0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آیا دستگاه ازن ساز برای از بین بردن ویروس کرونا میتواند کارساز باشد؟ آرشیو مقالات

Does ozone sterilization kill the Coronavirus which causes COVID-19?

آیا دستگاه ازن ساز برای از بین بردن ویروس کرونا میتواند کارساز باشد؟
10 مرداد 1399 106 بازدید

منبع : aeroqual مترجم : مصطفی گردان

هیچ واقعه پزشکی تا به این حد بر سلامت جهانی و اقتصادی در دنیا به اندازه ویروس کرونا Coronavirus و بیماری کوید 19  COVID-19 تاثیر گذار نبوده است. متاسفانه ویروس کرونا باعث شده اکثر اقتصادهای بزرگ دنیا دچار نوعی تعطیلی شده اند و این باعث ایجاد نوعی اختلال در مشاغل شده و تغییرات چشمگیری روی نحوه زندگی ما داشته است.

دولتها، صنعت ها و شهروندان در تلاش هستند تا سرعت انتشار کوید 19 را کندتر کنند و به خدمات بهداشتی و درمانی این امکان داده شده تا برای این امر تمام تلاش خود را بکنند. پاکسازی منازل، اماکن عمومی، محل کار و ... یک تاکتیک اساسی در مبارزه با Coronavirus ، برای جلوگیری از گسترش COVID-19 است. این تنها یکی از روشهای مقابله با کوید 19 است. یک روش عقیم سازی ، استفاده دستگاه ازن ساز است. از این رو سوالی که مطرح میشود این است که آیا استفاده از دستگاه ازن ژنراتور میتواند ویروس کرونا Coronavirus را که باعث به وجود آمدن کوید 19 شده ، از بین ببرد؟ 

این مقاله به شواهدی میپردازد که نشان میدهد دستگاه ازن ساز چقدر میتواند برای ضدعفونی محیط مناسب باشد و آیا این روش میتواند خطراتی هم به همراه داشته باشد؟

 دستگاه ازن ساز خانگی _ ازن ژنراتور Ozone Generator

 

ضد عفونی کننده ازن منجر به از بین بردن کرونا ویروس سارس شده است

تاکنون هیچ شواهدی در دست نیست که بتوانیم مطمئن شویم دستگاه ازن ساز که توانسته ویروس سارس SARS-CoV-2 را از بین ببرد، میتواند کوید 19  COVID-19  را نیز نابود کند. اما دلایلی وجود دارد که میتواند به اثبات این امر کمک کند: 

 • در طول اپیدمی سارس که در سال 2003 به وجود آمد، از دستگاه ازن ساز برای پاکسازی محیط های آلوده استفاده شد و توانست ویروس سارس را از بین ببرد.
 • از آنجا که کوید 1 ( سارس) SARS-Cov-1 یکی از اعضای خانواده کرونا ویروس Coronavirus است، احتمال اینکه دستگاه ازن ساز بتواند در از بین بردن کوید 19 موثر باشد بسیار زیاد است.

 

 

ضد عفونی کننده ازن چگونه میتواند ویروس کرونا ویروس را از بین ببرد؟

کرونا ویروس یکی از انواع ویروس های پوشش دار است که بیشتر از همه انواع ویروس ها مستعد چالش های فیزیکی و شیمیایی است. به عبارت دیگر، ویروس کرونا دوست ندارد در معرض ازن قرار گیرد. ازن با شکستن پوسته بیرونی درون هسته، این ویروس را از بین میبرد و در نتیجه باعث آسیب به RNA ویروس می شود. همچنین ازن میتواند به پوسته بیرونی ویروس در فرایندی به نام اکسیداسیون آسیب برساند. به بیان ساده تر، قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا Coronaviruses در دوز ازن کافی (ppm x time) می تواند منجر به آسیب دیدن یا از بین رفتن 99٪ آنها شود.

غیر فعال سازی میکروارگانیسم های سطوح با گاز ازون

ضد عفونی کردن محیط و از بین بردن ویروس کرونا با دستگاه ازن ساز

تصفیه آب آشامیدنی با ازن ژنراتور

 

آزمایشاتی که باعث نتیجه گیری از فرایند کشتن ویروس کرونا توسط ازن شده است 

همکاری با برخی تولید کنندگانی که تجهیزات آزمایشات ازن را تولید میکنند شامل JIMCO است که یکی از سازندگان FLO-D MINI-Mark 2 است. آنها این محصول را آزمایش کرده و اثر بخشی ازن روی کرونا ویروس را تایید کرده اند. دکتر بریل Brill و دکتر استاینمن Steinmann از انستیتوی بهداشت و میکروبیولوژی این آزمایش را در تاریخ 19 نوامبر 2010 انجام دادند. آنچه برداشت شد این است که میتوان نتیجه گرفت که پس از انجام بررسی های MVA ( در اروپا MVA نشان دهنده ویروسی است که نمایانگر همه ویروس های پوشش دار است)، فعالیتی که علیه همه ویروس های پوشش دار خانواده کرونا ویروس ها ( مانند کوید 1 سارس SARS-CoV-1 ، کوید مرس MERS-CoV، و کوید 2 سارسSARS-CoV-2 ) به دست آمده است.

روند استفاده از ضد عفونی کننده ازن بسیار ساده است. در مرحله اول، محیط را برای استریل کردن خالی می کنند و وسایلی که باید توسط دستگاه ازن ساز ضدعفونی شوند را در آن قرار میدهند. بررسی های لازم انجام شده و مقدار مناسب ازن را به آن اضافه میکنند. برای ورود به این محیط باید تمام تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شود. نحوه استفاده از دستگاه ازون ژنراتور خانگی را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه کنید.

 

خطرات دستگاه ضد عفونی کننده ازن

تنفس در هوایی که ازن وجود داشته باشد حتی به میزان اندک نیز مضر است. علایم آن شامل سرفه، تنگی نفس، و تشدید بیماریهای ریوی مانند آسم است. در مقادیر بالاتر ازن، حتی بو کشیدن آن نیز بسیار خطرناک است. به همین دلیل بسیاری از کشورها حد مجاز قرار گرفتن در معرض ازن را 8 ساعته 70 ppb در نظر گرفته اند.

در اتحادیه اروپا حتی حد مجاز پایین تر است. ازن یکی از شش آلاینده رایج است که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست معرفی شده است. قرار گرفتن ازن در محیط کار توسط اداره ایمنی و بهداشت کار در سراسر جهان به شدت کنترل میشود.

برای مشاهده دستگاه ازن ساز خانگی ۱۰۰۰ میلی گرم توکا گاز روی لینک قبل کلیک نمایید.

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905 - 02634606148 و شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 ، ایمیل [email protected] و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905