0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

ضد عفونی کردن محیط و از بین بردن ویروس کرونا با دستگاه ازن ساز آرشیو مقالات

Ozone Can Be Used To Destroy The New Coronavirus And Disinfect Areas

ضد عفونی کردن محیط و از بین بردن ویروس کرونا با دستگاه ازن ساز
31 تیر 1399 117 بازدید

منبع : Thailand Medical News مترجم : مصطفی گردان

دستگاه ازن ساز میتواند برای از بین بردن ویروس کرونا و ضد عفونی کردن مناطق مختلف استفاده شود؟

از آنجایی که ویروس کرونا همچنان در حال پیشرفت است و شدت آن نیز بالاتر رفته، سوالات بی پاسخ زیادی هنوز وجود دارد. زیرا هیچ مطالعه بالینی یا علمی درستی انجام نشده است که بتواند به بهبود شرایط کمک کند. از آنجا که هنوز نمیدانیم مدت زمان زنده بودن ویروس ها روی سطوح چقدر است، بهترین کار این است که مناطقی که افراد با آن تماس زیادی دارند را ضدعفونی کنیم. یک راه خوب برای این کار استفاده از گاز ازن است.
گاز ازن اثبات کرده که میتواند کرونا ویروس را از بین ببرد. و از آنجایی که ساختار ویروس کرونا تقریبا مشابه ساختار ویروس سارس است، به راحتی میتوان گفت استفاده از دستگاه ازن ساز بر روی ویروس کرونا نیز کارساز است. هرچند هنوز هم تاکید میکنیم هنوز هیچ مطالعه ای در این باره انجام نشده است. بجز مطالعات و آزمایشاتی که توسط موسسه ویروس شناسی در هوبئی چین  Institute of Virology In Hubei در حال انجام است. پیشرفت این مطالعه نشان داده است که این روش کار میکند و مطالعات باید ادامه داشته باشد و به طور رسمی در ژورنال ویرولوژی منتشر شود. بیش از 17 مطالعه علمی وجود دارد که نشان میدهد گاز ازن قادر به از بین بردن ویروس سارس بوده است.

ازن یک گاز طبیعی است که از اتم های اکسیژن ایجاد میشود. مولکول اکسیژن از 2 اتم اکسیژن تشکیل شده است. این مولکول های اکسیژن توسط تخلیه الکتریکی هنگام طوفان های رعد و برق یا توسط اشعه ماوراء بنفش خورشید به اتم ها شکسته می شوند.

اتم های انفرادی اکسیژن نمی توانند به تنهایی و بدون جمع شدن مجدد در مولکولهای اکسیژن دی اتمی وجود داشته باشند. در طی این مرحله از ترکیب مجدد، برخی از اتمها به اکسیژن سه اتمی آزاد متصل میشوند. این مولکولهای جدید ازن یا O3 نامیده میشوند.

 گاز ازون چیست و چه کاربرد هایی دارد

ازن ژنراتورها Ozone generators قادر به ساختن ازن از هوای طبیعی هستند و به طور معمول به عنوان ضد عفونی کننده محیط مورد استفاده قرار می گیرند. اثرات ضد پاتوژن ازن چندین دهه است که به اثبات رسیده اند. اثرات آن بر کشتن ویروس ها، باکتریها، قارچ ها و بسیاری از گونه های تک یاخته ها، پایه ای برای استفاده بیشتر آن در ضد عفونی کردن منابع آب شهری در سراسر جهان است.

تصفیه آب آشامیدنی با ازن ژنراتور

غیر فعال سازی میکروارگانیسم های سطوح با گاز ازون

معمولا ویروس ها ذرات کوچک و مستقلی هستند که از بلورها و ماکرومولکول ها ساخته شده اند. بر خلاف باکتریها، آنها فقط در سلول میزبان تکثیر میشوند. ازن با انتشار یک پوشش پروتئینی به هسته اسید نوکلئیک ویروس ها را از بین میبرد و در نتیجه باعث آسیب به RNA ویروس می شود. در غلظت های بالاتر ، ازن با اکسیداسیون پوسته پروتئین خارجی یا کپسید پروتئین خارجی را از بین میبرد. بسیاری از انواع ویروس ها مثل ویروس های انسانی، ویروس نورواک ، پاروویروس، هپاتیت آ و ب و ... را میتوان با ازن از بین برد.

بیشتر تحقیقاتی که برای اثرات ازن روی ویروسها انجام شده است به نتیجه رسیده است. و تقریبا ازن توانسته بافت و ساختار ویروس را از هم متلاشی کند. در واقع زمانی که بافت لیپید ویروس از هم متلاشی میشود هسته DNA یا RNA نمیتواند زنده بماند.

ویروس های بدون پوشش ( مانند آدنو ویروس Adenoviridae، پیکورناویریده ای  Picornaviridae، پلی ویروس poliovirus، کوکساکی Coxsackie، اکوویروس Echovirus ، رینوویروس Rhinovirus ، هپاتیت A و E و روتاویروس (Reoviridae (Rotavirus نیز در حال بررسی هستند. ویروس هایی که پوشش ندارند را ویروس های برهنه یا بدون پوشش naked viruses می نامند.

آنها از هسته اسید نوکلئیک ( ساخته شده از DNA یا RNA ) و یک لایه اسید نوکلئیک یا کپسید ساخته شده از پروتئین هستند. مواد تشکیل دهنده آنها اسیدهای آمینه هستند. در واقع هنگامی ازن با پروتئین های کپسید در تماس است، پروتئین هیدروکسید و پروتئین هیدروپراکسید تشکیل میشود.

ویروس های پوشش دار معمولا نسبت به ویروس های برهنه نسبت به فعل و انفعالات فیزیکی و شیمیایی حساس تر هستند. اگرچه تاثیر ازن روی لیپیدهای اشباع نشده یکی از بهترین فعالیت های بیوشیمیایی مستند است، اما ازن با پروتئین ها، کربوهیدراتها و اسیدهای نوکلوئیک در تعامل است. ویروس کرونا یک ویروس پوشش دار است.

انواع مختلفی از ازن ژنراتورها در بازار وجود دارد. از ماشین های بزرگ و عظیم الجثه دو هزار دلار آمریکایی گرفته تا انواع ساده تر و ارزان تر آنها که میتوانید به صورت آنلاین و با قیمت کمتر خریداری کنید. حتی ازن ساز خانگی با قیمت های 3 میلیونی نیز وجود دارد که میتوانید برای ضد عفونی کردن اتاق ، شستشوی میوه و سبزیجات و... از آن استفاده کنید. میتوانید از این نوع ژنراتورها برای ضدعفونی اتاق های کوچک به اندازه 25 در 30 متر مربع استفاده کنید. همچنین بسیاری از فروشگاهها ، شرکت ها و... از آنها استفاده میکنند. ویدیو زیر یک ازن ژنراتور قابل حمل است که میتوانید به صورت آنلاین آن را از سایت بهاب خریداری کنید. برای مشاهده مشخصات دستگاه ازن ساز خانگی ۱۰۰۰ میلی گرم توکا گاز روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

 

 

معمولا برای استفاده از دستگاه ازن ساز باید دفترچه راهنمای آن را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید. زیرا ازن برای انسان خطرناک است. ازن میتواند سلول های دهان و بینی و ریه های شما را درگیر کند و به آنها آسیب برساند. ازن توانایی جهش سلولی و ایجاد سرطان را دارد. خصوصا برای افرادی که به بیماری های ژنتیکی و مادرزادی هستند بسیار خطرناک است.

هنگام استفاده از دستگاه ازن ساز برای ضدعفونی کردن اتاق حتما باید از یک تایمر استفاده شود. زمانی که دستگاه روشن است نباید کسی در اتاق باشد. دستگاه باید در اتاقی که پنجره های آن بسته است و هیچ گونه موجود زنده ای در آن نیست به مدت حدود 10 تا 15 دقیقه کار کند( ازن ساز خانگی کوچک به دلیل آنکه حجم خروجی ازن کمتری دارند میتوانند برای مدت طولانی استفاده شوند). حداکثر تا سه ساعت وارد اتاق نشوید. ماسک بزنید و تمام پنجره ها را باز کنید و قبل از ورود به اتاق اجازه دهید حدود 15 دقیقه اتاق در معرض هوای آزاد قرار گیرد.

نحوه استفاده از دستگاه ازون ژنراتور خانگی

هشدار: از ازن نباید برای درمان هر نوع بیماری استفاده شود. زیرا این کار بسیار خطرناکی است. از ازن فقط برای از بین بردن ویروس در مناطق خاص استفاده کنید.

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905 - 02634606148 و شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 ، ایمیل [email protected] و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905