0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

چگونگی تهیه آب آشامیدنی عالی آرشیو اخبار

How To Create Perfect Drinking Water

چگونگی تهیه آب آشامیدنی عالی
16 دی 1397 41 بازدید
منبع : Water FYI

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی بیشتر افراد می دانند آب تصفیه شده و عاری از آلاینده چقدر برای سلامتی آنها مفید است. کاری که عموم مردم برای داشتن بهترین آب آشامیدنی با هزینه مقرون به صرفه انجام می دهند را در بخش قبل بررسی نمودیم. در این بخش قصد داریم به چگونگی تهیه آب آشامیدنی عالی بپردازیم. برای مطالعه بخش اول روی لینک زیر کلیک نمایید. 

آب بهتر قیمت بهتر

اگرچه تصفیه آب و ضدعفونی کردن آن با کلر بسیار ساده و رایج است، اما داشتن آب پاکی که عاری از هرگونه ماده شیمیایی (مانند کلر) باشد، کمی هزینه بر است. بهترین روش پیشنهاد شده استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است. برای غلبه بر مشکل کوچک کم شدن مواد معدنی و گاهی اسیدی شدن آب، اغلب کارشناسان توصیه میکنند از فیلتر قلیایی استفاده شود. در واقع کل کاری که باید انجام دهید این است که روشی برای قلیایی کردن آب اسمز معکوس پیدا کنید.

متاسفانه، یک نگرش اشتباه در صنعت تصفیه آب دنیا وجود داشت که سالها مانع از افزایش کیفیت آب شرب شده بود.

اولین نگرش اشتباه این بود که طراحان سیستم‌های اسمز معکوس،  30 سال مدعی بودند که سالم‌ترین آب جهان به تنهایی توسط سیستم‌های اسمز معکوس تولید می شود و دیگر نیازی به هیچ فرایند اضافه وجود ندارد. اگرچه سیستم اسمز معکوس واقعا بهترین روش تصفیه آب است، اما واقعیت این است که استفاده از برخی فیلترهای قلیایی یا یونیزه تکمیلی، میتوانست کیفیت آب را به شکل چشمگیری افزایش دهد. در گذشته برخی ادعا میکردند که بدن انسان  نمی تواند فلزات قلیایی را از آب جذب کند، زیرا کلسیم و منیزیم غیر معدنی هستند (مولکول‌هایی که حاوی کربن نیستند). اما امروزه این ادعا رد شده و حتی طراحان تصفیه آب نیز می دانند که وجود فیلترهای قلیایی و فیلتر مواد معدنی به شرطی که طبیعی و ارگانیک باشند، میتواند بسیار موثر واقع شود.

دومین نگرش اشتباه این بود که کارشناسان تصفیه آب مدعی بودند بصورت طبیعی و بدون نیاز به یونیزه کننده الکتریکی آب، نمی توان آب را یونیزه کرد. در حالی که امروزه مشخص شده فیلترهای حاوی یون می تواند این کار را انجام دهد. (مانند فیلترهای قلیایی )

 

راه‌حل‌های قدیمی ناقص هستند

اگر شما یک دستگاه تصفیه آب RO دارید، از بقیه مردم یک قدم جلوتر هستید. با این حال بهتر است خود را با علم جدید همگام کنید و روش های تصفیه آب خود را ارتقاء دهید. برخی تصور می کنند که راه حل ساده برای حل مشکل قبل این است که دستگاه اسمز معکوس  خود را با یک فیلتر یونیزه کننده آب ترکیب کنند. مفهوم متاسفانه این روش زیاد موثر نیست زیرا دستگاه آب شیرین کن Ro مواد معدنی قلیایی را از آب خارج می‌کنند که باعث می‌شود یونیزه‌ کننده‌های الکتریکی آب تقریبا بی‌فایده شوند.

 علت این است که یونیزه کننده الکتریکی آب نمی تواند آب خالص را یونیزه کند.

(چند سال پیش که یونیزه کننده الکتریکی آب می‌فروختم، مدتها پیش از آنکه یونیزاسیون طبیعی را درک کنم، فیلترهای معدنی‌ساز مجدد کلیست (برپایه کلسیم) یا یک کوروسکس (برپایه منیزیم) را در  یونیزه کننده آب برای مشتریانی قرار می‌د‌ادم که آب نرم داشتند. )

فیلترهای معدنی ساز مجدد قبل از یونیزه کننده آب نصب می شدند. نتیجه عالی بود زیرا یونیزه کننده آب می‌توانست فلزات قلیایی را یونیزه کند که قبل از فرایند یونیزاسیون در آب تصفیه شده بودند.

 پس چرا همین فیلترهای افزودن مواد معدنی به آب را به سیستم اسمز معکوس اضافه نکنیم؟

متاسفانه، در مورد سیستم‌های اسمز معکوس، ماهیت تهاجمی آب اسیدی تولیدی توسط این سیستم‌ها به خوبی با فیلترهای کلسیت و کوروسکس کار می‌کند.

 آب اسیدی فیلترهای کلسیمی یا منیزیمی را به سرعت جویده و مقدار زیادی از واسط را وارد آب می‌کند. در نتیجه، معمولا فیلترها به سرعت تخلیه می‌شوند.

 هزینه تعویض فیلترها اذیت کننده است اما این مساله اصلی نیست.

مساله اصلی این است که کلسیم یا منیزیمی که به منبع آب وارد می‌شود می تواند بیشتر از توانایی کلیه‌ها در تصفیه آنها باشد. این مورد « خیلی بیشتر از یک چیز خوب » است.

وقتی کلیه‌ها نتوانند مقدار اضافی کلسیم یا منیزیم را تصفیه کنند، چند مساله رخ می‌دهد. یکی از نتایج می‌تواند تشکیل سنگ کلیه باشد.

 

راه حل جدیدی که کار می‌کند

مطمئنم در مورد کپسول‌های آزاد شونده به مرور زمان که توسط شرکت‌های دارویی استفاده می‌شوند شنیده‌اید. فرایند آزادسازی زمانی بدین صورت است که وقتی کپسول ذره ذره توسط اسید معده حل می‌شود، بخش‌هایی از دارو آزاد می‌شود.

 آزادسازی آهسته این امکان را فراهم می‌کند که در طول زمان مقدار مناسبی از دارو وارد سیستم شما شود. راه حل آب آشامیدنی عالی در توانایی استفاده از یک سیستم اسمز معکوس است که فلزات قلیایی زیادی در آب آزاد نکند.

از شرکتی بازدید شده که یونیزه کننده‌های غیرالکتریکی آب در امریکا تولید می‌کند. این شرکت بهترین تولید کننده فیلتر و قطعات در امریکا است. هدف از این بازدید این بود که ببینند آیا استانداردهای کنترل کیفیت بالای آنها را می‌توان به روش مقرون به صرفه‌ای برای یونیزه‌کننده‌های آب بکارگرفت.

یونیزه کننده‌های آب از زمان اختراع حوزه کشورهای آسیایی بوده‌اند. هرکسی در این صنعت به شما خواهد گفت که تعامل با آسیا ساده نیست. مشخص می‌شود که محصولات با کیفیت را می‌توان با قیمت‌های رقابتی در امریکا ساخت.

درحالیکه در کارخانه بودند، نمایش دستگاه اسمز معکوسی را تماشا کردند که از سرامیک زیستی برای افزودن مجدد مواد معدنی به آب استفاده می‌کرد.

 وقتی نتایج را دیدند، نتوانستند به چشمانشان اعتماد کنند. آب تمیز با قابلیت‌های یونیزاسیون فوق‌العاده‌ای که با آزادسازی مقدار زیادی فلزات قلیایی باعث مشکلات سلامتی نمی‌شد.

 نرخ جریان آب طی آزمایش 5 لیتر در دقیقه بود که هر یونیزه کننده الکتریکی آبی را کنار می‌زد. وقتی از تکنیسین پرسیدند فیلتر چه مدت درحال استفاده بوده، پاسخ داد 13 ماه.

 پرسیدند طول عمر فیلتر معدنی ساز دوباره سرامیک زیستی چقدر است و او پاسخ داد «دوسال یا بیشتر بسته به استفاده.» هنگ کردم. این هم راه حل. آنچه آنرا برای من بهتر هم می‌کرد این بود که شرکت هشت سال از این راه حل استفاده کرده بود و تاییدیه WQA (انجمن کیفیت آب که از آزمایش استاندارد NSF استفاده می‌کند) را دریافت کرده بود.

متوجه نشدم که چرا در مورد این محصول فوق‌العاده چیزی نشنیده بودم چون نتایج خیلی بهتر از آن چیزی بود که از نظر آب «تمیز و سالم» دیده بودم. بعد علت را متوجه شدم. این محصول از طریق تعداد کمی از فروشندگان به قیمت بیش از 3400 دلار فروخته می‌شد. تعجبی نیست که کسی در مورد آن چیزی نمی‌دانست.

با مالک در مورد احتمال افت اساسی قیمت صحبت کردم تا مردم بتوانند هزینه آن را پرداخت کنند. از نظر او بی‌معنی بود، زیرا این محصول برای فروشندگان سود کافی نداشت. طی چند ماه همچنان با چند تماس تلفنی روی او کار کردم. در نهایت توانستم از او قول بگیرم که اگر قیمت را پایین بیاورد محصولش را روی وبلاگم تبلیغ کنم. همچنین به او گفتم که شبکه‌ای از فروشندگان آب پیدا خواهم کرد که محصول او را خریده و روی وبسایت خود تبلیغ خواهند کرد. کم کم داشت نرم می‌شد اما محاسبات ریاضی هنوز بی‌معنی بودند.

گام بعدی یافتن شرکتی بود که نماینده محصول بشود و اشتیاق خود را بکارگیرد تا به دیگران کمک کند سود خود را به حداکثر برسانند. شاید انجام این کار ساده بنظر برسد اما ساده نبود. برخلاف آنچه که ممکن است در مورد شرکت‌ها و فروشندگانی شنیده یا خوانده باشید که می‌خواهند در زمینه آب به افراد کمک کنند، متوجه شده‌ام که در وهله اول، دوم و سوم سود مهم است!

با افرادی که طی این چندسال با آنها کار می‌کردم و به آنها اعتماد داشتم تماس گرفتم (لیست کوتاهی بود). آنها مسئولیت محصول را قبول کردند. نام شرکت را در وبلاگ خود نیاورده‌ام چون این نوشته در آن موردنیست. در صورت تماس، خوشحال می‌شوم بصورت خصوصی نام شرکت را عنوان کنم.

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905