0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

کیفیت آب آرشیو مقالات

Water Quality

کیفیت آب
20 مهر 1396 442 بازدید

منبع : Centers for Disease Control and Prevention مترجم : مصطفی گردان

از آنجایی که مجسم کردن یک محیط بهداشتی و سالم بدون آب امکان پذیر نیست، کیفیت آب آشامیدنی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. توسعه بهداشت و حفاظت از محیط زیست همواره به محیا کردن آب سالم وابسته است. کمبود آب نه تنها جزء عمده مشکلات کشورهای در حال توسعه است، بلکه عدم استفاده از فناوری های مناسب جهت تامین و تصفیه آب و عدم به کارگیری مناسب از منابع آب، یکی از دلایل اصلی بروز مشکلات می باشد. به همین دلیل کیفیت آب آشامیدنی درجه اهمیت خود را نشان می دهد.

کشورهای توسعه یافته، معمولا اهمیت زیادی به آب آشامیدنی می دهند و همواره مطمئن‌ترین منابع آب دنیا را در اختیار مردم قرار میدهند. در کشورهای توسعه یافته، آب توسط آژانس محافظت از محیط زیست (EPA) تنظیم میشود. آب آشامیدنی از مکانی به مکان دیگر، بسته به شرایط منبع آب و نوع تصفیه‌ای که روی آن انجام می‌شود متفاوت است با این حال در هر شرایطی باید مقررات EPA رعایت شود. حتی اگر آب شیر لوله کشی ما یکی از امن و مطمئن ترین منابع آب در جهان محسوب شود، آلودگی آب همچنان ممکن است رخ دهد. این مشکلی است که حتی جوامع بسیار پیشرفته نیز با آن درگیر هستند.

 

منابع زیادی از آلودگی وجود دارند، از جمله:

 • رهاسازی فاضلاب
 • وجود مواد شیمیایی و معدنی طبیعی (مثل آرسنیک، رادون، اورانیوم)
 • روشهای مختلف کشاورزی و دامداری (مثل استفاده از کودها، آفت‌کش‌ها، سم پاشی محیط های دام، تغذیه تغلیظ شده دام و طیور)
 • فرایندهای تولید (مثل فلزات سنگین، سیانید)
 • کارکرد نادرست سیستم‌های تصفیه فاضلاب در محل (برای مثال، سیستم‌های گندزدا)

علاوه بر این، آب آشامیدنی اگر به درستی تصفیه نشده باشد و یا از طریق یک سیستم توزیع نامناسب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد (به عنوان مثال، سیستم لوله کشی قدیمی یا معیوب) نیز می تواند محیط مناسبی برای رشد آلاینده ها ایجاد کند.

وجود برخی از آلاینده های خاص در آب می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی از جمله بیماری‌های گوارشی، مشکلات باروری و اختلالات عصبی شود. نوزادان، کودکان خردسال، زنان باردار، سالمندان و بخصوص افرادی که سیستم ایمنی آنها دچار مشکل است، بیشتر می‌توانند در معرض بیماری باشند.

 

آزمایش آب

آزمایش آب Water TestingEPA استانداردها و مقرراتی را برای کنترل وجود و میزان آلاینده های مختلف در آب آشامیدنی عمومی را بررسی میکند. در این آزمایشها بیش از 90٪ آلاینده ها، از جمله ای کولی E.coli ، سالمونلا Salmonella ، کریپتوسپوردیوم Cryptosporidium ، فلزاتی مثل سرب و اثرات جانبی ضدعفونی، مورد بررسی قرار میگیرند.

اگر آب خود را از یک چاه آب زیرزمینی تهیه می‌کنید و به دنبال اطلاعات مربوط به تصفیه آب چاه هستید، می توانید تصفیه آب چاه را مطالعه کنید.

 

گزارش اطمینان مصرف کننده

در کشورهای توسعه یافته، طبق قوانین هر تامین کننده آب شهری باید گزارش سالانه‌ای ارائه کند و کیفیت آب ارایه شده را به مصرف کننده نشان دهد. این گواهی به نام گزارش اطمینان مصرف کننده یا CCR نامیده می شود. این گزارش، اطلاعاتی درباره کیفیت آب آشامیدنی شما، از جمله منبع آب، آلاینده های موجود در آب و نحوه درگیر شدن مصرف کنندگان در حفاظت از آب آشامیدنی را فراهم می کند.

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905