0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

دلیل تفاوت قیمت انواع دستگاه تصفیه آب سافت واتر چیست آرشیو مقالات

What is the Reason for the Difference in Prices of Soft Water Filtration

دلیل تفاوت قیمت انواع دستگاه تصفیه آب سافت واتر چیست
22 خرداد 1398 747 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

همانگونه که در مقاله آشنایی با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر اشاره شد، برند سافت واتر نماینده قانونی و رسمی در ایران ندارد. همین مساله سبب شده انواع مختلفی از آب تصفیه کن سافت واتر توسط شرکت ها متفاوت تولید و وارد بازار شود. واقعیت این است که تکیه کردن تنها به یک برند، حتی اگر مانند برند سافت واتر SoftWater معتبر باشد، نمی تواند تضمین کند شما تصفیه آب با کیفیتی تهیه کرده اید.

دستگاه آب شیرین کن سافت واتر ممکن است کاملا وارداتی باشد، و یا قطعات آن وارداتی بوده و در ایران مونتاژ شود. همچنین ممکن است از قطعات ساخت داخل در آن استفاده شده باشد. برای شناسایی نوع دستگاه سافت واتر باید به کیفیت قطعات و فیلترهای آب بکار برده شده استناد نمود و بر اساس آن قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر را ارزیابی کرد.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر به عوامل ذیل بستگی دارد:

 

1. کیفیت پمپ تصفیه آب و قطعات برقی :

برای هر قطعه تصفیه آب، تنوع بسیار گسترده ای از تولیدات با کیفیت های مختلف موجود است. پمپ تصفیه آب نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. پمپ جزو قطعات تصفیه آب گران قیمت است که وظیفه تامین فشار بالا برای فیلتر ممبران را به عهده دارد و باید بتواند این فشار بالا را در زمان طولانی کارکرد فیلتر ممبران ، برای آن حفظ کند. هرچه پمپ در این مساله تواناتر باشد، راندومان تصفیه آب بیشتر خواهد شد.

Water Purification Pump انواع مختلف پمپ دستگاه تصفیه آب

البته قیمت پمپ تصفیه آب نیز به همان میزان بالاتر خواهد رفت. پمپ تصفیه آب از حدود قیمت 170 تا 400 هزار تومان (با دلار 14000 تومانی) موجود است. بنابراین نوع پمپ استفاده شده تاثیر زیادی روی قیمت نهایی دستگاه آب شیرین کن سافت واتر دارد.

همینطور قطعات برقی نیز با کیفیت های مختلف موجود هستند که عمر آنها نیز متفاوت است. به عنوان نمونه آداپتور برق با کیفیت ، میتواند برق با ولتاژ و آمپر مناسبی را برای پمپ فراهم کرده و در نتیجه خروجی ممبران نیز بهبود می یابد. اما آداپتور ضعیف نه تنها قادر به تامین برق لازم برای پمپ نبوده و تولید را کم می کند، حتی ممکن است باعث سوختن دستگاه تصفیه آب نیز شود.

قیمت مجموعه قطعات برقی می توانند از 300 تا 700 هزار تومان  متغیر باشد. (مبنای دلار 14000 تومان)

۲. کیفیت مخزن تصفیه آب استفاده شده:

یکی از اجزاء مهم و البته گران قیمت تصفیه آب ، مخرن است که وظیفه نگهداری آب تصفیه شده را به عهده دارد. اگر مخزن تصفیه آب کیفیت مناسبی نداشته باشد، آب ذخیره شده دارای طعم و مزه بدی خواهد شد و همچنین ممکن است مواد شیمیایی از بدنه مخزن وارد آب شوند و سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازند. قیمت مخرن از حدود 170 تا 400 هزار تومان متغیر است که نقش زیادی در ایجاد تفاوت قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر دارد.
Water Purifier Tank مخزن دستگاه تصفیه آب

۳. کیفیت فیلتر آب استفاده شده :

در دستگاه آب تصفیه کن سافت واتر از 5 یا تعداد بیشتری فیلتر آب استفاده شده است. فیلترهای کربنی نظیر فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن جامد باید از کربن فعال پایه گیاهی تهیه شده باشند که خود قیمت بالایی دارد. برخی شرکتها ممکن است در فیلتر کربنی از ترکیبات دیگری مانند آنتراسیت استفاده کنند که بسیار ارزان قیمت است. اما قدرت تصفیه بسیار کمی دارد و نمی تواند مواد مضر را کامل حذف نماید. ضمن آنکه ممکن است سلامت مصرف کننده را به خطر اندازد.

فیلتر های مواد معدنی و ... نیز به همین شکل دارای تنوع بسیار زیادی در کیفیت و قیمت ارائه شده هستند.

فیلتر ممبران به عنوان قلب تصفیه آب باید بتواند بخش عمده آلاینده ها را حذف نماید. فیلتر ممبران دقیق و با دوام، بسیار گران بوده و در مقابل فیلتر ممبران بی کیفیت که ارزان قیمت است، تنها بخشی از آلاینده ها را حذف کرده و عمر کوتاهی نیز دارد.

در مجموع برای فیلترهای تصفیه آب (6 فیلتر آب اصلی) میتوان بین 150 تا 500 هزار تومان در نظر گرفت. دقت داشته باشید که تفاوت کیفیت فیلترهای دستگاه تصفیه آب تا چه اندازه میتواند قیمت نهایی دستگاه آب شیرین کن را تغییر دهد.
Reverse Osmosis Membrane فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

۴. کیفیت شیر برداشت آب :

شیر برداشت با توجه به جنس بدنه آن که استیل باشد یا آهنی با آبکاری ساده، و همچنین با توجه به مدل آن که اهرمی باشد یا ستاره ای، میتواند قیمت های مختلفی داشته باشد. شیر برداشت را میتوان بین 30 تا 150 هزار تومان تهیه کرد.
Faucet Water Purifier شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

۵. دارا بودن تاییدیه ها و استانداردها :

اینکه یک قطعه در چین تولید شده باشد یا در تایوان یا ... میتواند تفاوت قیمت چشمگیری ایجاد کند. حتی قطعات تایوانی نیز با توجه به اینکه آیا دارای تاییدیه های استاندارد آب هستند یا نه ممکن است قیمت های متفاوتی داشته باشند.

استاندارد بودن دستگاه به شما اطمینان میدهد که آب مصرفی برای سلامت شما خطری نخواهد داشت. البته هزینه خرید دستگاه تصفیه آب سافت واتر را افرایش میدهد.

 

  

مجموع همه عوامل بالا سبب می شود قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر در بازار از حدود 700 هزار تومان  تا 3 میلیون تومان متفاوت باشد.

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905