0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

کاربردهای نظامی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس آرشیو مقالات

Application of Reverse Osmosis Systems in Military Applications

کاربردهای نظامی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
11 آذر 1394 2199 بازدید

منبع : wikipedia مترجم : مصطفی گردان

نیروهای نظامی معمولا در شرایط نامساعد جغرافیایی فعالیت دارند به گونه ای که معمولا به آب شرب مناسب دسترسی ندارند. ممکن است آب های در دسترس (تالاب ها، رودخانه ها، چاه های قدیمی، برکه ها و ...) دارای عوامل بیماری زا باشند. از آنجا که آب شرب سالم یک منبع ضروری برای فعالیت های روزانه محسوب می شود و شاید بتوان گفت مهمترین فاکتور تعیین کننده سلامت قوای نیروهای نظامی محسوب میگردد، بنابراین سیستمی که بتواند آب را قابل استفاده کند مورد توجه نیروهای نظامی دنیا قرار گرفت.

یک واحد اسمز معکوس قابل حمل، نوعی تاسیسات تصفیه آب است که می تواند همراه ادوات نظامی جابجا شود. این سیستم ها متناسب با شرایط نظامی طراحی شده اند و می توانند آب شرب کاملا مطمئن را از نزدیکترین منبع آب در دسترس، مهیا نمایند. مدل های بسیاری از این دستگاه تصفیه آب در اختیار واحدهای ارتش امریکا و کانادا است.

برخی مدل ها به صورت کانتینر، برخی به صورت تریلر و برخی به صورت خودکششی هستند. هر یک از واحدهای ارتش در دنیا مدل متفاوتی از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خود را داراست ولی تمامی آنها از لحاظ عملکرد مشابه هستند. این سیستم های فیلتراسیون می توانند بین 1200 تا 1500 گالن در ساعت (معادل 4500 تا 5600 لیتر در ساعت) آب را تصفیه کنند.

کاربردهای نظامی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس Application of Reverse Osmosis Systems in Military Applications

آب از منبع خام وارد قسمت فیلتراسیون دستگاه می شود که توسط یک پلیمر جهت شروع فرایند انعقاد، تصفیه می شود. در مرحله بعد وارد یک فیلتر تصفیه آب چند قسمتی می شود که مرحله اولیه تصفیه از طریق رفع تیرگی آب در آن رخ می دهد. سپس از میان یک فیلتر الیافی پلی پروپیلن فشرده عبور داده می شود. این فرایند هر گونه ذرات بزرگتر از 5 میکرون (و حتی گاهی تا 1 میکرون) و تقریبا هر نوع تیرگی را می زداید.

یک یا دو مرحله از کربن های فعال نیز در مرحله بعد قرار دارند که آلاینده های شیمیایی، بو، طعم، مزه، رنگ آب و... را حذف می کند. سپس آب زلال شده بوسیله یک پمپ تصفیه آب پرفشار به تعدادی لوله تزریق می شود که در آنها تحت اسمز معکوس قرار می گیرد.

آب بدست آمده فاقد ۹۰.۰۰ تا ۹۹.۹۸ درصد از ذرات جامد محلول در آب ناخالص است و با استانداردهای نظامی نبایستی هدایت الکتریکی آن بیش از 1000 تا 1500 باشد. در نهایت توسط فیلترهای ماوراء بنفش یا فیلتر نقره و یا حتی با استفاده از کلر گندزدایی شده و برای مصارف آتی ذخیره می شود.

 

 

کاربردهای نظامی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس Application of Reverse Osmosis Systems in Military Applications

 

واحدهای کوچکتر نظامی می توانند دستگاه های قابل حمل را نیز با خود داشته باشند. به عنوان نمونه در نیروهای دریایی چند کشور، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس که قادر به تولید آب شرب سبک است، به شکل گسترده استفاده می شود. سیستم های فیلتراسیون کوچک قابل حمل توسط خودروهای نظامی جابجا شده و حدود 125 گالن در ساعت (معادل 470 لیتر در ساعت) قدرت تصفیه سازی دارد. 

کاربردهای نظامی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس Application of Reverse Osmosis Systems in Military Applications

 

برای مطالعه مقاله ویژگی های دستگاه تصفیه آب نظامی روی لینک قبل کلیک نمایید. مقالات مرتبط با تصفیه آب اسمز معکوس را می توانید از طریق لینک های زیر مطالعه نمایید.

اسمز معکوس چیست

اسمز معکوس به زبان ساده

فناوری‌ تصفیه آب اسمز معکوس

کاربرد سیستم های اسمز معکوس در تصفیه آب آشامیدنی

کاربرد اسمز معکوس در تصفیه آب آکواریوم

کاربرد دستگاه تصفیه اسمز معکوس در صنایع غذایی

تهیه آب شرب از آب دریا با استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

  

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377  و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905