0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

کدام سیستم تصفیه آب کوهنوردی پاتوژن های خاص را حذف می کند آرشیو مقالات

What Backpacking Water Treatment System Eliminates Certain Pathogens

کدام سیستم تصفیه آب کوهنوردی پاتوژن های خاص را حذف می کند
15 شهریور 1397 148 بازدید

منبع : OutdoorGearLab مترجم : مصطفی گردان

در این بخش مقاله قصد داریم به این مطالب که کدام سیستم تصفیه آب کوهنوردی پاتوژن های خاص را حذف می کند، حداقل کارایی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی ، وزن فیلتر تصفیه آب کوهنوردی ، زمان تصفیه آب و سایر ویژگی های آنها بپردازیم. برای مطالعه بخش های قبلی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

بخش اول : انتخاب فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

بخش دوم : انواع فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

بخش سوم : چرا باید در طبییعت آب را تصفیه کنیم

بخش چهارم : اثر بخشی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی

 

 

کدام سیستم تصفیه آب کوهنوردی پاتوژن های خاص را حذف می کند؟

کریپتوسپوریدیوم : فیلتر تصفیه آب کوهنوردی این پاتوژن را حذف می کنند، تصفیه کننده UV به طور موثر کریپتوسپوریدیوم را غیرفعال می کند، قرص های دی اکسید کلر پس از چهار ساعت حذف می کنند و قطرات بعد از یک ساعت، ید عمل نمی کند.

ویروس : این پاتوژن ها توسط ید، دی اکسید کلر ، و تصفیه کننده UV حذف می شوند اما تعداد کمی از فیلترهای تصفیه آب کوهنوردی توانایی حذف آن را دارند.
باکتری : توسط همه سیستم های تصفیه آب کوهنوردی حذف می شود: فیلتر تصفیه آب، تصفیه شیمیایی و تصفیه کننده UV.

ذرات : مناسب است و در نتیجه پاتوژن خطرناکی نیست اما لجن و حشرات مرده برای طعم آب مطبوعیت تولید نمی کنند. فیلترهای تصفیه آب یا پیش فیلترهایی که جداگانه خریداری شده اند تنها چیزهایی هستند که ذرات را از آب تصفیه می کنند.

 

حداقل اثربخشی سیستم های تصفیه آب کوهنوردی

بنابراین اکنون که همه چیز را ارائه کرده ایم، باید کدامیک از سیستم های تصفیه آب کوهنوردی را انتخاب کنید؟

مطمئن ترین روش این است که تصفیه شیمیایی مانند آکوامیرا Aquamira را با فیلتر تصفیه آب سبک وزنی مانند فیلتر تصفیه آب جاذبه ای کاتادین Katadyn Gravity Camp ترکیب کنیم. این بدان معنی است که می توانید به سرعت ذرات و کریپتوسپوریدیوم را حذف کنید اما مواد شیمیایی نیز می توانند ویروس ها را حذف کنند. اگرچه حمل دو سیستم تصفیه آب با هم غیرضروری، سنگین و پیچیده است.
در نظر بگیرید به کجا مسافرت می کنید. پیاده روی در رشته کوه زاگرس؟ احتمالا فقط یک سیستم تصفیه آب، یا فیلتر تصفیه آب یا تصفیه شیمیایی نیاز دارید، زیرا آب شفاف و نسبتا تمیز است.

فیلترهای تصفیه آب به نظر برای سفر برون شهری مناسب هستند. در مورد سفر بین المللی چطور؟ شما چیزی نیاز دارید که ویروس را از بین ببرد، بنابراین فیلترهای تصفیه آب معمول را چال کنید و MSR Guardian ، SteriPEN یا تصفیه شیمیایی را همراه بیاورید، تا از حذف همه پاتوژن ها مطمئن شوید.

 

 

سایر ملاحضات مصرف کنندگان دستگاه تصفیه آب کوهنوردی :

 

۱ : وزن سیستم تصفیه آب کوهنوردی

بعد از کارایی، دغدغه اصلی یک کوهنورد، وزن سیستم تصفیه آب است. سیستم های رایج تصفیه آب کوهنوردی تنوع قابل توجهی در وزن دارند، از چند اونس تا بیش از 22 اونس. بسته به فعالیت شما، وزن می تواند دغدغه اصلی یا فرعی شما باشد. اگر مسافت های طولانی را پیاده روی می کنید، روش تصفیه آب شیمیایی سبک و کوچک مانند قطرات تصفیه آب آکوامیرا Aquamira Water Treatment Drops را توصیه می کنیم.

اگر به سفر بین المللی می روید و کمپ می زنید، روش سنگین تر اما با کارایی بالاتر مانند گاردین Guardian ایده ال خواهد بود. برای پیاده روی متوسط ، فیلتر تصفیه آب جاذبه ای مانند Platypus GravityWorks یا فیلتر تصفیه آب پمپی مانند MSR Sweetwater پیشنهاد می کنیم، زیرا این فیلترهای تصفیه آب بدون داشتن وزن بیش از حد سنگین، موثر هستند و همچنین مواد شیمیایی به بدن و آب نمی افزایند.

 

زمان تصفیه آب

زمان روش های مختلف برای تصفیه آب آشامیدنی از 90 ثانیه برای یک لیتر از SteriPen Ultra تا نیم ساعت برای قطره تصفیه آب Aquamira و 40 ثانیه برای Katadyn Gravity Camp  6 لیتری متفاوت است.

اگر از مسافران برون شهری هستید، چه در سفر آخر هفته پیاده روی کل مسیر اقیانوس آرام، زمان مهم است، و تمایلی به روش تصفیه آب طولانی مدت ندارید. برای سفر نیاز به آب دارید و لازم نیست تا تصفیه آب صبر کنید و زمان از دست بدهید. برای سیستم فیلتراسیون شخصی، ساویر کوچک Sawyer Mini سیستم سریعی برای تامین آب بدن شما است. ساویر کوچک Sawyer Mini ، انتخابی عالی به عنوان سیستم فیلتراسیون شخصی در سفر برون شهری است.

فیلتر تصفیه آب کوهنوردی Sawyer Mini Water Filter
اگر به سفر بین المللی می روید که دارای منابع آب آلوده است، یا در محلی کمپ می زنید، روش های طولانی تر تصفیه آب برای شما مناسب است. اگر فقط به دنبال سیستم تصفیه آب اضطراری در کوله خود هستید، تصفیه شیمیایی گزینه مناسبی خواهد بود. به طور کلی، فیلترهای تصفیه آب ، چه فیلتر تصفیه آب جاذبه ای چه فیلتر تصفیه آب پمپی، از تصفیه شیمیایی سریع تر عمل می کنند، اگرچه تصفیه شیمیایی سبک تر و کوچکتر است. تصفیه های UV نیز سریع هستند.

البته با خرید دستگاه تصفیه آب قابل حمل نظیر  دستگاه تصفیه آب کلمنی  ، پارچ تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب کوهنوردی این آلاینده ها را حذف کنید و به سادگی آب موردنیاز خود را تصفیه کنید. حمل دستگاه تصفیه آب ، بسیار سبک تر از حمل آب موردنیاز شما خواهد بود.  با این حال تنها لازم است آب کافی از یک منبع تا منبع دیگر همراه داشته باشید.

 

 

در ادامه مطلب به جزئیاتی که باید در مورد فیلتر تصفیه آب کوهنوردی در نظر گرفته شود میپردازیم.  برای مطالعه ادامه مطلب روی لینک زیر کیلک نمایید.

جزئیات فیلتر تصفیه آب کوهنوردی

 

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905