برای تصفیه آب دارند یا اصلا منابعی ندارند. در سطح محلی، آنچه در توان دارید انجام دهید تا در رویدادها یا گردهمایی‌های محلی شرکت کنید که عوامل تاثیرگذار بر آب- آلودگی، جنگل‌زدایی، شیوه‌های کشاورزی ضعیف و غیره- باید مورد رسیدگی قرار گیرند.

حتی اگر احساس ناتوانی در مورد اثرات جهانی کمبود و نگهداری آب دارید، آنچه در توان دارید بصورت محلی انجام دهید و دیگران را هم به پیروی از خود تشویق کنید.

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905